Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stukot na biegu jałowym - luz łożyska półosi w skrzyni


Riciii

Rekomendowane odpowiedzi

No ok trudno moze jakies inne dobiore aby jak bys dał radę te wymiary ogarnąć to by było fajnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, 

Mam podobny problem, byłem w warsztacie powiedzieli mi że skrzynia do wymiany bo luz na pół osi, są podkładki pod łożysko - "ewidentnie ktoś tam grzebał"..no dramat. Zerknąłem na forum pierwszy lepszy temat i widzę, że nie jestem jedyny, który ma ten problem.

Czy jesteście w stanie mi polecić jakiś warsztat, który podejmie się naprawy i wymiany łożyska, kapy, podkładki w Warszawie/okolicach Warszawy? 

Już dziękuje specom, którzy twierdzą, że jak jest luz na łożysku to cała skrzynia do wymiany :D....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze faktycznie ktos grzebal i nie da sie tego odratowac.jesli obudowa jest za mocno wybita to tylko wymiana skrzyni.skrzynie mozna juz kupic za kilka stowek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, quadral20004 napisał:

Moze faktycznie ktos grzebal i nie da sie tego odratowac.jesli obudowa jest za mocno wybita to tylko wymiana skrzyni.skrzynie mozna juz kupic za kilka stowek

Poza podkładkami, które miały utrzymywać pół-oś i "dużym luzem" łożyska nic szczególnego nie powiedzieli. Wyrobiony był tylko trochę otwór, ale z tego co widzę to inni użytkownicy ratują to jakimiś podkładkami? 

Mówisz o kupnie skrzyni w celu zmiany obudowy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem jeszcze do warsztatu, mam dostać fotkę jak to wygląda więc jak dostanę to wrzucę i sami ocenicie :)

usłyszałem tylko, że dziura jest (No ale chyba musi być żeby pół-oś weszła - w każdym razie tak to rozumiem) i że dziura jest za duża więc pół-oś ma przez to luz.

Czytając ten wątek widzę że coś podobnego miały inne osoby więc może jest jeszcze szansa to uratować? :) pytanie czy znacie fachowca godnego polecenia z okolic Warszawy/Mazowieckiego który by się podjął takiej naprawy i zamontowania nowej tulei/łożyska.

Edytowane przez Voitas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić jak pisałem wcześniej w wątku dorabiajac puszkę i wklejajac ją w skrzynię jeśli jest sporo luzu. Jak chcesz szarpać skrzynię na podłogę, to w zasadzie każdy zakład który robi obróbkę powinien się podjąć. Ewentualnie najlepiej jak mechanik ma frezarkę, bo wtedy wytaczakiem może otwór poprawić i wprasować tuleję np. z mosiądzu. Obie metody naprawy są poprawne, jeśli kleje będą odpowiednie :)

Widzę że problem jest tak duży, że chyba zestawy z wytaczakiem wkładanym w skrzynię na wiertarkę i przystawką do prowadzenia by się nieźle sprzedawały, bądź wypożyczały ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2017 o 14:33, ruffi77 napisał:

Witam

podrzucam foto najnowszej kapy po modernizacji  może się komuś przyda

NR KATALOGOWY-0B4409175E

(TA SREBRNA TO NOWA) 

POZDRAWIAM

IMG_1416.JPG

Czy ktos ma pojecie o wymiarach tej oslony 

Od srodka otworu na sruby do nastepnego 

.potrzebuje dokladne wymiary  moze ktos by mogl wyslac mi na emaila zdjecia z wymiarami z gory dziekuje [email protected]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2018 o 20:57, Voitas napisał:

Poza podkładkami, które miały utrzymywać pół-oś i "dużym luzem" łożyska nic szczególnego nie powiedzieli. Wyrobiony był tylko trochę otwór, ale z tego co widzę to inni użytkownicy ratują to jakimiś podkładkami? 

Mówisz o kupnie skrzyni w celu zmiany obudowy? 

Masz luz na lewej stronie?

Kilka stron wcześniej wrzucałem przetłumaczoną na polski procedurę zaradczą, instrukcja krok po kroku jak to robić i z jakimi częściami. Ściągnij tę instrukcję, kup zestaw naprawczy (polecam kupić kilka dodatkowych podkładek - w razie co można oddać) i każdy mechanik powinien dać radę to zrobić.

Chyba, że chcesz się wybrać do Sochaczewa (55km od Warszawy w zachodnią stronę, w godzinę dojedziesz) to dam Ci namiar na mojego kolegę, który u mnie to naprawiał przy pomocy tego zestawu naprawczego i instrukcji. Póki co przejeździłem 20tys km i luz nie powrócił.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2018 o 08:58, luk330 napisał:

Masz luz na lewej stronie?

