Skocz do zawartości
IGNOROWANY

4x4 - opóznienie napędu tylnego


Shiftback

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno zdjeli B5 Battalion?

Edytowane przez Shiftback
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaloze sie ze nawet pelna regeneracja skrzyni nie obejmie wymiany podkladek/slimakow w torsenie


z torsenem zglosilbym sie do firmy ktora ogarnai napedy do terenowek czy ruskich ciezarowek - sam mechanizm nie jest niczym nadzwyczajnym, ogarniety fachman bedzie wiedzial co z tym zrobic aby luzu nie bylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest tak bardzo schowany torsen czemu nie zrobić poprawy wraz ze skrzynią...

Edytowane przez Shiftback
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torsen... z niemieckiego Mitteldifferenzial ew Verteilergetriebe

Występuję jako część kosztująca ok 4tyś zł.

Lepszą kwestią jest zmiana skrzyni na "młodszą" lub młodą w dodadtku po regeneracji, gdzie cały nasz mechanizm jest zawarty w tejże skrzyni.

Polecam kupić skrzynie z dobrym TroSenem

Edytowane przez Shiftback
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam podobny problem z tym opudznieniem i z takim szarbaniem jak podczas jazdy wcisne spreglo i szybko puszcze , usunoł ktos taka usterke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam podobny problem z tym opudznieniem i z takim szarbaniem jak podczas jazdy wcisne spreglo i szybko puszcze , usunoł ktos taka usterke?

mój reaguje tak na dodanie, ujęcie gazu. to mechanizm, można goo szczędzać na równomiernym, nie agresywnym stylu jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja tez mam objaw walenia z tylu po odjeciu gazu lub przyspieszaniu. Ponoc do wymiany lapa guma numer 8a0599133b. Zakupilem i Jutro zamierzam sie tym zajac. Powiedzcie prosze czy to skomplikowana operacja bo jeszcze nie zagladalem pod spod. Moze ma ktos jakis schemat co i jak pokolei? Z gory dzieki. Pozdrow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja tez mam objaw walenia z tylu po odjeciu gazu lub przyspieszaniu. Ponoc do wymiany lapa guma numer 8a0599133b. Zakupilem i Jutro zamierzam sie tym zajac. Powiedzcie prosze czy to skomplikowana operacja bo jeszcze nie zagladalem pod spod. Moze ma ktos jakis schemat co i jak pokolei? Z gory dzieki. Pozdrow

nie polecam. Wymienić możesz zawsze zdrowe części obfitują w sprawne działanie, jednak ten stuk nauczył mnie tak bardzo słuchania i delikatnego wysprzęglenia, że jest to wewnntrzny mechanizm, lekko wyrobiony, i nie skończy się tu na elementach zawieszenia..... dyfer wymieniałem... kilka postów wyżej masz parę słów o Torsenie... zintegrowany ze skrzynią napędu Quattro, koszty...

mogą być różnice na kołach zębatych, w tzw "lewo" i "prawo"... ostatnio 2 razy pocisnąłem po deszczu bokiem, wszystko się zazębia... szanuj umiejętnym doprowadzeniem wysprzęglenia na tylną oś. pozdróweczk ;)-_-

odkrecasz, wyjmujesz, przykrecasz w odwrotnej kolejnosci

stawiam skrzynie browaru, ze problem nie zniknie... :wink::wink::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienic ponoc warto bo nic gumy nie zostalo. Po zakupie jak mechanik ogladal to wyjeli jakies popodkladane gumki z byle czego. Takze jade sie pobarowac i oby ta skrzynie ja stawial ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wymieniałem poduszkę pod skrzynią, bo guma też była naderwana.Trochę stukanie się zmniejszyło.

Sprawdzałem na kanale, auto na hamulcu i próba ruszania przód tył.Skrzynia sporo się unosiła do góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wymieniałem poduszkę pod skrzynią, bo guma też była naderwana.Trochę stukanie się zmniejszyło.

Sprawdzałem na kanale, auto na hamulcu i próba ruszania przód tył.Skrzynia sporo się unosiła do góry

dobry experyment do powtórzenia...

ale unieść skrzynie obciażeniem silnika? uniesienie oscyluje dla niektórych w milimetrach ew. w centymetrach...Obciążenie motoru podnosi elamenty na łapach czy trzymakach? czy jak?

Edytowane przez Shiftback
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was kasował luz na torsenie i w dyfrze poprzez wymiane podkładek i mógłby podać dokładne wymiary jakie powinny być??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kamiquattro napisał:

Czy ktoś z Was kasował luz na torsenie i w dyfrze poprzez wymiane podkładek i mógłby podać dokładne wymiary jakie powinny być??

To nic nie da bo luz jest na zębach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...