Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż CB RADIO w budzie B6/B7


krisssx

Rekomendowane odpowiedzi

Beczka to przedłużacz kabla. Łącznik pomiędzy wtykami antenowymi.

Niestety, ale kable będą podatne na uszkodzenia. Najpewniejsza metoda to dziura w dachu i bat na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Kolega ma nawigację to zawsze można wywalic antenkę GPS (dac zamiast niej jakąś wewnętrzną) i w jej miejsce dac antenę CB.

Bez przesady z tą "dyskwalifikacją" przy odsprzedaży.

Edytowane przez staniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jak Kolega ma nawigację to zawsze można wywalic antenkę GPS (dac zamiast niej jakąś wewnętrzną) i w jej miejsce dac antenę CB.

:facepalm:


Bez przesady z tą "dyskwalifikacją" przy odsprzedaży.

Taka prawda. Spytaj na forum kto kupiłby auto z dziurą w dachu.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację takiego auta nie da się sprzedac ;)

panowie co zrobic jak kabel od anteny cb obciera sie przy otwieraniu bagaznika? jak temu zaradzic? moze sa takie anteny z plaskim kablem na koncu albo cos takiego?

Można kupic specjalny kabel http://konektor5000.pl/index.php?p854,okablowanie-nagoya-rc-5ms-supercienki-kabel-35cm-niskostratny-465cm-stopka-pl-5m-kabla-wtyk-uc-1-do-radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie dziury robil nie bede a ten kabel tez drogi a swoja droga to nie ma anten odrazu z takimi cienszymi kablami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest opcja jeszcze montażu anteny na klapie. Wtedy kabel możesz schować w wiązkę przy zawiasie.

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5930695393

Natapane z P8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na klapę montaż też podobno jest dobrym rozwiązaniem, lepszym niż na magnes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno. Masz antenę zmasowaną. Kabel wrzucasz w obudowę klapy i podsufitką do przodu. Tylko kabel musi być odpowiednio dłuższy, ponieważ Ori mają ok 7 metrów. A to za mało o ok. Półtora metra...

Natapane z P8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą masą na klapie to różnie bywa, np. w B5 sedan zawiasy mają tulejki z jakiegoś tworzywa, i na klapie (na masce zresztą też) nie ma grama masy. Dlatego ostatecznie w B5 miałem antenę w dziurze na dachu.

Nie wiem jak to wygląda w B6-tce? Bo od razu dokonałem świadomej profanacji tego jakże pięknego auta (mając na uwadze to, że już nikt go nie odkupi) i wwaliłem antenę w dziurę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą masą na klapie to różnie bywa, np. w B5 sedan zawiasy mają tulejki z jakiegoś tworzywa, i na klapie (na masce zresztą też) nie ma grama masy. Dlatego ostatecznie w B5 miałem antenę w dziurze na dachu.

Nie wiem jak to wygląda w B6-tce? Bo od razu dokonałem świadomej profanacji tego jakże pięknego auta (mając na uwadze to, że już nikt go nie odkupi) i wwaliłem antenę w dziurę ;)

Radia są czułe na skoki napięć. A może gdzieś masz zwarcie. Dużo może być przyczyn. Pod co podpinasz CB?

Natapane z P8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego jak wlacze ogrzewanie tylnej szyby to mam zaklocenia w cb i w radiu?

Też tak miałem w passacie kiedyś, miałem bodajże yosana 2204 i ogólnie zbierał sporo śmieci także właśnie ogrzewanie tylnej szyby. Może to z tego powodu że antenę miałem na klapię bagażnika czyli zaraz przy szybie. Albo kabel antenowy leciał gdzieś przy przewodach do ogrzewania szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Kolega ma nawigację to zawsze można wywalic antenkę GPS (dac zamiast niej jakąś wewnętrzną) i w jej miejsce dac antenę CB.

Bez przesady z tą "dyskwalifikacją" przy odsprzedaży.

zamiast anteny gps nie da rady ,bo lampki od spodu nie włożysz,chciałem tak zrobić ,już nawet antenę przykręciłem i zonk,musiałem wszystko zdemontować i antena dalej do relingu przyczepiona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da radę bo mam tak zrobione ;) kwestia stopki, musi byc na płytki montaż np. coś takiego http://konektor5000.pl/index.php?p773,glowka-pl-sirio-na-plytki-montaz-kapturek-4m-rg58-satec-wtyk-katowy-uc-1-do-radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam przykręcany przewód do stopki DV sirio i odstaje za bardzo ,faktycznie nie pomyślałem że można zastosować PL siro (najlepsze że mam taki ,tylko kabel przylutować) ,czyli jeszcze raz trzeba powalczyć z tym,zostawił bym przy relingu ale po pierwsze ,jak pada trochę wody na roletę leci,po drugie przewód zniszczył osłonę przy zawiasach klapy

Edytowane przez greg2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Sirio Turbo montażową, ale kabel z końcówką jest taki sam jak w tej stopce PL. Pamiętam jedynie, że pod śrubę chciałem dac podkładkę sprężynującą, ale robiło się już za grubo. Jest na styk/idealnie, ale lampka do śruby nie dotyka.

Blacha tylko trochę cienka, pasuje trochę wzmocnic jak antena konkretniejsza.

Jeśli masz taką stopkę/z takim mocowaniem to powinno byc OKi http://konektor5000.pl/index.php?p1237,glowka-dv-sirio-czarna-na-plytki-montaz-pastylka

Edytowane przez staniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostawił bym przy relingu ale po pierwsze ,jak pada trochę wody na roletę leci,po drugie przewód zniszczył osłonę przy zawiasach klapy

Grzesiek ja przewód puściłem kanałem wzdłóż uszczelki pod siłownikiem i dalej pod lampę a tam w gumową osłonę z kablami i do środka wnętrza przez lewy boczek :)

Pod lampą zrobiłem lekki zapas żeby z przewodu zrobiło się ucho skierowane w dół. Coś takiego jak zaznaczyłem na zdjeciu. Woda do środka nie leci bo kabel nie idzie po uszczelce :) Z ta osłona zawiasów jest tak jak mówisz ja dodatkowo przewód przytwierdziłem czarnymi małymi trytytkami tak żeby nie przesuwał się podczas zamykania(czarne kropki).

w4jvgrof.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...