Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Demontaż montaż wymiana głośnika centralnego A4 B6 B7


mischa

Rekomendowane odpowiedzi

Wyjąłem radio (2din - więc sporo miejsca) tam gdzie ten głośniczek przychodzi wsadziłem druta i później szukałem go z tyłu za radiem i go znalazłem z lewej strony gdzieś w głębi i jakimś cudem go wyciągnąłem przez kosz radia i kabel przeciągnąłem tym drutem ;) Zdemontuj tunel, będzie łatwiej o wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma możliwości niby? Skoro fabrycznie idzie tam wiązka, to jakaś opcja jest, prawda? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie ten glosnik szalu nie robi, a ze ktos napisal ze to basowy to was w balona zrobił:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to też szału nie robi, i on gra tak jak wysoko tonowy, ale skoro można go podłączyć w łatwy sposób to czemu nie ;) Przynajmniej można się chwalić później, że się ma 10 głośników xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam za chiny nie mogłem przepleś przewódów z podszybia do radia. A tam... poczeka na lepsze czasy ;)

Wysłane z mojego SM-G900F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie chcesz przepchać tych kabli to ich nie przepchniesz :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a takie pytanie bo ja tak samo chyba nie mma go albo jest spalony he i jka bym chcial dolozyc czy wymienic nie bedzie problemu jak bedzie to glosnik z bose chociaz nie posiadam jeszcze bose ale mma w planach zakupic ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaki to w końcu głośnik wysoko czy nisko tonowy :) ? Pytam bo podłączyłem go u siebie i mocno słychać wysokie tony i teraz nie wiem czy go dobrze podłączyłem czy na odwrót

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że głośniczek wysoko tonowy.

Tak ma grac. :)

Wysłane z mojego SM-G900F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to ten głośnik jest średniotonowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośnik średniotonowy ...

a do czego sie przydaje ?

Niskie tony bardzo ładnie rozchodzą się po aucie i po otoczeniu we wszystkich kierunkach, wysokie tony są juz bardzo bardzo kierunkowe dlatego mamy osobne glosniki wysokotonowe w drzwiach.

ze średnimi tonami jest pół na pół , problem polega na tym że średnie tony grające z głośników w nogach są tlumione przez pasażerów. Basy sie rozjeda, wysokie graja z tweeterow a ze srednimi grajacymi w nogi wlasnie pomaga ten mid speaker w konsoli .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam ponieważ po podłączeniu tego speakera w konsoli mam dziwne wrażenie ze podczas głośniejszej muzyki bardziej słychać te wysokie tony a przy cichym słuchaniu jest dobrze ale może jestem przewrażliwiony ;P hehe

Edytowane przez Radex121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zabrałem się za montaż głośnika centralnego. Za 30zł z przesyłką dorwałem z allegro.

Faktycznie tak jak piszecie, przeciągniecie kabelka przez fabryczną wiązkę to męka i masakra, jest ciasno, kabelek się zawija i po demontażu osłony pod kierownicą nawet nie wiadomo gdzie się go spodziewać. Przydatny tu będzie taki precyzyjny długi chwytak, łatwiej będzie wyciągnąć kabel o ile w ogóle go gdzieś tam ujrzycie. Mi się nie udało i stwierdziłem że przeciągnę kabelek przez wentylację do lewej górnej kratki nawiewu ponieważ mam tam zamontowany BoostGauge i wywiercony malutki otwór. (łatwo idzie małym wiertełkiem nawet ręką, lub czymś ostrym) Jak się uda to kabelek można wyciągnąć przez tą małą kratkę nawet palcami. Później tylko przez bezpieczniki pod kierownicą do radia dostęp jest prościutki, chwytakiem łatwo przeciągnąć kabelek do tyłu radia.

za***isty chwytaczek wygląda tak :) Po wciśnięciu tego czerwonego wychodzą takie 4 jakby szczypce które potrafią mocno złapać wszystko co wpadnie w paszczę ;)

618_1.jpg?296404

Podłączyłem tak jak jest tu napisane, prawy minus i lewy plus, czyli 4 i 5 pin wtyczki głośnikowej.

0e42ba1e7f7db51c.jpg

Pierwsze wrażenie :) Głośnik gra, słychać go, dźwięk jest taki bardziej pełny, ożywiony ale szczególnie nie przebija się na pierwszy plan. Ogólnie szału nie ma i jakiejś wielkiej przepaści w brzmieniu również. Ja jestem zadowolony, bo to zawsze trochę więcej wysoko średnio tonowych częstotliwości, ale spodziewałem się ciut lepszego efektu.

Poza tym zauważyłem że tak jakby tył gra głośniej, możliwe że wcześniej tak grało tylko nie zwracałem na to uwagi. Pierwsze co mi przyszło do głowy to fakt większego obciążenia przedniego kanału więc może dlatego gra trochę ciszej, ale to chyba tak nie działa :)

Drugi temacik (pytanie do specjalistów) na który wpadłem to fakt podłączenia głośnika między kanałami, czy to faktycznie tak powinno być podłączone? Może ten głośnik ma coś z polaryzacją i jakoś dziwnie gra w przeciwfazie względem pozostałych głośników tłumiąc je? Podłączyłem zgodnie z oznaczeniami na głośniku, chyba że w podłączaniu między kanałami jest jakaś inna zasada? Może lepiej podłączyć + i - na lewy kanał w całości? I tak po plusie leci obciążenia a ten minus to tam w sumie nie wiem czy ma znaczenie skąd jest podłączony?

