Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż CB RADIO w budzie B6/B7


krisssx

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za radę Power Kris. Puszczę pod podłogą. Co do beczki, to jestem przeciwny łączeniu kabli antenowych. Zawsze to jakaś strata.

Co do zasilania po stacyjce. Wiem że to niezdrowo, ale dodatkowo zamontowany filtr ANL daje w miarę spokojny odsłuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kiedyś świetny tutorial odnośnie montażu CB radia właśnie z wykorzystaniem oryginalnego mikrofonu, ale coś nie moge go odszukać . Lepszej opcji montażu jak w tamtym opisie nie sposób znaleźć.

Przeglądałem właśnie dziś te tematy. Czy czasem nie chodziło Ci o ten temat ? http://a4-klub.pl/index.php?%2Ftopic%2F44734-montaz-cb-w-schowku-pasazera%2F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj montowałem antenę do CB.

Rozbiórka auta poszła w miarę szybko, przeplecenia kabla antenowego powyżej poduszek (a właściwie w podsufitce):

DSC_8400.jpg

DSC_8406.jpg

DSC_8403.jpg

Radio zamontowane w schowku pod kierownicą, elektryka podłączona na plus po kluczyku, (ten drugi kabel biegnie do schowka gdzie zamontowałem dodatkowe gniazda zapalniczki- podłączoną mam tam kamerkę) Masa jak widać pod śrubę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak z antena ? w jakich macie je miejscach zamontowane? magnes czy na stałe? I jak się zachowuje magnes 1,5m na dachu, może ktoś ma/miał do czynienia? (chodzi głownie o zrywanie przy wyższej prędkości)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokupić oddzielnie mag. Syrio mag 145 i pod reling siedzi jak głupi.

Edytowane przez POWER-KRIS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od wielu lat używam magnesów i nie zdarzyło się żeby się przesunął (Sirio ML145, President ML145, teraz mam Midland LC-65)

Gdy miałem Sirio ML145 montowane na stałe na klapie, to wygięło mi delikatnie blachę pod śrubami mocującymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w którym miejscu je stawiacie? bo często widuje na klapie bagażnika od góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie jak kolega wyżej tylko z drugiej strony ;)

wysłane z mojego Sony Xperia Z2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do uchwytu to nie mam pojęcia, ale do dziur- w Volvo zalewałem je kiedyś żywicą (taką do łatania łódek, ale można chyba jakimkolwiek wypełniaczem), wygładzanie i lakierowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast moje CB zamontowałem w schowku pod kierownicą- idealnie pasuje (UNIDEN PRO 520 XL). Chociaż powiem szczerze, że średnio odpowiada mi moje obecne miejsce na gruszkę, muszę coś przemyśleć i umieścić ją gdzie indziej bo przy długiej jeździe trochę drażni kabel od gruszki przy nogach. :D

Tak to u mnie wygląda:

cb1.JPG

Co do antenki to mam taką malutką- Presidenta-Floridę .. całkiem dobrze ten zestaw śmiga ;)

tyl2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast moje CB zamontowałem w schowku pod kierownicą- idealnie pasuje (UNIDEN PRO 520 XL). Chociaż powiem szczerze, że średnio odpowiada mi moje obecne miejsce na gruszkę, muszę coś przemyśleć i umieścić ją gdzie indziej bo przy długiej jeździe trochę drażni kabel od gruszki przy nogach. :D

Tak to u mnie wygląda:

cb1.JPG

Co do antenki to mam taką malutką- Presidenta-Floridę .. całkiem dobrze ten zestaw śmiga ;)

tyl2.JPG

Ja oryginalną blaszkę od gruszki przykręciłem do blokady kierownicy tej od przestawiania kiery gdy chcesz wyżej ,niżej ,bliżej.dalej.Wywierciłem dwa małe otworki,wkręciłem wkręty,wykręciłem i opiłowałem na wymiar,by podczas przestawiania kierownicy nie zadrapać palca.W niczym nie przeszkadza,jest pomiędzy nogami a przede wszystkim dostępny bez rozglądania się gdzie jest grucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...