Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Sprzęgło czy dwumas?


Fenrir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W moim ADR 95r. od kiedy go mam czyli przez jakieś 60kkm sprzęgło łapie przy końcu, już się z tym pogodzilem ale teraz są jeszcze inne problemy. Pedał sprzęgła drży podczas wciskania. Na wcisnietym sprzegle słychać wycie, jakby łożyska. A teraz jeszcze doszło mocne drżenie auta przy ruszaniu, tak jakbym ruszal z dwójki na małym gazie. Teraz pytanie czy szykować się na wymianę samego sprzęgła czy też dwumasu? Jeśli chodzi o sprzęgło to jakie polecacie? Luk, Sachs? Co z dwumasem, regeneracja? Uzywka? Czy może zamienić dwumas na zwykłe koło zamachowe? Jakie są rozwiązania i jaki koszt? Jakie za i przeciw pozbycia dwumasu?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz do wymiany cale sprzęgło.

W ADRze rzadko kiedy pada dwumas, nie ma od czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto chyba pchać dwumasu za 1.5tys do adra... Ja bym zapodal nowe sprzęgło plus uzywke dwumasa albo jednomasa z kompletem sprzęgła pod to.

Mam tez używane ale prawie jak nowe sprzęgło pod dwumas z 1.8t i dwumase sprawna do tego na sprzedaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem wspomnieć że w przyszłym roku planuję zrobić swap na 1.8T prawdopodobnie AEB, potem jakieś mody na 250-300km. Normalnie sprzęgło chyba podejdzie ale co z uciągnięciem takiej mocy? Może od razu wsadził bym jakieś mocniejsze sprzęgło z myślą o swapie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym chciał założyć sprzęgło od AWX co będzie chyba najlepszą opcją, to jakie są oznaczenia sprzęgła, i co z dwumasem? Dwumas z ADR pasuje czy muszę kupić z 1.8T? Czy sprzęgło z AWX i dwumas z 1.8T podejdzie póki co do ADR?

Może ktoś ma dobry dwumas do sprzedania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupujesz wszystko od awxa lacznie z dwumasem jak musisz... ale samo sprzeglo do dwumasu z adra tez powinno pasowac, bo w adrze siedzi ten sam co np. w 1.8t a tam wsio pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz trochę lamerskie pytanie, AWX to jest ogólnie silnik w B5 czy B6? Jest tych sprzęgieł pare na Allegro ale przy każdym pisze co innego i już nie wiem ktore miał bym kupić:

1. http://allegro.pl/sprzeglo-kpl-sachs-vw-passat-b5-1-9tdi-130km-awx-i4606484691.html

2. http://allegro.pl/sprzeglo-luk-audi-a4-a6-vw-passat-1-9-tdi-awx-i4622853982.html

3. http://allegro.pl/sprzeglo-skoda-superb-1-9-tdi-96kw-130km-avf-awx-i4654716154.html

4. http://allegro.pl/sprzeglo-kpl-sachs-1-9-tdi-a4-a6-passat-awx-ajm-i4661569832.html

Nie ma żadnego poradnika na ten temat na forum? Bo szukałem i nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie cztery podejdą

tam sa błedy bo jest AVF a on ma tarcze 240mm

reszta bandy 228mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko w jakim celu sprzeglo z awx wsadzasz do ADR ? mija sie to z celem i szkoda kasy z adera mocy wiecej nie uzyskasz, wsadz jakies budzetowe z 80 i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo chce w przyszlosci miec 1.8t na swapa


Zapomniałem wspomnieć że w przyszłym roku planuję zrobić swap na 1.8T prawdopodobnie AEB, potem jakieś mody na 250-300km. Normalnie sprzęgło chyba podejdzie ale co z uciągnięciem takiej mocy? Może od razu wsadził bym jakieś mocniejsze sprzęgło z myślą o swapie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie odpowiedział. Sprzęgło z AWX które mam kupić jest z B5 czy B6? Pytałem dziś z ciekawości w sklepie o cenę i znaleźli tylko sprzęgło z B6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...