Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do skrzyni biegów multitronic?


slawek72

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro Ci sprawdzę i odpiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez wymieniałem w rs service jutro vi sprawdzę i napisze po południu

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię aby udało się im wlać 7litrow.

Mi nie udało się nigdy więcej jak 6.5l.

Po co jeździłeś po ASO ?

Wymiana jest prosta i sam możesz sobie to zrobic

Dev dzieki za informację.

Gość od którego kupowałem olej powiedział, że zazwyczaj to jest około 5,6 l bez filtra/6,2 l z filtrem- chyba, że ASO wlewa całe 7L a potem spuszcza korkiem kontrolnym pół litra/litr do kuwety (w końcu to klienta pieniądze) i takim sposobem 100 zł idzie na śmietnik.

Pojechałem do ASO bo:

a. nie mam garażu/kanału/podnośnika

b. nie mam kableka VAG (wiem, wstyd :facepalm: )

c. nie mam narzędzi

d. chciałem wpis do książki

Sama wymiana (bez oleju) to około 150 zł brutto, więc nie są to jakieś ogromne pieniądze (poza aso około 100 zł).

Edytowane przez Ukasz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W multitronicu nie masz filtra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, przeczytałem cały wątek. Niby w temacie jest pytanie, na które odpowiedzi szukam, ale jakoś (pomimo 7 stron) nie znalazłem. Podsumowując pojawiła się opinia, że Fuchs. Była też opinia, że ori. Ale jak ori to który? Jakie ma oznaczenie? Bo w zasadzie ciągle nie wiem.

Mam 8biegowego Multitronica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj oznaczenie skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Podaj oznaczenie skrzyni

Sry, faktycznie doczytałem wczoraj wątek jeszcze raz, ale zapomniałem edytować post. Nie ma jednego oleju do każdej skrzyni i olej najlepiej ori do danej skrzyni. Chociaż kilka lat temu byłeś zdania, że każdy byleby do tej skrzyni jest ok.

Muszę Ci przyznać Dev, masz cierpliwość do takich jak ja ;). Ale z drugiej strony ciężko przebrnąć przez ten wątek, bo się pomieszał totalnie, manuale z automatami, B8 z B7 i B6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki olej lac do multi poprzednio był zalewany G052516A2 , Brać RAVENOL olej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jo

według Audi 52516 i 52180 to różne oleje i nie są zamienne a do B8 należy lać 52516 który jest tylko w oryginale.

Znowu producenci jak Ravenol czy Motul wyszukują olej o specyfikacji 52180 jako pasujący.

Ktoś z kolegów jeździ już dłużej na nie ori oleju i może potwierdzić że jest OK ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W multitronicu nie masz filtra

jest zewnętrzny

Ktoś z kolegów jeździ już dłużej na nie ori oleju i może potwierdzić że jest OK ?

ja przeszedłem na zamiennik, nie pamiętam co wlałem ale było to chyba FEBI (robiłem gdzieś zdjęcie opakowania), wyszło 50 PLN/litr, 150 PLN filtr + robocizna chyba 150 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy przy wymianie statycznej oleju w skrzyni multitronic wymieniać filtr zewnętrzny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO z tego co się orientowałem wymienia filtr przy wymianie oleju. Ja również wymieniłem. Kupiłem ori olej w ASO+filtr. Oleju weszło 7 litrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej automatycznej skrzyni biegów
     
 
Multitronic 0AW, Nowe wypełnienie
8,00
   
 
Multitronic 0AW, Ilość do zmiany
7,00
Wskazówka producenta 5,5 - 7,0 litrów
 
 
Specyfikacja oleju automatycznej skrzyni biegów
     
 
Multitronic 0AW
G 052 516 A2
Olej oryginalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co oznacza " Wskazówka producenta 5,5 - 7,0 litrów " ? mam dylemat bo kupiłem mojego Multitronica w którym olej wymieniany juz był 3 razy, 2 pierwsze razy wlane było 7L, natomiast ostatnia wymiana wpis jest że 6L.. czemu tak? czy możliwe jest że doradca ASO sie pomylił? załóżmy że w mojej skrzyni jest 1L oleju mniej niż powinno być - coś grozi skrzyni? od ostatniej wymiany auto przejechało ok 8tyś. km z czego nieco ponad 1000 ja zrobiłem, póki co nie obserwuje niczego niepokojącego ale troche się martwie. niedługo planuje rozrząd zrobić to przy okazji wykonam próbę dolewki ale to gdzieś za 2 tygodnie - do tego czasu ponad 1000km znów nabije. jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...