Skocz do zawartości
IGNOROWANY

masło w zbiorniczku wyrównawczym


kamil210

Rekomendowane odpowiedzi

Mój problem polega na tym ze nie moge poradzic sobie z ukladem chlodzenia tzn wywala mi plyn przez zbiorniczek. Wymieniona zastala uszczelka pod glowica i po wymianie i przejechaniu ok 30km zobaczylem ze w gornej czesci zbiorniczka zrobilo sie maslo. Olej na jakim jezdze to castrol 10w40. W miedzyczasie wymienilem termostat korek w zbiorniczku trojnik za silnikiem. Juz nie wiem co mam robic moze macie jakis pomysl? Z gory dziekuje za jakie kolwiek podpowiedzi;)

Edytowane przez kamil210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegladu lpg jeszcze nie robilem ale mam zamiar zmienic membrame w parowniku ale mysle ze lpg akurat nie ma nic do tego. Wspomne ze przed wymiana uszczelki zadnego osadu w zbiorniczku nie bylo i dzisiaj na cieplym silniki wyjalem bagnet i bylo na nim widac pecherzyki powietrza:-)

Zauwazylem jeszcze ze w zbiorniczku zrobilo sie kakao czy to moze byc olej? Jezeli tak to skad on sie tam wziol?

Edytowane przez kamil210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed wymianą uszczelki też miałeś masło w zbiorniczku? było widęknięta uszczelkaać gdzie puściła uszczelka, może pęknieta głowica albo coś z wymiennikiem ciepła? pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie czy jak już zrzuciłeś głowicę i pewno oddano ją do planowania to sprawdzona została jej szczelność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczelnosc zostala sprawdzona i glowica byla szczelna. Przed wymiana uszczelki nie mialem w zbiorniczku `masla` dodam jeszcze ze podczas wymiany termostatu byla w nim wywiercona dziurka i ciekawi mnie dleczego?

Edytowane przez kamil210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to zeby nagrzewnica sie nie zapowietrzala od bakow z silnika.robilem cos takiego w moim rajdowym seju .mialem peknieta glowice a motor zrobiony na 1.2 i szkoda mi bylo kasy dalej pchac w to auto .poprostu z duzego ukladu chlodzenia sam sie odpowietrzal .i nadmiary gazow zamiast plynu wywalal zbiorniczkiem .dodam ze dlugo ta furka jeszcze latala

Wysyłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da się ją zregenerować to ja niestety Ci nie podpowiem, ale sama chłodnica nie jest bardzo droga bo w IC kosztowała ok 130PLN z Hella, a Nissensa ciut tańsza, bo to w zasadzie puszka z dwoma króćcami i rurką w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...