Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do skrzyni biegów multitronic?


slawek72

Rekomendowane odpowiedzi

No i patrząc na lepkość kinetyczna jak pisałeś Castrol ma zdecydowanie najbliższą tej normie. Rozni sie o doslownie kilka jednostek. FUCHSA ma dalszą zwłaszcza przy temp 40*C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko papier, który wszystko przyjmie. Ja bym się tak nie s....ł tym szajstrollem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalej Ravenola i też będzie git.

http://sklep.ravenol.pl/szukaj?orderby=position&orderway=desc&search_query=Ravenol%20VSG%2075W-90&submit_search=Szukaj

Castrol z jakiejś dziwnej rozlewni bym sobie odpuścił.

Fusch na swoich stronach twierdzi że oni robią ori olej skrzyni.Tylko poszukaj bo ja przykładowy link wstawiłem.

Ja odradzam Mobila i Elfa bo było tragicznie.

Edytowane przez POWER-KRIS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zamówiłem Castrol i jutro będzie więc już nie mogę odwołać. Będzie ok. Zresztą po wymianie dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Fusch na swoich stronach twierdzi że oni robią ori olej skrzyni.

Możesz zapodać gdzie Fuchs tak twierdzi?.

Pytam, bo mi area sales manager z Fuchsa napisał, że nie mają produktu spełniającego specyfikację do tej skrzyni.

Może i robią oryginał G 052 532 dla Audi - co osobiście uważam za urban legends - ale tylko dla Audi.

Z polskiego na nasze. Nie kupisz odpowiedniego oleju na rynku bo Fuchs nie ma go w ofercie dla zwykłego Kowalskiego czy innego Muellera.

Ja wychodze z założenia, że skoro Castrol chwali sie spełnieniem normy Audi TL 52532 to znaczy że pasuje do 6 biegowego manuala z Audi B8.

Fuchs sie nie chwali, to znaczy że nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt że akurat tą norma Fuchs się nie chwali.

Bo nie ma czym sie chwalić.

btw

Wymieniłem dziś oliwę w skrzyni na Castrola. Nie ma istotnej różnicy w pracy. Jak haczyło tak haczy. Może trochę mniej, ale jest ciepło. Zimą będzie gorzej.

Ale chyba wiem skąd to haczenie sie bierze.

Spuściłem olej ze skrzyni. Był w miarę ok. Oczywiście brązowy a nie złoty jak nowy olej, ale nie budził moich zastrzeżeń.

Niestety wrodzona ciekawość kazała mi włożyć paluch w dziurkę i pogmerać :grin: i wtedy ze skrzyni popłynął jakiś czarny gnój. :(

Przy dokładniejszym badaniu znalazłem tam brązowo-złote drobnie opiłki. Tak wiec synchronizatory sie sypią i stąd sie zapewne bierze problem z haczeniem dwójki.

Co ciekawe , ze skrzyni zeszło 3,5 litra a weszło 4. Skrzynia sucha bez wycieków czy zapoceń. Może jakiś Helmut na taśmie w fabryce wlał pół litra za mało ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zakładał tematu, ale nie moge znalesc jaki fabrycznie olej jest zalewany do skrzyni FTW a4 1.8T B6. Wiem ze każdy pileca castrola, lecz u mnie jest problem z haczaca dwójką... Chce zalać fabryczny olej tylko nie wiem jaki...z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zakładał tematu, ale nie moge znalesc jaki fabrycznie olej jest zalewany do skrzyni FTW a4 1.8T B6. Wiem ze każdy pileca castrola, lecz u mnie jest problem z haczaca dwójką... Chce zalać fabryczny olej tylko nie wiem jaki...z góry dzięki za pomoc

G052911 A1 - półlitrowe opakowania lub G052911 A2 - litrowe opakowania.

wg ETKI do FTW wchodzi 2,25 ,litra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co 60 tys to podziekował ja wole tam wmienic co 30 tys i miec spokoj z skrzynia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G052516A2 ATF

Edytowane przez caplascala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

podpowiedzcie co myslicie o Pentosin cvt, taki mi zaproponowano w Teo Motors k/poznania, lać to co proponuja czy kupić swój ? jaki polecacie ?

dziekuje za odp !


witam,

podpowiedzcie co myslicie o Pentosin cvt, taki mi zaproponowano w Teo Motors k/poznania, lać to co proponuja czy kupić swój ? jaki polecacie ?

dziekuje za odp !

Panowie podpowiedzcie w temacie, wymieniam olej i nie wiem czy ten pasuje ?

dzieki za info

Edytowane przez Sidos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam autko dzis po wymianie oleju w RS-Service. Wymiana oleju wraz z adaptacja i czyszczeniu chłodnicy i skrzyni 750 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie może odpowiednik tego oleju - G052516A6 ?
To lali do tej pory w aso...

I dodatkowo, wiecie czym różnią się G052180A2 od G052516A2 ? Czy oba typy można stosować w multitroniku B8 ?

Edytowane przez KanG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, co ile wymiana oleju w skrzyni biegów (Audi A4 B8 2.0 tdi manual 6 stopni)? Jak zaleca serwis? Mam u siebie nalatane 200k i jak znam życie nikt do tego nie zaglądał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś doradzić jaki najlepiej olej zalać do A4 B8 2008 caga 6 biegowy manual?

W ostatnim czasie wymieniali mi 2-masę i sprzęgło w serwisie, i przy okazji wymienili też olej w skrzyni. Po tej operacji 1 i 2 wchodzi ze sporym oporem gdy samochód jest nierozgrzany :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori

ori czyli G052 532 A2 ?

próbował ktoś G 052 171 A2?

Edytowane przez zyznos321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...