Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B8 czyszczenie soczewek w lampach bi-xenon


marc1n

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy z lampy bi-ksenon nie skrętny można wyciągnąć soczewkę z odbłyśnikiem bez rozklejania klosza ? Chciałem dzisiaj wyczyścić soczewki przy okazji wymiany żarników i nie dało się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można bez rozklejania wyczyścić soczewki, przeprowadziłem taka operacje, trochę gimnastyki jest z odbłyśnikiem ale jest możliwość to zrobić, przód soczewki wyczyścimy odkręcając, moduł tak puszka srebrna z boku lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można bez rozklejania wyczyścić soczewki, przeprowadziłem taka operacje, trochę gimnastyki jest z odbłyśnikiem ale jest możliwość to zrobić, przód soczewki wyczyścimy odkręcając, moduł tak puszka srebrna z boku lampy.

Jaki masz u siebie przebieg i w jakim stanie miałeś soczewke i odbłyśnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można bez rozklejania wyczyścić soczewki, przeprowadziłem taka operacje, trochę gimnastyki jest z odbłyśnikiem ale jest możliwość to zrobić, przód soczewki wyczyścimy odkręcając, moduł tak puszka srebrna z boku lampy.

Jaki masz u siebie przebieg i w jakim stanie miałeś soczewke i odbłyśnik?

przebieg 170tys profilaktycznie czyszczenie było zrobione, przy wymianie żarników różnica w świeceniu bardzo duża, soczewki delikatnie mleczne były. Soczewkę czyściłem izopropanolem 100%( http://cerkamed.pl/produkty/alkohol-izopropylowy ) + mikrofibra jana ( http://janniezbedny.pl/produkty/sciereczki-z-mikrofibry/sciereczka-z-mikrofibry-do-sprzetu-rtv ) oraz szczypce chirurgiczne takie http://allegro.pl/szczypce-zaciskowe-stal-chirurgiczna-13-cm-i4752607927.html zęby dobrze soczewkę wyczyścić od zewnątrz, tniesz mikrofibrę w paski zaciskasz szczypce obwijasz szczypce koniec zabezpieczasz taśma klejąca zęby się nie rozwinęło, ok 3-4h czasu na dwie lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba będzie trzeba spróbować tak zrobić, jakiś czas temu jak miałem lampe w reku i po odkręceniu nakrętki za którą jest żarnik zastanawiałem się czy po wykręceniu 4 śrubek mocujących soczewke ona by czasem nie wyszła otworem za żarnikiem?

Edytowane przez Kodzak33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyjdzie soczewka. można wyciągnąć trochę ale nie wyjdzie całkiem z lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wiem, że temat stary ale mam lamyy bi xenon i jak dla mnie bardzo słabo świeca w całkowitej ciemności czy ktoś jakoś czyścił odbłyśniki i czy jest ogromna różnica ?

Może ktoś do kogoś wysyłał lampy i regenerował odbłyśniki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Kaiserman napisał:

Witam wiem, że temat stary ale mam lamyy bi xenon i jak dla mnie bardzo słabo świeca w całkowitej ciemności czy ktoś jakoś czyścił odbłyśniki i czy jest ogromna różnica ?

Może ktoś do kogoś wysyłał lampy i regenerował odbłyśniki ??

Wywal xenon i załóż soczewki bi-led

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...