Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stukot na biegu jałowym - luz łożyska półosi w skrzyni


Riciii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy posiada ktoś trzeci wymiar 74,98x20,4x??,?? łożyska stożkowego lewego mechanizmu różnicowego. Posiadam nr.serwisowy czyli OB4409123E po tym nr.nie idzie dojść w sklepie jaki jest trzeci wymiar, chciałbym przed wymianą zakupić drugie łożysko. Prawe łożysko stożkowe o wymiarach 53,97x88,9x19,05 posiadam. Proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sciagni i zmierz

Jak nie namierzę wymiaru tak trzeba będzie zrobić ale chciałbym zakupić przed rozebraniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Jestem tu nowy ale problem jak widzę miałem stary . Też miałem problem z łożyskiem lewej półosi skrzyni biegów . Kupiłem samochód z 2010 roku z niespodzianką . Dużo czytałem na temat naprawy tej usterki i chyba najlepsza jest metoda frezowania i tulejowania , Ja tak zrobiłem i uważam że mój mechanik poprawił "doskonałą" fabrykę Audi . Z tego co mówił mi mechanik problem związany jest z tym że półośka przechodzi przez komorę sprzęgła i pył ze sprzęgła zaciera łożysko i dzieje się co się dzieje . Włożenie tulei stalowej w miejsce gniazda aluminiowej skrzyni biegów powinno rozwiązać problem na zawsze . Jest to kosztowna operacja i czasochłonna ale uważam że warto . Jeśli ktoś zainteresowany profesjonalną obsługą to mogę podać namiary na fachowca w Olsztynie który kiedyś pracował w serwisie Audi i zna się na rzeczy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie do osób które robiły naprawę u siebie, czy wyjdzie mi lewy wałek z łożyskiem bez wyciągania półoski z przegubami z piasty, czy tylko wystarczy ja odchylić na bok i wałek wyciągnę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

Od niedawna jestem posiadaczem a4 B8. Zauważylem też u mnie wibracje przy odpuszczonym gazie. Po podniesieniu samochodu wyczuwalny jest luz na prawej półosi więc do wymiany łożyska stożkowe na tarczy dyfra. I teraz 2 pytania do osób które już to robiły. Czy posiadacie wymiary togo mniejszego łożyska 0b4409123e? Brakuje mi jednego wymiaru 74,985X20,4X??? bo ceny poza aso są zdecydowanie bardziej przyjazne. I drugie pytanko czy trzeba wywalać skrzynie żeby je wymienić? Czy moze wystarczy tam miejsca żeby zdjąć pokrywę i czy wtedy krótsza popolos i talerz czy tarcza dyfra wyjdą bez problemu. Aha jeszcze odnośnie oleju. Czy w dyferencjale manuala jest inny olej niż w skrzyni? Podglądanie i widziałem tylko jeden korek spustowy do oleju ze skrzyni. Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przeczytałem wątek od początku. Zakupiłem już łożyska na prawą stronę w ASO. W najbliższym czasie czeka mnie wymiana. Miałem podobne oznaki szarpanie podczas przyśpieszania, metaliczny skukot. Luz jest już spory więc wymiana konieczna. Niestety jak ktoś już wcześniej pisał problem również występuje w skrzyni quattro ( taką posiadam).

Wymiary łożysk zmierzone mikrometrem i suwmiarką:
OB4409123E 74,98 x 46 x 19,05 (śr. zew. x śr. wew. x gr łożyska)

OB4409218C 88,9 x 53,97 x 19,05

Mam nadzieję że komuś pomogłem.

Oby jak najmniej awarii. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście w quattro albo ten problem prawie nie występuje, albo te przebiegi o których piszecie muszą być razy 2. Mam 252 tys przebiegu i zadnych luzów na półosiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nic nie ma.

