Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stukot na biegu jałowym - luz łożyska półosi w skrzyni


Riciii

Rekomendowane odpowiedzi

W hurtowni łożysk pytałem i wyszło na prawą stronę 100PLN / łożysko uszczelniacz i duży oring /

O widzisz, to całkiem sympatycznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiem Ci dokładnie bo nie pamiętam , ale wybrał z dostępnych producentów najlepszego . A zdaje się że były tylko 2 firmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie koszt tej naprawy aso lubin 1000 zl z czego czesci 500zl.

Wracajac do mojego "luzu" .

podczas jazdy gdy ostro przyspieszam to nic nie slychac ,natomiast jak puszcze noge z gazu na biegu to slychac ten stukot,tak samo jak dam luz.wszytsko sie dzieje z zakresie 70-100 km/h .

podnioslem dzis lewe kolo,wbilem szostke ,ruszylem -cisza. podnioslem prawe ,ruszylem i w momencie schodzenia skrzyni z obrotow slychac stukot. rozebralem oslony zeby blizej to zobaczyc.jest luz ale wzdluzny.Gora-dol praktycznie w ogole nie ma. czy to jest ten sam problem co maja wszyscy?? chce to naprawic na wlasna reke . powiedzcie czy obudowa mechanizmu roznicowego zejdzie mi bez demontazu skrzyni??bo z tego co widze to chyba bez jej sciagnecia nie wyciagne calego walka z lozyskami. ponizej zamieszczam film dla pewnej diagnozy mojej usterki.

jesli ktos robil prawa strone i wie jak to rozebrac to prosze o wszelkie informacje

Edytowane przez quadral20004
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luz wzdłużny zawsze będzie . Luz poprzeczny daje wibrację

u mnie po wymianie łożysk luz wzdłużny praktycznie zniknął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie koszt tej naprawy aso lubin 1000 zl z czego czesci 500zl.

Wracajac do mojego "luzu" .

podczas jazdy gdy ostro przyspieszam to nic nie slychac ,natomiast jak puszcze noge z gazu na biegu to slychac ten stukot,tak samo jak dam luz.wszytsko sie dzieje z zakresie 70-100 km/h .

podnioslem dzis lewe kolo,wbilem szostke ,ruszylem -cisza. podnioslem prawe ,ruszylem i w momencie schodzenia skrzyni z obrotow slychac stukot. rozebralem oslony zeby blizej to zobaczyc.jest luz ale wzdluzny.Gora-dol praktycznie w ogole nie ma. czy to jest ten sam problem co maja wszyscy?? chce to naprawic na wlasna reke . powiedzcie czy obudowa mechanizmu roznicowego zejdzie mi bez demontazu skrzyni??bo z tego co widze to chyba bez jej sciagnecia nie wyciagne calego walka z lozyskami. ponizej zamieszczam film dla pewnej diagnozy mojej usterki.

jesli ktos robil prawa strone i wie jak to rozebrac to prosze o wszelkie informacje

https://www.youtube.com/watch?v=opOm5I8iYrM&feature=youtu.be

Film prywatny. Nie można wyświetlić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz powinno dzialac.chcialem naprawic to sam,ale nawal pracy i brak czasu zmusil mnie oddac autko do serwisu.w poniedzialek maja dzwonic z diagnoza i wycena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luz wzdłużny zawsze będzie . Luz poprzeczny daje wibrację

u mnie po wymianie łożysk luz wzdłużny praktycznie zniknął

Sprawdź na podniesionym samochodzie , jak koła wiszą . Luz wzdłużny musi być na półośkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwonili z serwisu.ich zdaniem luz wdluzny jest i jest w normie.nie ma luzy poprzecznego. wyzabkowane mam ponoc opony .ich zdaniem to jest powodem stukania.ale ..... przekladalem opony tyl na przod i dalej stukanie z przodu jak bylo tak jest. .co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam to samo co kolega opisuje wyżej , luz wzdluzny na prawej połosi, i stuk podczas odpuszczenia gazu, kto poda numery czesci ? co trzeba dokladnie kupic na ta prawa strone, chcialbym to zrobic jak najszybciej , jak pomoze quadral20004 zaprosze CIe na naprawe, z gory dziekuje pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie prawej nie ruszałem ale na str.4 w poscie 71. Kol. napisał wykaz części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie prawej nie ruszałem ale na str.4 w poscie 71. Kol. napisał wykaz części.

Witam

Posiadam duży luz na prawej półosi i miałem zamiar naprawiać skrzynię, ale mam do kupienia skrzynie biegów w bardzo dobrym stanie i z bardzo niskim przebiegiem.

