Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stukot na biegu jałowym - luz łożyska półosi w skrzyni


Riciii

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.05.2018 o 17:15, puczyl1990 napisał:

I mnie również to spotkało i to chyba w znacznym stopniu ? kolego luk330 czy masz moze gdzies ta instrukcję po niemiecku? 

Czy w tym wypadku sam zestaw naprawczy + klej załatwi sprawę?

 

Miałem identyczny luz. Na zestawie naprawczym + klej zrobiłem ponad  60 tyś i jak do tej pory zero luzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten klej puchnie i wypełnia szczelinę/luz czy jak? Może do soboty dojdą części i uda sie to poskładać tylko nie wiem wlasnie jak z tym klejem, wybralem ten do 0,25mm luzu (jest jeszcze do 0,5mm) i jak on ma zadziałać jak np. pomiedzy łożyskiem, a gniazdem bedzie zbyt duża szczelina to nie złapie wtedy co? I smarować łożysko i gniazdo? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zastygnieciu robi się jak żywica. Kluczową rolę spełniają podkładki i nowa kapa.

Edytowane przez krystian3769
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klej wciskałeś w szparę juz po osadzeniu łożyska czy przed złożeniem jeszcze? I smarować dwie powierzchnie tj. łożysko i gniazdo? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do montażu nowej kapy to te przetłoczenie ma dociskać łożysko czy jest ono po to aby łożysko w nie weszło (tj. przetłoczenie ma być na zewnatrz) i miało jak by to powiedzieć takie korytko, w którym bedzie siedzieć dodatkowo. Bo z tego co rozumiem to łożysko i tak ma wystawac delikatnie za obudowe skrzyni tak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, puczyl1990 napisał:

A co do montażu nowej kapy to te przetłoczenie ma dociskać łożysko czy jest ono po to aby łożysko w nie weszło (tj. przetłoczenie ma być na zewnatrz) i miało jak by to powiedzieć takie korytko, w którym bedzie siedzieć dodatkowo. Bo z tego co rozumiem to łożysko i tak ma wystawac delikatnie za obudowe skrzyni tak? 

Szczerze to już nie pamiętam która strona przylega do łożyska...

Ale to po otworach na śruby będzie widać 

Edytowane przez krystian3769
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, puczyl1990 napisał:

A co do montażu nowej kapy to te przetłoczenie ma dociskać łożysko czy jest ono po to aby łożysko w nie weszło (tj. przetłoczenie ma być na zewnatrz) i miało jak by to powiedzieć takie korytko, w którym bedzie siedzieć dodatkowo. Bo z tego co rozumiem to łożysko i tak ma wystawac delikatnie za obudowe skrzyni tak? 

Podczas montażu pokrywy łożyska numer części musi być skierowany na zewnątrz !!

20180117_170421.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapa też nie jest idealnie płaska - prostuje się przy dokręcaniu również dociskając łożysko.

Artur, tak jak pisaliśmy na facebooku, u mnie oprócz kapy, śrub i podkładek pomiędzy łożysko a wyrobione gniazdo wkładaliśmy również docięte blaszki i pomiędzy nie klej aby dobrze wypełnić całą przestrzeń. 

Ja zrobiłem 12tys km po takiej naprawie i jak na razie łożysko sztywne :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, teraz już wiem co i jak ;) części jutro przyjdą, klej już mam i w weekend może uda się zrobić. Myślałem że może sam wymienię ale bez kanału/podnośnika widzę, że ciężki temat. Prawdopodobnie i u mnie patent z blaszkami między gniazdo i łożysko będzie potrzebny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, puczyl1990 napisał:

Ok, teraz już wiem co i jak ;) części jutro przyjdą, klej już mam i w weekend może uda się zrobić. Myślałem że może sam wymienię ale bez kanału/podnośnika widzę, że ciężki temat. Prawdopodobnie i u mnie patent z blaszkami między gniazdo i łożysko będzie potrzebny. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Części dziś przyszły, moze uda się to ogarnąć w weekend. 

Edytowane przez puczyl1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mi również padlo łożysko i kupilem nową skrzynie tylko o innym oznaczeniu ktos sie orjentuje czy bedzie  pasować. Kody skrzyni to LLW i KXP  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, swirusek napisał:

Witam mi również padlo łożysko i kupilem nową skrzynie tylko o innym oznaczeniu ktos sie orjentuje czy bedzie  pasować. Kody skrzyni to LLW i KXP  

Aż tak miałeś wyrobione gniazdo? Ile płaciłeś za skrzynię? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za skrzynie zapalcilem 500 zl tylko zastanawiam sie czy te oznaczenia pasują czy tez bedzie trzeba przelozyc obudowe z lozyskiem. Lozysko to juz strzela jak cofam autem zachowuje sie jak przegob tak stuka ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najpierw kupiłeś skrzynie, a teraz się zastanawiasz czy podejdzie ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, puczyl1990 napisał:

Aż tak miałeś wyrobione gniazdo? Ile płaciłeś za skrzynię? 

Za skrzynie zapalcilem 500 zl tylko zastanawiam sie czy te oznaczenia pasują czy tez bedzie trzeba przelozyc obudowe z lozyskiem. Lozysko to juz strzela jak cofam autem zachowuje sie jak przegob tak stuka ?

Edytowane przez swirusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, KoJ@K napisał:

To najpierw kupiłeś skrzynie, a teraz się zastanawiasz czy podejdzie ?!

Spisałem kod z obudowy rozrządu i pojechalem po skrzynie jak zacząłem grzebac wyszedl inny kod skrzyni z zewnatrz wyglada idetycznie. Tylko zczym sie one różnią nie mam pojecia narazie zostawilem wszyatko na swoim miejscu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...