Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stukot na biegu jałowym - luz łożyska półosi w skrzyni


Riciii

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, quadral20004 napisał:

Strazak komplet dwumqw i sprzeglo do wymiany

Da rade jeszcze na tym pojeździc dopiero będe w sierpniu w polsce ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.05.2017 o 23:25, strazak990 napisał:

Da rade jeszcze na tym pojeździc dopiero będe w sierpniu w polsce ??

oszczedzaj to do sierpnia wytrzyma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,czy ma kos kogos z Warszawy kto ogarnie te łozyska z prawej strony ? , ewentualnie czy samemu w domu jest mozliwosc ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , też miałem luz na prawej flanszy i wymieniłem dwa łozyska ale luz taki sam został , widziałem ze jest tam podkładka dystansowa pod łozyskiem to może trzeba dołozyć podkładek ? co wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na to procedura serwisowa i w taki sposób robi to ASO przynajmniej z lewej strony. Przy okazji takiej operacji idzie nowa (poprawiona) kapa (pokrywa łożyska) a tych podkładek może być max 4. Za lewą stronę (robocizna i części) u Krotoskiego płaciłem 1400 zł.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to powiedzieć w serwisie aby to wymienili jak to im powiedziec by zrozumieli o co mi chodzi aby zrobili ten "Luz" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, strazak990 napisał:

Panowie jak to powiedzieć w serwisie aby to wymienili jak to im powiedziec by zrozumieli o co mi chodzi aby zrobili ten "Luz" 

Najprościej podać im nr TPI: 2023718/13

Ja tak zrobiłem i od razu znaleźli. A tam wszystko pięknie jest wytłumaczone - opis problemu, procedura wymiany wraz z nr części. Dotyczy to lewej strony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może tak podsumowując,  chcąc wymienić komplet , żeby zrobić to dobrze to muszę kupić :

Na prawą stronę :

- 0B4 409 123E - łożysko stożkowe nr1

- 0B4 409 218C - łożysko stożkowe nr2

- 0B4 409 175E - zmodernizowana kapa

- (nr części nie znam ) komplet podkładek

Na lewą stronę :

- 0B4 409 294D - łożysko kulkowe

- 0B4 409 175E - zmodernizowana kapa

- (nr części nie znam ) komplet podkładek

Do tego wszystkiego jakiś klej  loctite / do szyb , ko to by było na tyle ?

Bo piszecie w niektórych postach o jeszcze jakichś uszczeleniach, podpowiedzcie czy to wszystko wystarczy czy coś jeszcze będzie potrzebne ,wolał bym uniknąć szukania na prędce brakujących części przez mechanika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Skruszo napisał:

To może tak podsumowując,  chcąc wymienić komplet , żeby zrobić to dobrze to muszę kupić :

Na prawą stronę :

- 0B4 409 123E - łożysko stożkowe nr1

- 0B4 409 218C - łożysko stożkowe nr2

- 0B4 409 175E - zmodernizowana kapa

- (nr części nie znam ) komplet podkładek

Na lewą stronę :

- 0B4 409 294D - łożysko kulkowe

- 0B4 409 175E - zmodernizowana kapa

- (nr części nie znam ) komplet podkładek

Do tego wszystkiego jakiś klej  loctite / do szyb , ko to by było na tyle ?

Bo piszecie w niektórych postach o jeszcze jakichś uszczeleniach, podpowiedzcie czy to wszystko wystarczy czy coś jeszcze będzie potrzebne ,wolał bym uniknąć szukania na prędce brakujących części przez mechanika.

 

 

KOlego a gdzie będziesz robił takie coś?
bo widzę że jesteśmy ztych samych rejonów może masz kogoś zaufanego.

 

POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a znajomy mechanik ode mnie ze wsi ma się podjąć tego tematu , chociaż szczerze mówi że nigdy tego nie robił, ale jak oglądałem ten film instruktażowy od audi to tam cudów jakichś nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walenie samych podkładek i nowej kapy to półśrodek niestety :/ dobrze by było zrobić coś jak puszka na łożysko i wkleić do gniazda w skrzyni na masę wypełniającą wysokotempraturową, albo na wysokoteperaturowy epoksyd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.vagcars.dk/phpbb/viewtopic.php?p=794620#p794620

Tutaj masz TPI z procedurą i nr elementów - tylko sprawdzić trzeba kapę bo wydaję mi się, że ta z TPI to jeszcze stary model - z resztą przy zamawianiu powinni powiedzieć, że jest zamieniona przez inny model.

Mi robił ASO Krotoski-Cichy w Szczecinie. Mieli problem, bo 4 zalecane podkładki było podobno za mało, więc dodali jeszcze jedną. Ale czy to prawda czy ściema to nie wiem. Trzymali auto dość długo i późno wydawali więc może tylko tak powiedzieli. Na fakturze nie ma wyszczególnionej dodatkowej podkładki (może przez to, że była dodatkową jak wspomniał "używaną").

Niemniej jednak mam jeszcze prawie rok gwarancji, przejechane prawie 20 tyś. km i zero luzów jak i jakiś hałasów. Ale jak wspomnieli także, jeśli pojawią się hałasy to już trzeba będzie modyfikować obudowę lub zmieniać skrzynię.

Edytowane przez damianw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś może, co może być przyczyną delikatnego luzu na prawej półosi? Nie jest to jednak luz w pozycji góra dół, a wzdłuż osi. Gdy rusza się nią wzdłuż, słychać delikatne pukanie. Luz jest bardzo mały, ale w lewej półosi nie występuje więc coś może być nie halo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie tak to wygląda z prawej strony z lewej nie nagrałem ale wydaje mi się że jest większy luz.  Jak wg was u mnie to wygląda w porównaniu do waszych przypadków??

Silnik 2.0 tdi caha quattro manual

Przebieg ok. 184tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.06.2017 o 11:44, zyznos321 napisał:

Orientuje się ktoś może, co może być przyczyną delikatnego luzu na prawej półosi? Nie jest to jednak luz w pozycji góra dół, a wzdłuż osi. Gdy rusza się nią wzdłuż, słychać delikatne pukanie. Luz jest bardzo mały, ale w lewej półosi nie występuje więc coś może być nie halo.

wzdłużnie ma być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

podrzucam foto najnowszej kapy po modernizacji  może się komuś przyda

NR KATALOGOWY-0B4409175E

(TA SREBRNA TO NOWA) 

POZDRAWIAM

IMG_1416.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.06.2017 o 21:57, Chatow napisał:

Witam u mnie tak to wygląda z prawej strony z lewej nie nagrałem ale wydaje mi się że jest większy luz.  Jak wg was u mnie to wygląda w porównaniu do waszych przypadków??

Silnik 2.0 tdi caha quattro manual

Przebieg ok. 184tys

jak narazie bym sie tym nie przejmowal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...