Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki gaz ? BRC czy Stag ?


jose07

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pewien problem.

Chcę założyć gaz do swojej a4 ale kompletnie nie wiem jaki. Byłem u gaziarza to mi mówi że najlepiej BRC. Za to chłopaki w pracy mówią że chce mnie naciągnać na koszty bo jest droższa instalacja i droższe serwisowanie potem. Uważają że stag jest dobry , mniej pali na nim gazu niż BRC i tańszy w naprawach ?

Gdzie najlepiej w Krk założyć ? Słyszałem że na Jana Pawła II w Auto gaz najlepiej

Jak uważacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ślask jest pełen gaziarzy, wejdź na lpg-forum i tam w warsztaty polecane a na pewno coś znajdziesz.

I montuj Składankę na stagu, będzie dużo tańsze w serwisie

Jak będzie wszystko dobrze zrobione to palić będzie ~ 20% więcej niż benzyny

Edytowane przez koziol1172
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakładałem sekwencyjny LOVATO i jestem bardzo zadowolony, średnie spalanie w granicach 10-12 l gazu. Ale fakt, że cała instalacja kosztowała mnie 2800 PLN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej tyle kosztuje konfiguracja oparta na sterowniku STAG, reduktorze KME Gold, niebieskich Hanach i butli 72l (bo taka wchodzi w B6 Avant)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam Stag-4 i od blisko 4 lat jest O.K. koszt instalacji 1800,-

Tania eksploatacja,

2 razy w roku wymieniam filtr stanu gazowego koszt jakieś 10zł

1 w roku przegląd instalacji z wymianą filtra fazy ciekłej i kalibracja mieszanki.

spalanie trasa 9,5 ,

miasto 10-11l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu te spalania z kosmosu hahaha . Niemożliwe żeby bez uszczerbku dla silnika spalanie gazu i beny było takie samo :) . Mi pali 12 przy 80 procentach trasy i 20 miasta . Jeżdze 140 autostradą codziennie . Polecam staga ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam STAG bo sam mam spalanie przy 140 na expresówce wyszło 12 L. mam już od ponad 3 lat i cóż również dobry w/g mnie jak BRC, (oczywiście zakładac coś konkretnego) a na pewno taniej będzie w ekslopatacji bo serwisy za BRC bynajmniej u mnie w moich stromnach to licza jak poje.....ani i nie wiem za co. Tak więc osobiście STAG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Stag 4plus , reduktor Ac,wtryski Ac.Spalanie - mieści się bez problemu w 12l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam TECH'a i bardzo sobie cenie.
Przy 160km w trasie 30 w korkach w 4 osoby na pokładzie i pełnym bagażnikiem z wyłączoną klimą wpalił 20,5L a z włączoną klimą ok 23 spalił. także na prawde mało pali. Prędkość na trasie to ok 110-140 km/h

Płaciłem za instalację 2600.

Edytowane przez lukasz.luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam BRC Sequent 24.11 , zero spadków mocy spalanie miasto 12-14 przy butowaniu, autostrada 120-220 10.5 z klimą. Mieszany ok. 11l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam zalozony gaz BRC, i fakt- jest bezproblemowo. Z tym ze czytam wasze info o spalaniu i kazdemu wychodzi ok 10l gazu na setke. Mi pali ok 7-8 litrow . Sprawdzane kilka razy i tak wychdzi. Z tym ze niezauwazylem zadnych spadkow mocy. Slyszalem cos kiedys o przypadkach wypalonych dziur w tlokach przez zla mieszanke. Czy u mnie jest wszystko ok? Nie pali za malo tego gazu? Pytam tylko profilaktycznie. Dodam tez ze po 50kk km wywalilo mi uszczelke pod glowica... Stad moje pytanie...

Edytowane przez 180damian180
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...