Skocz do zawartości
IGNOROWANY

radio symphony nie graja tylne glosniki i subwofer


posadka

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli jeżeli zmostkuje styki cewki to powinno wszystko działać tak ?? Jeżeli faktycznie to ta cewka. Co do elektryka to fakt, ale cieżko znaleźć dobrego elektryka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chhhhm. Wstaw zdjęcie tej cewki, bo nie kapuje czemu cewke chcesz zwierac jak trzeba styki przekaźnika.

00f7cbe233d4b2ba465e45e9c0601cbb.jpg

1 cewka

2 ramię popycha styki gdy podasz napięcie na cewke

3 styk który włącza wzmak jeśli zetknie się jak niżej.

Cewki zewrzeć nie możesz, bo jest odbiornikiem prądu jak żarówka, więc będzie bum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chhhhm. Wstaw zdjęcie tej cewki, bo nie kapuje czemu cewke chcesz zwierac jak trzeba styki przekaźnika. 00f7cbe233d4b2ba465e45e9c0601cbb.jpg1 cewka

2 ramię popycha styki gdy podasz napięcie na cewke

3 styk który włącza wzmak jeśli zetknie się jak niżej. Cewki zewrzeć nie możesz, bo jest odbiornikiem prądu jak żarówka, więc będzie bum.

sorki za kopie cos poszło nie tak nie mogę dodać zdjęcia http://www.directupload.net/file/d/3782/b3mwtdm4_jpg.htm

Dodałem ci wyżej link od cewki

A tu ci daje link do parametrów ktore znalazłem na stronie niemieckiej

http://www.directupload.net/file/d/3782/8itehf8g_jpg.htm

Co do mostkowania myślałem ze mostkowac cewkę bo pisałeś o mostkowaniu przekaźnika ale widocznie złe to zrozumiałem, troche ciemny jestem w tym wiec sorki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wynika że jest jeden styk. Czyli pod spodem jest 4 lub 5 nóżek. Trzeba znaleźć które są od cewki i ich nie tykac, a pozostałe 2 lub 3 zlaczyc razem.

Szkoda że dołu płytki pod przekaznikiem nie widać.

Rozmiary masz, jak spojrzysz od dołu widać jaki układ nóżek, nic tylko szukać podobnego. [emoji12]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POWER-KRIS dzięki za wszelkie informacje przydały sie dzisiaj wymieniłem przekaźnik i wszystko gra jak powinno :)

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc watpilem że Ci pomogę chociaż jestem dobrym elektrykiem, bo nie umiem pisząc przekazać co myślę. [emoji12]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaznik ktory jest we wzmacniaczu, wyzej w moim poscie masz 2 zdjecia na jedn jest widoczna plytka z czarnym 12amperowym przekaznikiem oraz 2 zdjecie z paeametrami i wymiarami; co do parametrow kupionego mam troche inne niz ori ale jest 12v dobry sklep elektroniczny i po sparwie wymiana latwa jak sie ma sprzet a jak nie masz daj do jakiegos elektryka mi z czescia elektryk wziął 12 zl ;) po znajpmosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i tak dziś dobrałem się do subwoofera,napięcie radio podaje ,zwarłem stopki przekaźnika ,wzmacniacz zaczął grac jak ta lalla..szukałem po necie i mam taki- http://north.pl/karta/eer2c-s12-dc12v-12vdc-przekaznik,732-CD-1029.html chyba będzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm kupiłem przekaźnik HF3FF 012-1ZS 10A 277VAC 5A 125VAC TN21D taki dobrał niby fachowiec ,ale po wlutowaniu dalej to samo cisza ....a jak połączę 2 stopki gra jak ta lala ? i co dalej???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak zasilania z radia na cewke przekaźnika. Czyli te 2 pozostałe nóżki których nie zwierasz. Po włączeniu radia ma być na nich 12V.

Co do PW. nie przesadzaj z tym fachowcem. Zwykły że mnie ludź.

Wypada sprawdzić czy w radiu wszystko wpiete.

Jakie masz radio bo mi umknęło?

I pamiętaj że są dwa zasilania. Może masz tylko sztywne z akumulatora, ale napewno brak z radia na wzbudzenie, czyli załączeniu przekaźnika.

Edytowane przez POWER-KRIS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radio to chorus II ,wiem na pewno że w kostce suba są 2 plusy,ale jutro to wszystko dokładnie pomierzę i zobaczymy co dalej...a powiedz ten przekaźnik co kupiłem jest ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda że ok.

http://www.jacktronic.pl/towar.php?art=4829

Po włączeniu zasilania, znaczy radia, 12V ma się pojawić na nóżkach 1 i 3 z lewej. Środkowa i dwie z prawej to wzmacniacz.

Prawdopodobnie na środkową przychodzi plus stały z akumulatora.

2b2228a36015908eb164043403b709a5.jpg

Edytowane przez POWER-KRIS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

dzis rozebrałem obudowe subwofera i okazało sie ze problemem jest przekaznik czyli cewka spalona po zwarciu wszystko chodzi elektronik mowił ze pasowac bedzie kazdy jeden przekaznik 12V bedzie mi montował przekaznik zwykły od swiateł czy jakis inny

wylutuje uszkodzony w otwory wlutuje kabelki a te podłaczy w wiekszy przekaznik od swiateł czy stacyjki jakis tam ma i ponoc bedzie chulał i mowi ze wytrzyma dłuzej poniewaz ori ma 10A a ten co ma wsadzic ma 30A tylko dochodzi do tego ze trzeba bedzie go gdzies schowac i tyle w temacie

z drugiej strony wiele osob ma ten problem czyli cos firma Audi dała ciała z tym rozwiazaniem

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I twój elektryk ma świętą rację, też tak zrobiłem.

Ale więcej kombinowania i dlubania. [emoji12]

no tak

niby wiecej kombinowania ale by zamowic czesc trzeba tez czekac az przyjdzie takze na jedno wychodzi i bez elektronika sie nie obejdzie w tym akurat przypadku podstawa to wysysarka do cyny bez tego ani rusz

to jest bardzo czesta usterka z tego co widze także myśle ze ten temat napewno bardzo duzo pomoze

podziekowania dla wszystkich co przyczynili sie do rozwiazania tego problemu

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka a i mój problem rozwiązał fachowiec był spalony taki malutki tranzystorek na ścieżce do owego przekaźnika skasował 20 dyszki i wszystko teraz jest ok. :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka a i mój problem rozwiązał fachowiec był spalony taki malutki tranzystorek na ścieżce do owego przekaźnika skasował 20 dyszki i wszystko teraz jest ok. :banan:

witam ponownie

u mnie tez po problemiejak pisalem wczesniej miałem wstawiac przekaznik od swiateł ale miałem farta dałem wzmacniacz i przekaznik do elektronika miał go zamontowac jak przyjechalem po odbior okazało sie ze miał na stanie troszke wiekszy 10Amperowyrozni sie wielkoscia 5 pinowy piny pasowały w otwory i załozył mi go takze wyglada jak orginał rozni sie troszke wielkoscia ale tylko troszke wszystko smiga az milo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jezeli Tyl gra a przod milczy ??? Powiem ze graly wczesniej i nagle przestaly(obie strony). czy tez odpowiedzialny jest przekaznik w lewym boczku(kombi) bagaznika? gg 4258829

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...