Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Poucinane kable od radia powrót do oryginału


krzymaka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Prośba o pomoc.Po zakupie mojego audi i wyjęciu nieoryginalnego niedziałającego radia moim oczom ukazał się widok

08095b3b1fcc138cm.jpg

Zakupiłem oryginalne radyjko Audi Chorus i chciałbym je podłączyć.

65fbe82e4590356fm.jpg

Ale nie wiem jak i przede wszystkim chciałbym przywrócić kable do oryginalnych kostek tylko nie wiem,który kolor do czego.

02a3e61dbfdd6256m.jpg

744a68c575dab142m.jpg

Z tej wiązki wychodzą kable o następujących kolorach:

- czerwony z niebieskim paskiem

- biały

- brązowy

- brązowy z szarym paskiem

- czerwony z szarym paskiem

- niebieski z szarym paskiem

- niebieski z brązowym paskiem

- brązowy z czerwonym paskiem

- niebieski z zielonym paskiem

- szary z niebieskim paskiem

- brązowy z czarnym paskiem

- czerwony z zielonym paskiem

Proszę o pomoc,który kabel w które miejsce w kostki mam powpinać i jak podłączyć to radyjko.

Z tego co zauważyłem to z tyłu do głośników mam podpięte przewody PT- brązowy z czarnym paskiem i czerwony z zielonym paskiem a LT-brązowy z czerwonym paskiem i niebieski z zielonym paskiem

Za pomoc z góry serdecznie dziękuję.

Edytowane przez krzymaka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tylko,że trochę więcej tu przewodów niż u mnie.

Głośniki tył wiem jakie są przewodu sprawdzę brzęczkiem czy się zgadzają przy radiu,miernikiem + i masę metodą prób i błędów chyba będę próbował to przywrócić.

Nie wiem tylko jak z tymi tylnymi głośnikami bo nie mam żadnego subbufera a kable są oryginalne i gdzie je wpiąć do radia bo z tego co wyczytałem to radio ma tylko wyjście na 2 głośniki a ja mam 4 i radio też ma sterowanie przód tył nie wiem co z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że z przodu w drzwiach masz głośniki i z tyłu w półce masz dwa głośniki? Przy lewym jest wzmacniacz (metalowe ustrojstwo przymocowane do głośnika na wierzchu- dochodzi niebieska kostka) a na prawym czarny plastik (albo i nie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że z przodu w drzwiach masz głośniki i z tyłu w półce masz dwa głośniki? Przy lewym jest wzmacniacz (metalowe ustrojstwo przymocowane do głośnika na wierzchu- dochodzi niebieska kostka) a na prawym czarny plastik (albo i nie)?

Tak posiadam 2 głośniki w drzwiach oraz dwa na tylnej półce tylko że bez wzmacniacza.Do obu tylnych głośników dochodzą po jednej czarnej kostce z 2 przewodami.

LT-brązowy z czerwonym paskiem i niebieski z zielonym paskiem.PT-czerwony z zielonym paskiem i brązowy z czarnym paskiem.

Nie ma żadnego wzmacniacza ani śladu po tym,że był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tył masz pod samo radio. Głośniki, to moim zdaniem

Lewy przód:

Pin5- niebieski + szary

Pin6- niebieski + brązowy

Prawy przód:

Pin3- czerwony + szary

Pin4- brązowy + szary

Kostka zasilająca to:

Pin6- szary + niebieski

Pin7- czerwony + niebieski

Pin8- brązowy

Zostaje w sumie jeden kabel- biały. To co napisałem, to i tak w miarę orientacyjnie, bo ja mam z tyłu aktywne głosniki i inaczej jest to poprowadzone. Z kablem białym stawiałbym na pin 4 lub 3. Za bardzo pewnie nie pomogłem, ale zawsze to coś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem tego chorusa podłączonego jak na zdjęciu poniżej.Niestety nie widać wszystkich kostek.Tylko ,że u mnie jest sub nokia ,przez którego wzmacniacz idą tylne głośniki.Nie wiem jak jest w sedanie.

1.jpg 2.jpg 1.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...