Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stukot na biegu jałowym - luz łożyska półosi w skrzyni


Riciii

Rekomendowane odpowiedzi

Hej czy ktokolwiek z was niwelował luz na prawej półosi poprzez zamiennik łożyska ? OB4409123E (mniejsze łożysko)

czy pamiętacie może jakiego zamiennika mniejszego łożyska stożkowego użyliście ?   lm503310 czy 503311    

Pytam bo kupiłem 503310  osadziłem już je na wałku różnicówki a z tego co teraz wyczytałem łożysko 503310 jest węższe o 2mm od 503311   czy w razie W mogę tą różnicę zniwelować podkładką 2mm?  

 74,98 x 46 x 18  LM503349/503310

74,98 x 46 x 20   LM503349/503311     

 

Ori wedle ELSY ma ponoć ma szerokość 20,4

 

Ktoś wyżej pisał że może być właśnie 503311 lub ewentualnie 503310 , tak samo gościu na grupie Facebook a4 doradził mi łożysko 503310...  i stąd ten dylemat...  bo po dłuższym zastanowieniu myślę że popełniłem błąd przy zakupie wybierając łożysko 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2019 o 03:13, Munczak napisał:

Hej czy ktokolwiek z was niwelował luz na prawej półosi poprzez zamiennik łożyska ? OB4409123E (mniejsze łożysko)

czy pamiętacie może jakiego zamiennika mniejszego łożyska stożkowego użyliście ?   lm503310 czy 503311    

Pytam bo kupiłem 503310  osadziłem już je na wałku różnicówki a z tego co teraz wyczytałem łożysko 503310 jest węższe o 2mm od 503311   czy w razie W mogę tą różnicę zniwelować podkładką 2mm?  

 74,98 x 46 x 18  LM503349/503310

74,98 x 46 x 20   LM503349/503311     

 

Ori wedle ELSY ma ponoć ma szerokość 20,4

 

Ktoś wyżej pisał że może być właśnie 503311 lub ewentualnie 503310 , tak samo gościu na grupie Facebook a4 doradził mi łożysko 503310...  i stąd ten dylemat...  bo po dłuższym zastanowieniu myślę że popełniłem błąd przy zakupie wybierając łożysko 

 

 

Robiłeś to na aucie czy wyciagales skrzynie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2019‎-‎06‎-‎20 o 21:14, klucha11 napisał:

Robiłeś to na aucie czy wyciagales skrzynie?

Też mnie to interesuje czy można to na aucie zdemontować do wymiany łożyska z prawej strony https://nemigaparts.com/pl/cat_spares/etka/audi/a4/636u/409400/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.06.2019 o 14:44, Munczak napisał:

Robiłem to na aucie 

W jakim stanie stare łożyska? Jakie efekty wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stare łożyska stan lekko podjechane po wymianie luz znikł całkowicie a dalej coś wibruje ...

Edytowane przez Munczak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie prawej strony znalazłem taki filmik, na pewno będzie pomocny  https://www.youtube.com/watch?v=w6-56Kcq6o0

W końcu się zdecydowałem i rozebrałem mechanizm różnicowy, a oto co tam było. W poniedziałek odbieram nowe łożysko i mam nadzieje że hałasu rozwalonego łożyska się pozbędę. 

20190719_193823.jpg

20190719_152738.jpg

Edytowane przez Krzy0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy któryś z kolegów jest w stanie opisać jak zniwelował luz podkładkami reperując prawą stronę w skrzyni czyli : jak zmierzył , czym i jaki luz pozostawił żeby łożysko się nie zatarło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.07.2019 o 20:28, Krzy0 napisał:

Odnosnie prawej strony znalazłem taki filmik, na pewno będzie pomocny  https://www.youtube.com/watch?v=w6-56Kcq6o0

W końcu się zdecydowałem i rozebrałem mechanizm różnicowy, a oto co tam było. W poniedziałek odbieram nowe łożysko i mam nadzieje że hałasu rozwalonego łożyska się pozbędę. 

20190719_193823.jpg

20190719_152738.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcin P. napisał:

Jaki miałeś przebieg ?

Przy 150 już coś słyszałem tylko nie wiedziałem co to(myślałem że opony) przy 160 wymieniłem olej w skrzyni i się zaczęło coraz głośniej i głośniej. Tak to wygląda przy 167 tyś

Jeszcze nie wiem czy też nie będę zwiększał luzu podkładkami bo przecież przyczyna jakaś tego musiała być. Jak będę miał nowe łożysko to porównam ze starym rozmiary.

Edytowane przez Krzy0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozebrana prawa strona, był delikatny luz ale co gorsza przy dodawaniu gazu było słychać chuczenie... Zamówione dwa łożyska ale mam dwa  pytania... Pierwsze to jak wyciągaliście bieżnie tą co zostaje w skrzyni? Drugie pytanie jak sprawdzaliście luz? Jest gdzieś powyżej jak to zrobić ale potrzebne są specjalistyczne przyrządy a Wy jak sobie poradziliście? Z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy chuczenie to wina łożysk w jakim były stanie?Są specjalne przyrządy do wyjecia tej bierzni trzeba uważać na simering.Ja dołożyłem podkładkę bo luz miałem spory a łożyska idealne. Okazuje się że kupiłem i tak do przedlifta zestaw więc jak ktoś potrzebuje to sprzedam w niższej cenie. Myślałem że nie ma różnicy w takich elementach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożysko od strony koła rozpadło się samo, a bieżnia wyglądała gorzej niż u kolegi Krzy0 i przy dokładnych oględzinach była już pęknięta. Dziś będę walczył z wyjęciem bieżni ze skrzyni a pòźniej składanie i nie wiem właśnie jak dobrze wyregulować ten luz... 

Edytowane przez nieldos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam jak ściągnąć bieżni tej co została w skrzyni... Panowie jakie rady? Patenty? Tyle osób już robiło i nikt nie chce się pochwalić jak to pokonał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem tylko to pierwsze łożysko, to o którym piszesz miałem całe. Nie pamiętam dokładnie ale ta bieżnia co zostaje w skrzyni nie wystaje lekko aby podejść ściągaczem lub takim wybijakiem jak używają lakiernicy do wyciągania wgnieceń. Może podejdziesz mini szlifierką z dorobioną małą tarczą i natniesz bieżnie pukniesz delikatnie młotkiem przez śrubokręt i pęknie wtedy bez problemu wyjmiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...