Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Który kabel wybrać do diagnostyki


TidiVelDante

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Otóż mam do wyboru jeden z tych dwóch kabli, drugi muszę oddać.

4rpa38qy.jpg

44vghmdj.jpg

Poczytałem już dość na temat tych kabli, niby oba są do mojej Audiczki (a4 b5 1.9TDi AFN 98r.) ale w plastiku, który podłącza się do auta jest różna ilość tych drucików.

tftszkwo.jpg

W niebieskim cała kostka jest nimi wypełniona (16)

5zq58ly3.jpg

A w czarnym są tylko 4 te druciki.

Dodatkowo mam sytem Win 7 64 bit Home Premium więc bez XP Mode nie odpale Vag`a tylko VCDS Lite`a muszę użyć, tak ? Jakieś konkretne sterowniki są do każdego kabla inne ?
Ogólnie da się coś zepsuć samy podłączeniem w aucie ? Albo w komputerze ? Coś może się uszkodzić ? :P
Przestrzegając oczywiście wszystkich zaleceń, żeby wyłączyć najpierw komputer itp.

Będę wdzęczny za podpowiedzi i delikatne podszkolenie w tym zakresie. Szybko się uczę, a przygodę z Vagiem dopiero chce zacząć także jestem laikiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebieski mam taki sam i śmiga dobrze. Mam program polski Vag 4.9 , który działa na windows 7, Jeśli chodzi o te druciki to podłączone są tylko te które są potrzebne do komunikacji z naszym samochodem. Reszta jest nie podpięta w kablu . Inne druciki są potrzebne jakby ktoś chciał podłączyć inny samochód. Wtedy w tej wtyczce się je przekłada. Tak mi sie przynajmniej wydaje :)

Edytowane przez jospethe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było śmieszniej to kiedyś podłączałem komputer stacjonarny do samochodu jak nie miałem laptopa. Coś tam instalowałem , ale już nie pamiętam co. Podaj maila to wyślę Ci instalkę to sobie pokombinujesz. Tam chyba jest instrukcja co i jak. Trzeba trochę tylko poustawiać w komputerze , ale to powinno tam być opisane jak zainstalujesz program.


Jest możliwe, aby się połączyć, ale trzeba się trochę nakombinować. Czasem nawet teraz nie mogę połączyć kabla z laptopem bo wyskakuje błąd. Przełożenie wtyczki usb w inne gniazdo pomaga. Trzeba w programie ustawić też port do którego podpinamy wtyczkę w laptopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no wiesz komputer powinienem ogarnąć, bo co nieco siedze w tym, tylko własnie boję się, że coś zepsuje w aucie :P

Edytowane przez TidiVelDante
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aucie nic nie zepsujesz, najwyżej sie nie połączysz z samochodem. Zepsuć możesz jak już się połączysz i coś namieszasz w programie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek jedynie błędy chciałbym zobaczyć czy są, ew usunąć. W jakieś zmienianie danych nie zamierzam się bawić ;)
Dzięki za zainteresowanie, no i czekam na maila :)

Jak ktoś coś ma do dodania jeszcze to chętnie wysłucham rad :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy chce kupić kabel VAG do audi a4b6 2003r kombi ale nie mam pojecia który wybrać z aledrogo.Pomoże ktoś?

Jestem totalnym laikiem i nie mam pojęcia co i jak a nawet nie wiem jakie mam wejście w aucie :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no wejście to masz raczej OBD II.

Ja już przetestowałem oba kable z tego wątku i oba działają tak samo (na moim aucie). Ty masz nowszy model ale raczej kabel powinien dać radę, taki standardowy.

http://www.viaken.pl/pl/vag-usb-kkl-line-kabel-obd2-kabel-piny.html
http://viaken.pl/pl/vag-kkl-line-2-linie-k-com-rs232-we-wtyku-obd2-niebieski.html (Jesli masz takie wyjście w laptopie to też się nada)

Kabli jest mnóstwo, nie wiem jakie będą lepsze dla nowszych aut, tutaj ktoś z doświadczeniem niech się wypowie. Od siebie moge dodać, że cała ta diagnostyka jest straszna tylko na początku, czarna magia. Ale poswiecisz na to z 2 wieczory i już wszystko będziesz wiedział co podstawowe i potrzebne, żeby czegoś nie zepsuć ;)

Jak konkretnie chcesz z allegro to ta strona ma też swoją na allegro więc to to samo.

Edytowane przez TidiVelDante
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...