Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przekaźniki pod kierownicą dziwne zachowanie


mbedi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakładam nowy temat bo wątpię by miał ktoś już takie dzine zjawisko. Mianowicie u mnie pod kierownicą na wysokości kolan jest kilka przekaźników i po uruchomieniu silnika kiedy można powiedzieć chodzi zimny na ssaniu słychać jeden z nich potem cichnie ale kiedy ruszę i przyspieszam mam odgłos jakbym nie wyłączył kierunkowskazu bo cykanie jest nieregularne ale jest, w momencie puszczenia nogi z gazu cykanie znika i kiedy utrzymuję stałą predkość też go nie ma tylko kiedy przyspieszam. Co to może być? Wkurza mnie to i moich pasażerów, stąd puszczam głośniej muzę ale wydaje mi się że tak być nie powinno. Chyba cyka ten 373 ale już nie pamiętam.

http://www.directupload.net/file/d/3771/8jzn69tz_jpg.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Odgrzewam kotleta :) Wie ktoś za co są odpowiedzialne te przekaźniki? Jestem po wymianie pompy paliwa ale nie mam pewności czy serwis dobrze zdiagnozował usterkę. Kilka dni temu nie mogłem odpalic alt-ka. Wymieniono mi pompę twierdząc że się przycina. Też często słyszę takie cykanie pod kierownicą głównie przy odpalaniu. Jak nie słychać przy kreceniu rozrusznikiem to auto nie odpali. Po wymianie pompy już kilka razy hełtałem rozrusznikiem ale coś zaskakuje i odpala. Normalnie odpala od strzała. Miał ktoś coś podobnego? Co to za przekaźniki? Może mi się któryś kończy? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim. Panowie mam ciągle problem z moim altkiem. Chodzi o odpalanie. Chciałem zapytać czy w momencie kiedy przekrecicie stacyjke na rozruch (rozrusznik nie zapłon) to czy słychać u Was pstryknięcie pod kierownicą - jest to dźwięk w okolicach kolumny kierowniczej. Nie wiem co to za dźwięk i skąd dokładnie dochodzi. Może mi ktoś coś podpowie. Jak pstryknie to fura odpali a jak jest cisza to nie odpala. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewno przekaźnik pompy paliwa - wbrew nazwie zasila nie tylko pompę ale też osprzęt silnika ( wtryskiwacze, zaworki itd. ) 

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaźnik od pompy paliwa mam zmieniony na nowy  (nr 167) i to raczej nie on pstryka.  Dźwięk dochodzi ewidentnie z okolicy kolumny a 167 jest po lewej stronie. Do tej pory żeby wyeliminować usterkę to mam zmienione: pompa paliwa, przekaźniki nr 167, 219 i 370. Dodatkowo jest przelutowany sterownik i problem powraca.

Edytowane przez master8406
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...