Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stukot na biegu jałowym - luz łożyska półosi w skrzyni


Riciii

Rekomendowane odpowiedzi

Ja również mam luz w lewej półosi, ale słuchajcie podobno audi nie zwraca uwagi na wyrobione gniazdo w skrzyni to nie ma znaczenia najważniejsze jest dociśnięte łożysko.

I wymiana tych części powoduje że problem znika. NIe trzeba rozwiercać i wstawiać tulei. Ja wymienię same części.

Jestem po wymianie, nie dawaliśmy żadnych podkładek tylko zestaw łożysko + nowa kapa, dzwięki zniknęły, patrząc od góry przy zbiorniku luzu nie ma.

Tak czy inaczej luz z prawej strony jest dość duży i nie wiem czy skrzynia nie jest do naprawy. A może delikatny luz w mechaniźmie różnicowym powinien być

Edytowane przez Lunatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem z luzem na lewej półosi, wie ktoś jakie podkładki ( numer lub wymiar) trzeba zastosować żeby docisnąć łozysko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem z luzem na lewej półosi, wie ktoś jakie podkładki ( numer lub wymiar) trzeba zastosować żeby docisnąć łozysko?

Nie kombinuj z podkładkami tylko kup zmodernizowaną pokrywę łożyska 0B4 409 175 E, koszt w serwisie ok 19 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam ten sam problem w aucie i mam pytanie. Czy przed wyjęciem wałka trzeba spuścić olej ze skrzyni biegów?

Nic nie spuszczasz. Rozkręcasz to, co trzeba żeby można było wyjąć lewą półoś i odkręcasz trzy śruby od kapy. A pod kapą to już sam zobaczysz i ocenisz co dalej :huh::)

Mam ten sam problem z luzem na lewej półosi, wie ktoś jakie podkładki ( numer lub wymiar) trzeba zastosować żeby docisnąć łozysko?

Nie kombinuj z podkładkami tylko kup zmodernizowaną pokrywę łożyska 0B4 409 175 E, koszt w serwisie ok 19 zł.

Koledze nie chodziło o to żeby użyć samych podkładek.... Z tego co mi wiadomo ma bardzo duży luz i być może jak w moim przypadku musi zastosować podkładki, bo samo wytłoczenie w nowej kapie nie wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam ten sam problem w aucie i mam pytanie. Czy przed wyjęciem wałka trzeba spuścić olej ze skrzyni biegów?

Nic nie spuszczasz. Rozkręcasz to, co trzeba żeby można było wyjąć lewą półoś i odkręcasz trzy śruby od kapy. A pod kapą to już sam zobaczysz i ocenisz co dalej :huh::)

Mam ten sam problem z luzem na lewej półosi, wie ktoś jakie podkładki ( numer lub wymiar) trzeba zastosować żeby docisnąć łozysko?

Nie kombinuj z podkładkami tylko kup zmodernizowaną pokrywę łożyska 0B4 409 175 E, koszt w serwisie ok 19 zł.

Koledze nie chodziło o to żeby użyć samych podkładek.... Z tego co mi wiadomo ma bardzo duży luz i być może jak w moim przypadku musi zastosować podkładki, bo samo wytłoczenie w nowej kapie nie wystarczy

Dzięki za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, dodał bym filmik jak to wygląda u mnie, jak na forum dodać film?

Nagranie z autka Seba143 :facepalm:

przewaga dzięki technice...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niestety operacja się nie powiodła:( Luz jest zbyt wielki żeby włożyć tam cokolwiek. Bez kupna skrzyni się niestety nie obejdzie i wtedy montaż nowego łozyska i kapy, ewentualnie dołożenie podkładki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,obawiam się że mam ten sam problem ale ja nie mam objawów na biegu jałowym.Dodałem posta zatytułowanego drgania i szuranie układu napędowego,tam opisałem wszystkie objawy.Proszę o jakąś mądrą recenzję na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,obawiam się że mam ten sam problem ale ja nie mam objawów na biegu jałowym.Dodałem posta zatytułowanego drgania i szuranie układu napędowego,tam opisałem wszystkie objawy.Proszę o jakąś mądrą recenzję na ten temat.

Wspominaliscie o zmodernizowanej kapie łożyska. Mam pytanie, czy audi rozwiązało problem i czy w aucie z końca 2011r można się tej usterki również spodziewać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet w aucie z 2012 roku jest montowana stara kapa, więc chyba usterki tez mozna sie spodziewać.

Cóż, bedę musiał na to zwrócić uwagę przy oględzinach. Swoją drogą to wstyd, że marka słynąca z trwałości takie babole robi i ich nie poprawia z czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co audi zaleca do usunięcia usterki? Pokrywę łożyska i kapę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co audi zaleca do usunięcia usterki? Pokrywę łożyska i kapę?

Kapa to jest to samo co pokrywa łożyska :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co audi zaleca do usunięcia usterki? Pokrywę łożyska i kapę?

Kapa to jest to samo co pokrywa łożyska :)

To pomogłeś zacnie. Nie każdy musi wiedzieć co to kapa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co audi zaleca do usunięcia usterki? Pokrywę łożyska i kapę?

Kapa to jest to samo co pokrywa łożyska :)

To pomogłeś zacnie. Nie każdy musi wiedzieć co to kapa.

Kolego Dikson wystarczy przeczytać początek tematu, który ma jedynie 3 strony. I wiedział byś że audi nic nie zaleca. Że usterka występuje bez względu jaki masz silnik czy oznaczenie skrzyni. A co można zrobić żeby ją usunąć to możliwości jest kilka. I oczywiście masz prawo nie wiedzieć co to kapa :wink: ja też nie jestem mechanikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...