Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do skrzyni biegów multitronic?


slawek72

Rekomendowane odpowiedzi

nie musi byc oryginał wystarczy ,że kupisz febi lub swag i na bańce napisane jest CVT,dostepny jest napewno w hurtowni Gordon bo tam kupowałem,jak nie ma to zamówią ale ja polecam niestety serwis ze względu na sprawdzenie jej komputerem.Tak przynajmniej ja zrobiłem w B6 fakt koszt to ok 600-800pln

Co na sprawdzenie jej komputerem skrzyni ??

Jakie np parametry można odczytać?

Ale jeśli ten kto ci wymienia posiada komputer to tez może to zrobić chyba co nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalewasz skrzynie olejem i odpalasz.

olej sie nagrzewa do danej temperatury i zalewasz do przelania.

jak trzeba robi sie tez adaptację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci jak jest w Oplu. Pojemnosć oleju w skrzyni jest podana taka jaką sie leje w fabryce do suchej skrzyni. W gdy zmienia sie olej to jest go 2-3 setki mniej bo wszystko nie da się zlać. Jest to opisane w instrukcji serwisowej dla ASO. Zapewne podobnie jest w AUDI. Do suchej skrzyni wejdzie te 4,7 litra ale na bank tyle nie zlejesz. Stąd przy wymianie wchodzi mniej.

No właśnie stą mój dylemat, trochę poszukałem po necie i wychodzi na to że w ASO zalewają właśnie około 4.2l, u mnie gdzy zalałem pod korek wyszło podobnie, także jestem dobrej myśli :wink: .

Amsoil jak na razie b.pozytywnie zrobiłem na nim z 300km i tak, na zimnym podobnie do oem płynna zmiana nic ciężej, lżej też jakoś nie po prostu ok, natomiast na rozgrzanym jest różnica na plus amsa biegi choc wcześniej chodziły dobrze to teraz jest płynniej, lżej, ciężko to określić.

Oczywiście nie jest tak że wchodzą aż za lekko ale czuć większą kulturę pracy i nie jest to efekt placebo :decayed: , zobaczymy jak będzie dalej ale jak na razie odczucia pozytywne.

Edytowane przez slawek72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poniedzialek wymieniam w serwisie chca 280 eur , dam znac jak wymienie


w poniedzialek wymieniam w serwisie chca 280 eur , dam znac jak wymienie

olej wymieniony z wpisem do ksiazki 7l po prawie 30 eur/l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Jestem tu " świeży " ale mam pytanie czy jest tu ktoś kto ma namiar na olej do multitronica ale nie po cenie serwisowej ? Lub co myślicie o Ravenolu ctv fluid ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motul cvtf zalewaj i masz spokój a jest za śmieszne pieniążki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci jak jest w Oplu. Pojemnosć oleju w skrzyni jest podana taka jaką sie leje w fabryce do suchej skrzyni. W gdy zmienia sie olej to jest go 2-3 setki mniej bo wszystko nie da się zlać. Jest to opisane w instrukcji serwisowej dla ASO. Zapewne podobnie jest w AUDI. Do suchej skrzyni wejdzie te 4,7 litra ale na bank tyle nie zlejesz. Stąd przy wymianie wchodzi mniej.

No właśnie stą mój dylemat, trochę poszukałem po necie i wychodzi na to że w ASO zalewają właśnie około 4.2l, u mnie gdzy zalałem pod korek wyszło podobnie, także jestem dobrej myśli :wink: .

Amsoil jak na razie b.pozytywnie zrobiłem na nim z 300km i tak, na zimnym podobnie do oem płynna zmiana nic ciężej, lżej też jakoś nie po prostu ok, natomiast na rozgrzanym jest różnica na plus amsa biegi choc wcześniej chodziły dobrze to teraz jest płynniej, lżej, ciężko to określić.

Oczywiście nie jest tak że wchodzą aż za lekko ale czuć większą kulturę pracy i nie jest to efekt placebo :decayed: , zobaczymy jak będzie dalej ale jak na razie odczucia pozytywne.

Witam podłącze się pod temat bo w najbliższym czasie również zamierzam zmienić olej w skrzyni podpowiecie jaki do q czy jest jakaś różnica między q a ośką i ile oleju wchodzi do skrzyni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was serdecznie :)

Chciałbym u siebie w skrzyni zmienić oliwkę... i zastanawiam się jaką czy Castrol Syntrans Transaxle 75W90 czy TITAN SINTOPOID LS SAE 75W90 oraz czy GL4+ czy GL5...Bo Castrol ma tylko GL4+ a Fuchs ma GL5 . Może wy doradzicie oraz ile do mojej skrzyni wchodzi oliwy ? Według ETKI chyba jak dobrze sprawdziłem to 3L ?

Poniżej dane silnika i skrzyni:

Silnik CAHA

Skrzynia manual: HCK 6 biegów

Rok Auta: 2010 modelowo 2011

Będę wdzięczny za szybką pomoc bo pogoda sprzyja i chce to wykorzystać :)

Edytowane przez PiterEL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FUCHS TITAN ATF CVT

Taki idzie na pierwszy montaż, wchodzi go 8L dane ze strony www.fuchs-oil.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego jaki olej lac do CVT jest watek na forum napisany przez goscia Bart -S co sie zna na multi jak nikt inny - w skrócie olej do CVT tylko ORYGINALNY Audi, wymiana co 60kkm i skrzynia bedzie chodzic jak nowa na lata. Jezeli chodzi o to ile oleju lac to wchodzi okolo 7l i poziom sprawdzasz przy temp 60C , poczytaj ....

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/60242-all-b6-b7-multitronic-encyklopedia/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem jednak już w piątek Castro 75w90 systrran transaxle.

Nie wiem czy dobrze. Ale na forum sąsiednim VW passata znalazłem artykuł jak chłopak porównywał parametry oryginału z zamiennikami i Castrol miał wręcz identyczna lepkoć jak oryginał. Zarówno w 40*C jak i 100*C. Wszystkie inne zamienniki miały inną. Dlatego po części zdecydowałem się na Castrola a dwa cena za 1L 30zł to bardzo dobra cena.

Edytowane przez PiterEL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tego co pamiętam to właśnie to była podawana lepkość kinetyczna dla tych dwóch temperatur. Sugerujesz ze Castrol jest zły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.Ale ori ma niższy sporo ten parametr.

A ten jest najbliżej w fusch

http://www.skrzynie.com.pl/fuchs-sae-75w-80.html#/product/4595

Edytowane przez POWER-KRIS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum Passata chłopak znów pisał że oryginał ma najbliższe parametry castrolowi. Najpierw by trzeba znaleźć poprawne parametry oryginału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tam chyba nie mieli pojęcia o istnieniu Fuscha i Ravenola.

Edytowane przez POWER-KRIS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspominali tez fuchsa. Trudno kupiłem Castrola i myślę że też będzie ok bo spełnia normy.

a masz parametry oryginalnego oleju?

Podaj dla porównania. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...