Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stukot na biegu jałowym - luz łożyska półosi w skrzyni


Riciii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich u mnie też z prawej strony duży luz. Pytanie czy przy wymianie stożkowych łożysk na mechanizmie różnicowym wystarczy same łożyska czy dodatkowo należy wymienić pokrywę przekładni głównej 0B4409131E? koszt takiej pokrywy w serwisie ponad 200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wibracje auta też występują u ciebie Piotr? Opisz czy na przyspieszaniu tylko czy przy odjeciu gazu też i w jakim zakresie prędkości. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy To znaczy że gniazdo bieżni łożyska powinno być w porządku?Pytam ponieważ od strony kierowcy bardzo często gniazdo jest wybite w skrzyni na łożysku kulkowym.

Edytowane przez diegokarol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luz mam spory z prawej strony lewa jest ok. wibracje oraz huczenie od małej prędkości od ok 60km. a powyżej 150km aż cała buda wibruje.Odnośnie pokrywy czy nie będzie wyrobiona i wystarczą same łożyska uszczelniacze i oring

Czy To znaczy że gniazdo bieżni łożyska powinno być w porządku?Pytam ponieważ od strony kierowcy bardzo często gniazdo jest wybite w skrzyni na łożysko kulkowe.

Zależy jak długo latało się na luźnym w obudowie łożysku.Czasami bywa że zrobi się z obudowy jajko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz pytanie czy ktoś zna numer dekla i łożysk na dyferencjale do skrzyni multitronic do audi b8 0AW? Etka nie podaje numerów? Ratunku!

Edytowane przez diegokarol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje dokładne wymiary łożyska stożkowego lewego mechanizmu różnicowego.Posiadam tylko nr.serwisowy łożyska czyli OB4409123E po tym nr.nie idzie dojść w sklepie jakie konkretnie to łożysko. Proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz pytanie czy ktoś zna numer dekla i łożysk na dyferencjale do skrzyni multitronic do audi b8 0AW? Etka nie podaje numerów? Ratunku! PS. Dostałem maila od jednego z forumowiczów który wymieniał łożysko od dyfra. Napisał że trzeba opuścić sanki/wózek żeby się tam dostać ? bez odkręcania skrzyni. będzie trochę roboty?co wy na to, czy naprawdę nie da rady bez odkręcania sanek?

Edytowane przez diegokarol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zmieniłem komplet kół z 19 na 17 cali i wibracje totalnie ustały a myślałem ze to wina łożysk na dyferencjale. Jakie objawy luzu na łożyskach dyferencjału występują u was? Ja myślałem że to wibracje od łożysk a tu okazuje się że felgi lub opisane wcześniej zawieszenie( banany ). Na mniejszych kołach mniejszy opór i nie ma wibracji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra Panowie ale taka sytuacja , prawe koło, wjadę na krawężnik 5 cm z prędkością 10-15 km na godzinę jest stuknięcie, ruszam do tyłu, lekkie przyhamowanie jest stuknięcie, zaobserwowałem właśnie te 2 przypadki w którym mi puknie w prawym kole (pasażer) może to być właśnie ten luz półosi ? Dodam że żadnego luzu w zawieszeniu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra Panowie ale taka sytuacja , prawe koło, wjadę na krawężnik 5 cm z prędkością 10-15 km na godzinę jest stuknięcie, ruszam do tyłu, lekkie przyhamowanie jest stuknięcie, zaobserwowałem właśnie te 2 przypadki w którym mi puknie w prawym kole (pasażer) może to być właśnie ten luz półosi ? Dodam że żadnego luzu w zawieszeniu nie ma.

przegub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno ? Ogólnie na skreconych kołach jest wszystko ok. I jest to taki metaliczny dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

Wlasnie przechoze temat w DE,

AUDI ma na to swoj TPI (Technische Produktinfomation) o numerze 2023718/13, w .pdf ze zdjeciami jest do znalezienia w necie (ofc w jezyku Niemieckim), moge tez wyslac na mail tylko mi pierwsze napisz ze chcesz ([email protected]).

Tam jest wszstko opisane z numerami czesci zamiennych i jak ma byc lozysko dokladnie zamontowane (Jak mi sie zechce to podejme sie przetlumaczenia tego dokumentu dla forum ale nie wiem czy na tyle znam jezyk).

U mnie byo tak ze przy niskich predkosciach czuc bylo stukanie pod pedalem gazu, przy wyzszych 120+ zaczynalo telepac samochodem jak przy niewywazonym kolku, z czasem bylo coraz gorzej.

Zrobil mi to mechanik ale dalej cos delikatnie czuc stukanie na pedale gazu i przy 200+ dopiero zaczyna lekko drgac auto.

Edytowane przez emdzej91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób które walczą z luzem na łożyskach. Czy występują u was wibracje na kierownicy podczas przyśpieszania auta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...