Moja teoria spiskowa jest taka, że to kwestia okolic 400Nm przenoszonych tylko na przód. W quattro na przód może trafić niby max 70% momentu obrotowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.  Do tego dochodzą uślizgi kół w fwd przy mocnym ruszaniu (coś tam esp/asr zniweluje, ale niewiele) a w związku z tym mocne przeciążanie/wibracje na półosi, które praktycznie w quattro nie występują?

 

Edytowane przez audikrk_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem po wymianie łożysk w mechanizmie różnicowym. Stukanie ustało. Podczas wymiany jedno łożysko się samoczynnie rozsypało. Co do uszkodzeń w skrzyniach quattro, u mnie najprawdopodobniej przyczyną było nieumiejętne odkręcanie półosi przez "pseudo" mechanika, podczas wymiany łożyska prawej piasty. Po dłuższych przemyśleniach właśnie od tamtego czasu (ok pół roku) zaczął się problem ze skrzynią. Może się mylę, może nie. Problem opanowany. Apropo przebiegu auto z przebiegiem 290tys krajowe, serwisowane, wiec nie ma mowy o przebiegu 2x od rzeczywistego.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wystepuje cos podobnego charakterystyczne stukanie ale nie na biegu jalowym lecz po redukcji biegu na nizszy przy znacznych predkosciach odjawia sie to przy szybkim puszczeniu sprzęgła,jezeli puszczam wolniej nic sie nie dzieje jest to po prawej stronie,czy to tez moze byc lozysko w obudowie skrzyni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie telepało budą od 120~130km/h w górę. Pojechałem do serwisu (nie ASO), poprosiłem o sprawdzenie luzów na półosiach - oczywiście były. Na lewej b mały, na prawej spory. Poprosiłem o sprawdzenie półosi, łożysk i koniecznie wymianę kapy i łożyska kulkowego (byłem po lekturze tego wątku :). Po naprawie problem wyeliminowany w 95% tzn coś tam minimalnie jeszcze czuć.

Od razu zaznaczę, że jestem laikiem, mam jednak wątpliwości co do kosztów...

To co zrobili: demontaż i montaż przegubów wewnętrznych (lewego i prawego), wymiana smaru w przegubach, sprawdzenie półosi: 300zl

Wymiana kapy półosi i łożyska kulkowego: 300zł za robocizne.

Łącznie z częściami ponad 700zł. Byłem trochę zawiedziony, że nie ruszyli łożysk stożkowych, skoro już byli "w środku". Nie zdołałem osobiście sprawdzić, czy luz został wyeliminowany - jak przyjechałem po auto, to stało już na kołach. 

Czy nie jest tak, że po zdjęciu półosi od razu mogli wymienić kapę i łożysko? Bo mam wrażenie, że policzyli podwójnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.01.2017 o 13:45, audikrk_ napisał:

Rzeczywiście w quattro albo ten problem prawie nie występuje, albo te przebiegi o których piszecie muszą być razy 2. Mam 252 tys przebiegu i zadnych luzów na półosiach.

Występuje w quattro

wymienialem dwumas przy 130tyś i byłem w szoku jak latała półośka z lewej stronie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w Wielkopolsce jest jakiś zakład który zna temat i to ogarnie ? Proszę o odpowiedź i pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i koleżanki ! Spotkałem się właśnie z tym problemem. Jedno jest pewne , jeżeli ktoś chce to zrobic porządnie to trzeba ściągać skrzynie wytoczyć otwór założyć tuleje i nowe łożysko , wtedy problem zniknie a jeżeli problem likwidujemy chwilowo to faktycznie osadzić nowe na kleju do szyb chyba ze luz nie jest duzy. Pozdrawiam :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jeśli na zimnym silniku to nie występuję??

 

chodzi mi o to że jak mam zimny silnik tego nie ma ale jak jest ciepły to już słysze stukanie tyrkotanie takie...

a jak wcisnę sprzęgło to przestaje czy to może być ten sam problem ??

 

dodam że sprzęgło bardzo wysoko prawie sama góra bierze czy to ma jakieś znaczenie??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...