Kilka stron wcześniej wrzucałem przetłumaczoną na polski procedurę zaradczą, instrukcja krok po kroku jak to robić i z jakimi częściami. Ściągnij tę instrukcję, kup zestaw naprawczy (polecam kupić kilka dodatkowych podkładek - w razie co można oddać) i każdy mechanik powinien dać radę to zrobić.

Chyba, że chcesz się wybrać do Sochaczewa (55km od Warszawy w zachodnią stronę, w godzinę dojedziesz) to dam Ci namiar na mojego kolegę, który u mnie to naprawiał przy pomocy tego zestawu naprawczego i instrukcji. Póki co przejeździłem 20tys km i luz nie powrócił.

 

@Luk330, tak - na lewej stronie. Zerknę na procedurę. Póki co dostałem namiar na mechanika w Radzyminie i jeśli nie ogarnie to się odezwę do Ciebie :) kojarzysz jaki koszt tego zestawu naprawczego? Można to dostać od ręki czy trzeba czekać aż zamówią  (intercars/KTD itp.)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Voitas napisał:

@Luk330, tak - na lewej stronie. Zerknę na procedurę. Póki co dostałem namiar na mechanika w Radzyminie i jeśli nie ogarnie to się odezwę do Ciebie :) kojarzysz jaki koszt tego zestawu naprawczego? Można to dostać od ręki czy trzeba czekać aż zamówią  (intercars/KTD itp.)?

W Radzyminie mogę Ci też polecić Street Lane Garage. Chłopaki zajebistą robotę robią z Audi, ja u nich też robiłem pare rzeczy w swoich audikach.

Co do kosztu to coś koło 300zł było (łozysko, kapa, kilka podkładek i śruby), na podkładki czekałem w ASO chyba 8dni roboczych, reszta była od ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, luk330 napisał:

W Radzyminie mogę Ci też polecić Street Lane Garage. Chłopaki zajebistą robotę robią z Audi, ja u nich też robiłem pare rzeczy w swoich audikach.

Co do kosztu to coś koło 300zł było (łozysko, kapa, kilka podkładek i śruby), na podkładki czekałem w ASO chyba 8dni roboczych, reszta była od ręki.

O dzięki za namiar :) masz może numery fabryczne tych części? Czy wszystko jest w poście który wcześniej pisałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Voitas napisał:

O dzięki za namiar :) masz może numery fabryczne tych części? Czy wszystko jest w poście który wcześniej pisałeś?

Są gotowe zestawy na necie:

https://czesciaso.pl/pl/p/Luz-na-polosi-Audi-zestaw-naprawczy/844

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Voitas napisał:

O dzięki za namiar :) masz może numery fabryczne tych części? Czy wszystko jest w poście który wcześniej pisałeś?

W tej instrukcji serwisowej wszystko jest. Ta wypukła kapa jedynie różniła się literką na końcu, ale to przy zamawianiu części w ASO powiedzieli, że jest nowsza wersja (chociaż na pierwszy rzut oka się nie różniła, może różnica w materiale).

Edytowane przez luk330
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2018 o 12:28, luk330 napisał:

W Radzyminie mogę Ci też polecić Street Lane Garage. Chłopaki zajebistą robotę robią z Audi, ja u nich też robiłem pare rzeczy w swoich audikach.

Co do kosztu to coś koło 300zł było (łozysko, kapa, kilka podkładek i śruby), na podkładki czekałem w ASO chyba 8dni roboczych, reszta była od ręki.

No więc tak, gość z Radzymina się ze mną umówił po czym przestał odbierać telefony...profesjonalizm, że hoho (nie polecam warsztatu na Polnej 13 w Radzyminie)

Co do Street Lane Garage - chłopaki może i chętni ale terminy dopiero od Lutego...znacie może coś jeszcze wartego polecenia w okolicy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Voitas napisał:

No więc tak, gość z Radzymina się ze mną umówił po czym przestał odbierać telefony...profesjonalizm, że hoho (nie polecam warsztatu na Polnej 13 w Radzyminie)

Co do Street Lane Garage - chłopaki może i chętni ale terminy dopiero od Lutego...znacie może coś jeszcze wartego polecenia w okolicy? 

Mogę Ci ten Sochaczew polecić o ile chce Ci się jechać 50-pare km.

Co do Street Lane to niestety tak mają :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, luk330 napisał:

Mogę Ci ten Sochaczew polecić o ile chce Ci się jechać 50-pare km.

Co do Street Lane to niestety tak mają :( 

No generalnie możesz dać namiar i mogę zadzwonić :) pytanie tylko jak Twój kolega z czasem stoi i czy jest w stanie ogarnąć to w jeden dzień? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest ktoś zainteresowany wymianą również wymieniamy i zalewamy loctile i problem znika. U mnie przebieg 225 tys i po wymianie cisza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...