Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do skrzyni biegów multitronic?


slawek72

Rekomendowane odpowiedzi

widze że Ravenol CVT i Liqui Moly Top Tec ATF 1400 spełniają wymogi G 052 516 A2

linki do stron:

http://www.ravenol.de/en/products/usage/d/Product/show/p/ravenol-cvt-fluid.html

https://products.liqui-moly.com/oils/top-tec-atf-1400-1.html

Ktoś z Was może lał już Liqui Moly Top Tec ATF 1400 to skrzyni multitronic w B8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

planuję wymienić olej w swoim multitronicu, czy mógłby ktoś doradzić który olej byłby najlepszy? ile będzie mi potrzebne? i co zrobić z filtrem?
skrzynia to multitronic o oznaczeniu FRC.
Zorientowałem się już że należy wlać olej ATF o specyfikacji G052180A2 ale pojęcia nie mam jaki wybrać :/

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.12.2016 o 07:17, wojtas88 napisał:

ASO z tego co się orientowałem wymienia filtr przy wymianie oleju. Ja również wymieniłem. Kupiłem ori olej w ASO+filtr. Oleju weszło 7 litrów

ile taka impreza kosztowała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam skrzynie o oznaczeniu LKT jaki olej szukać oraz ile jego potrzebuje do wymiany? W informacjach po VIN pokazuje że jest to Tiptronic 8-biegowa czy należy ona do grona obarczonych jakimiś wadami czy już z tych pewniejszych? Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Edytowane przez artrem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, komoornik napisał:

Żaden Tiptronic, tylko Multitronic.

Na 3 zadane pytania dziękuję że odpowiedziałeś na  .. żadne oprócz nazewnictwa bo podczas jazdy nie zauważyłem że jest bezstopniowa taki żart ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że ATF G052180A2 i 7 litrów muszę mieć? Z filtrem sprawa wyjaśniona auta modelowo 2010 mają ten filtr zewnętrzny więc też muszę kupić i wymienić.

Ten olej jakiej firmy polecacie? Lepiej szukać warsztatu który wymienia dynamicznie czy nie za bardzo zwracać na to uwagę? Wymiana statyczna już z filtrem koszt 800zł wydaje się dobrą ceną tylko czy właśnie lepiej dopłacić i porządnie to zrobić?

Edytowane przez artrem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dev Czy jest duża różnica pomiędzy G 052 532 a G 055 532? (jeśli to nie kłopot, to stuknij do mnie na PW)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, black70 napisał:

@Dev Czy jest duża różnica pomiędzy G 052 532 a G 055 532? (jeśli to nie kłopot, to stuknij do mnie na PW)

skąd mam wiedzieć? 

olej ale dajesz taki jaki przewidział producent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie, który serwis polecacie do wymiany oleju w skrzyni Multi w Krakowie? 

Skuszę się na techniczne pytanie, czy prawdą jest, iż w B8 są Multitroniki z filterm i bez? W Axod Kraków mówią, że niby muszą sprawdzić, bo jeżeli jest, to jest bardzo drogi i może podnieść koszt wymiany. Brzmi trochę jak naciąganie. Znajomy mechanik sprawdzał w systemie intercars, to istnieją nawet dwa filtry do Multi w B8. Jeden chyba ten zewnętrzny (detal ok. 180pln, aczkolwiek były również po 480....nie wiem jaka różnica), i jest taki większy filtr..mogę się jedynie domyśleć, że z środka skrzyni. 

Czy rzeczywiście trzeba podpinać pod komputer skrzynie przy wymianie i sprawdzać ustawienia po wymianie....bla bla...czy można powierzyć takie zadanie fachowemu mechanikowi lecz nie specjalizującemu się w skrzyniach.

Skrzynia pracuje płynnie, nie szarpie, przebieg 190tyś, więć chyba najwyższa pora na wymianę, lecz zanim to zrobię, szukam opinii... 