Spróbuję ewentualnie podłączyć do tylnych głośników zamiast przednich, skoro grają głośniej, to centralny też powinien zagrać głośniej, albo po prostu zagra tak samo i stwierdzę że mi się wydawało :)

Poniżej kilka fotek z montażu, od razu mówię że jak ktoś nie ma fabrycznej wiązki to w 10 minut tego nie zrobi, jest naprawdę dużo gimnastyki z tą wiązką, można zawsze zdemontować pół deski rozdzielczej i się tam dostać zgodnie ze sztuką, ale ja poszedłem na łatwiznę.

https://goo.gl/photos/WC821QNX1R4g7Qrn7

Minusem mojego rozwiązania jest ryzyko, ze kabelek w wentylacji przy jeździe po dziurach może stukać, dam znać czy coś takiego u mnie występuje. Postarałęm się go naciągnać tak żeby był w powietrzu w tunelu wentylacyjnym. Wczoraj po jeździe próbnej wszystko ok, głośnik gra. Wydaje mi się ze jak ktoś chce się za to zabierać to szkoda pary na zwykłe głośniki i lepiej już rezać całe nagłośnienie BOSE. ;) A jeśli ktoś chce troszkę więcej dźwięku to też będzie zadowolony, ale nie należy oczekiwać szału ;)


Update - Udało mi się namierzyć przyczynę cichszego grania przednich głośników.

Wymontowałem radio i ruszałem kabelkami przy kostce ISO, głośniki raz grały głośniej raz ciszej, pewnie kabelki te z kostki ISO popękały wewnątrz na zagięciach albo na tych pinach zaśniedziały.

Zamówię nową kostkę ISO do SONY i pewnie będzie po problemie :) W każdym razie teraz to te głośniki grają rewelacyjnie :) Jednak miałem rację ze tył grał głośniej :)

Edytowane przez ShatyMK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się udało przeciągnąć to tak jakby dookoła tej środkowej krataki wentylacyjnej i poszedł kabelek wzdluz wiazki od czujnika naslonecznienia. meczylem sie chyba z 3h ale poszlo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem nową kostkę ISO i dźwięk otacza mnie z każdej strony :) Nie ma problemu, że jakaś strona gra trochę ciszej a reszta głośniej. Chodziły mi po głowie pomysły wymiany radia, ale w obecnej sytuacji gra rewelacyjnie i nie zmieniam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ten głośniczek faktycznie coś gra? Ja wczoraj go wymontowałem bo w ogóle go nie słyszałem. Podłączyłem na krótko po kablach za radiem i coś gra ale MINIMALNIE i trzeba ucho do niego dokładać bezpośrednie żeby słyszeć. Może mam go trafionego jakiegoś. A może to przez to że dołożyłem Bose i przód idzie po wzmacniaczu a nie radiu a głośnik jest standardowy ale wątpię, żeby to była przyczyna. Chyba gdzieś poszukam sobie drugiego takiego i spróbuję z innym b może ten jest trafiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ten głośniczek faktycznie coś gra? Ja wczoraj go wymontowałem bo w ogóle go nie słyszałem. Podłączyłem na krótko po kablach za radiem i coś gra ale MINIMALNIE i trzeba ucho do niego dokładać bezpośrednie żeby słyszeć. Może mam go trafionego jakiegoś. A może to przez to że dołożyłem Bose i przód idzie po wzmacniaczu a nie radiu a głośnik jest standardowy ale wątpię, żeby to była przyczyna. Chyba gdzieś poszukam sobie drugiego takiego i spróbuję z innym b może ten jest trafiony.

Gra i jest dobrze słyszalny, jednak jako element całości nie wychodzi na pierwszy plan, poprostu coś tam uzupełnia w dźwięku, ale szału nie robi. Według mnie, gra nie warta świeczki.

Albo BOSE albo wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a macie może numer tego głośniczka ?
Interesuje mnie wersja bose ale jakby ktoś dał oba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.04.2016 o 13:38, ShatyMK napisał:

 

Poniżej kilka fotek z montażu, od razu mówię że jak ktoś nie ma fabrycznej wiązki to w 10 minut tego nie zrobi, jest naprawdę dużo gimnastyki z tą wiązką, można zawsze zdemontować pół deski rozdzielczej i się tam dostać zgodnie ze sztuką, ale ja poszedłem na łatwiznę.

https://goo.gl/photos/WC821QNX1R4g7Qrn7

Odgrzeje kotleta... 

To mówisz że może być tak że ktoś tam ma już poprowadzona wiązke nie? Bo trochę się zdziwiłem jak rozebralem i moim oczom ukazała się wiązka z kostka na 4 piny. ?

Jestem przekonany że nikt go nie wyjął i fabrycznie go nie było. Mam ultra biedę audio wersję. Nie miałem fabrycznego radia ani tylnych głośników - były ori zaslepione wygłuszenia. Musiałem dokładać. 

U mnie wygląda to tak:

https://1drv.ms/u/s!ApT91JNv8gFHhhfT6rSKgcz3rO0e

Rozumiem że będzie Plug and Play? 

Edytowane przez Ralen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cię martwić ale mi to wygląda na kostkę od czujnika nasłonecznienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...