Pytanie mam jednak takie: moja skrzynia ma oznaczenie LLQ a ta na wymianę MVT lub MUT (literówka) , może ktoś wie czy mogę bezproblemowo wsadzić skrzynie o innym oznaczeniu? Jakie mogą być różnice pomiędzy tymi skrzyniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzis w aso bo autko dalej tam stoi.wymienili opony.problem niby zniknal.jutro jade po odbior.dowiedzialem sie interesujacej rzeczy.wielowachaczowe zawieszenie zabkuje opony.lekiem na to jest przekladanie kol co sezon po przekatnej.no i nie maga byc to opony kierunkowe.sam serwisant to przyznal.co do luzu.luz wzdluzny jest prawidlowy.nie ma luzu gora-dol co wyklucza lozyska polosi.krzychu zobacz czy nie masz wyzabkowanych opon po stronie wew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym ząbkowaniem opon w zawieszeniu wielowahaczowym to chyba bajka. Od 95 roku jest w A4 stosowane prawie identyczne zawieszenie i chyba nagminnie opon wszystkim nie ząbkuje. Sam z reguły przekładałem opony przód tył . Geometria jak ustawiona jest dobrze i amortyzatory są sprawne to ząbkowania nie powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do opon to mialem zle dobrane opony ,byly to opony kierunkowe z (outside i inside).teraz mam takie jakie rekomenduje audi.zobki zewnetrzne na bierzniku sa duzo mniejsze .problem z zabkowaniem powinien zniknac,co do stukania jak bylo ,dalej jest ,moze tuc mniej slyszalne.wjechalem na kanal,zaczalem szukac.podnioslem prawe kolo ,druga osoba wbijala ktorys z wyzszych biegow i rozpedzala kolo do 50 km/h. przy schodzenu kola z obrotow slychac przy predkosci 40km/h szumiace stukanie ,potem cisza i znow przy 20 km/h stuka-szumi i znow cisza az do zera. zalozylem na uszy stetoskop ,zaczalem szukac,przy skrzyni cisza,przy przegubach cisza,natomiast w zwolnicy slychac rytmiczne rzecholenie analogicznie do tych stukow co sluchac w kabinie. podejzewam konczace sie lozysko.ALE czemu nie ma luzu na kole ?? jest to mozliwe zeby konczace sie lozysko objawialo sie rytmicznym szymieniem ,wrecz w kabinie nawet stukaniem,a jak zlapie za kolo zero wyczuwalnego luzu?? dodam ze objawy sa bardzo delikatne.pod autem bez stetoskopu nic nie slychac.w kabinie sluchac lecz bardzo delikatnie.

EDIT: popuscilem srube co jest w srodku w feldze,podnioslem kolo ,zakrecilem znow na wysokim biegu i niesamowity swizd jest.stawiam na 99% ze lozysko wachliwe sie konczy.co o tym myslicie?

Edytowane przez quadral20004
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oka do środka nie wsadzisz. Jak szumy słychać to i tak łozyskao do wymiany. Jak wycisniesz to zobaczysz czy nie ma śladów na bieżni zewnętrznej . Podejrzewam żę będziesz miał kreskę , u mnie była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

i ja też mam luz na prawej stronie :facepalm:


jestem po wymianie łożysk w mechanizmie różnicowym

koszt-

uszczelnienie wału -27,86zł x2 0B4409399C-0B4409400D

pierścień uszczelnienia-18,51zł WHT004074A

łożysko stożkowe-210,90zł x2 0B4409123E-0B4409218C

łożysko kulkowe-86,57zł 0B4409294D​

kapa łożyska-19,70 zł 0B4409175E

olej-50zł

robocizna-300zł

u mnie z lewej strony luzu nie było natomiast z prawej był dosyć duży, a efektem tego było trzęsienie przy przyspieszaniu(objaw ja przy uszkodzonym przegubie wewnętrznym)

najciekawsze jest to że serwis twierdził że w mojej skrzyni nie występują łożyska stożkowe, zasięgnęli informacji u producenta i dostali odpowiedź że nie występują a producent zaleca wymianę mechanizmu różnicowego :D

wymieniałeś 2 łożyska z lewej i prawej strony ? czy tylko w prawej są 2 łożyska ?

Edytowane przez daniell-gda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luz wzdluzny z prawej strony jak najbardziej byl i ma byc.polos nie moze byc na sztywno zamocowana bo by ci skrzynie na zakretach wyrwalo.no zhyba ze luz masz gora-dol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...