Pozdrawiam fanów Audi. J

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki warsztat polecacie z wymiana oleju w skrzyni automatycznej w Żarach Lubuskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegó:hi: Mam pytanie na które na pewno doskonale znacie odpowiedź  a mianowicie posiadam Audi A4 B8 2012 face lifting i zbliża mi się wymiana oleju w skrzyni automatycznej proszę o pomoc co zalać bo zaczynam głupieć. Jedni mi mówią Motul drudzy zaś Ravenol CVT a znowu trzeci mówią lej to co szło od samego początku lecz ja do końca nie wiem co zalewane było regularnie. W historii pojazdu mam takie oznaczenie podczas wymian oleju w skrzyni: G 052516A2 ATF FLUID i trochę zgłupiałem żeby nie spierniczyć skrzyni jakimś badziewnym olejem albo nie fachową wymianą a wiadomo parę lat ma posłużyć. I jeszcze jedno mam pytanie czy znajomy mechanik wymieni olej w skrzyni z filtrem i uszczelką czy jest tylko jeden filtr? Bo twierdzi jeśli wymienny jest filtr i uszczelka to dla niego nie problem ? I ostatnie pytanie w historii wymian mam wpisane ilość 7 litrów a chyba wchodzi 8 litrów jest miarka jakaś do sprawdzenia ilości oleju. Z góry dziękuję za pomoc. :)  

Edytowane przez bart1907
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, bart1907 napisał:

Witam kolegó:hi: Mam pytanie na które na pewno doskonale znacie odpowiedź  a mianowicie posiadam Audi A4 B8 2012 face lifting i zbliża mi się wymiana oleju w skrzyni automatycznej proszę o pomoc co zalać bo zaczynam głupieć. Jedni mi mówią Motul drudzy zaś Ravenol CVT a znowu trzeci mówią lej to co szło od samego początku lecz ja do końca nie wiem co zalewane było regularnie. W historii pojazdu mam takie oznaczenie podczas wymian oleju w skrzyni: G 052516A2 ATF FLUID i trochę zgłupiałem żeby nie spierniczyć skrzyni jakimś badziewnym olejem albo nie fachową wymianą a wiadomo parę lat ma posłużyć. I jeszcze jedno mam pytanie czy znajomy mechanik wymieni olej w skrzyni z filtrem i uszczelką czy jest tylko jeden filtr? Bo twierdzi jeśli wymienny jest filtr i uszczelka to dla niego nie problem ? I ostatnie pytanie w historii wymian mam wpisane ilość 7 litrów a chyba wchodzi 8 litrów jest miarka jakaś do sprawdzenia ilości oleju. Z góry dziękuję za pomoc. :)  

Witaj, nie jestem pewien czy będę w stanie Ci pomóc, ponieważ tak jak Ty, czytając ten forum zgłupiałem. Można tu czytać wypowiedzi fachowców nad fachowcami, a każdy twierdzi co innego. Ja znalazłem opinie pobliskich serwisów skrzyń i pojechałem do najlepszego. Tam zalali mi olej cvt bez wymiany filtra - ponoć w mojej skrzyni nie ma. Jest jedynie w środku skrzyni duży filtr, który się wymienia przy wyciąganiu i rozbieraniu skrzyni, lecz ponoć są skrzynie multi z zewnętrznymi "małymi filtrami"  na górze skrzyni. Z ilością płynu w skrzyni nie podpowiem, w serwisie mi zalali tyle ile było potrzebne. Przyjemnego użytkowania!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy będzie dobry pod warunkiem spełniania właściwej normy dla danej skrzyni, nie ma znaczenia czy będzie to ori, Ravenol, Febi, Valvoline itd itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy będzie dobry pod warunkiem spełniania właściwej normy dla danej skrzyni, nie ma znaczenia czy będzie to ori, Ravenol, Febi, Valvoline itd itp

A co byś polecił z doświadczenia jakiś konkretny?

 

A z tą ilością to wiadomo ile potrzeba oleju?

I czy poradzi sobie znajomy mechanik mówię o tym filtrze uszczelce itd... czy skomplikowana wymiana?

 

 

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja leje Ravenola 

potrzebujesz 5 litrów 

jak mechanik ma odpowiedni sprzęt to spokojnie ogarnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja leje Ravenola 
potrzebujesz 5 litrów 
jak mechanik ma odpowiedni sprzęt to spokojnie ogarnie
A nie przypadkiem 8 litrów?

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bart1907 napisał:

A nie przypadkiem 8 litrów?

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
 

nigdy nie usuniesz całosci starego oleju

nie zauważyłem ze masz B8, tam wchodzi ok 6litrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie usuniesz całosci starego oleju
nie zauważyłem ze masz B8, tam wchodzi ok 6litrów
Ok dzięki za pomoc [emoji16]

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...