Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Woda pod dywanikiem kierowcy


dawid6693

Rekomendowane odpowiedzi


Po wszystkim polałem auto dużą ilością wody i ta ładnie spływa na ziemię dziś super pogoda wiec dywanik wyschnął.Teraz tylko zostało sprawdzać dywanik co jakiś czas czy spokój jest W razie czego pytajcie to postaram się pomóc.Pozdro
Kolego radzę zajrzeć pod tapicerkę. Ja miałem małą plamkę, a jak zajrzałem pod tapicerkę, to gąbki nasączone i woda w zagłębieniach podłogi tam gdzie moduł komfortu itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A da cos usunięcie uszczelki kolo aku tej dużej ?
Dzisiaj usune ta uszczelke duza obok aku z prawej strony stojąc do auta przodem i potraktuje auto szlaufem o efektach napisze wieczorem
No i zrobione Wyciepałem ta gumę z odplywu obok aku i odkręciłem obudowę kompa okazało się ze uszczelka istny szajs wiec do tego rowku obudowy nałożyłem silikonu dość tak gęsto i skręciłem dość solidnie . Po wszystkim polałem auto dużą ilością wody i ta ładnie spływa na ziemię dziś super pogoda wiec dywanik wyschnął.Teraz tylko zostało sprawdzać dywanik co jakiś czas czy spokój jest W razie czego pytajcie to postaram się pomóc.Pozdro
Kolego możesz napisać, jak dostałeś się do uszczelki. Mam straszny kłopot z wyciągnięciem dolnej części obudowy ecu. Odkręciłem 5 śrub torx z pokrywy i trzy normalne śrubki R10 trzymające dolną część i coś mi się strasznie klinuję- nie mogę jej wyszarpać. Pytanie czy odpinałeś również te kable od ecu- 4 wtyczki i taki gruby czerwony kabel?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A da cos usunięcie uszczelki kolo aku tej dużej ?

Dzisiaj usune ta uszczelke duza obok aku z prawej strony stojąc do auta przodem i potraktuje auto szlaufem o efektach napisze wieczorem

No i zrobione Wyciepałem ta gumę z odplywu obok aku i odkręciłem obudowę kompa okazało się ze uszczelka istny szajs wiec do tego rowku obudowy nałożyłem silikonu dość tak gęsto i skręciłem dość solidnie . Po wszystkim polałem auto dużą ilością wody i ta ładnie spływa na ziemię dziś super pogoda wiec dywanik wyschnął.Teraz tylko zostało sprawdzać dywanik co jakiś czas czy spokój jest W razie czego pytajcie to postaram się pomóc.Pozdro

Kolego możesz napisać, jak dostałeś się do uszczelki. Mam straszny kłopot z wyciągnięciem dolnej części obudowy ecu. Odkręciłem 5 śrub torx z pokrywy i trzy normalne śrubki R10 trzymające dolną część i coś mi się strasznie klinuję- nie mogę jej wyszarpać. Pytanie czy odpinałeś również te kable od ecu- 4 wtyczki i taki gruby czerwony kabel?
Odpinamy wszystkie wtyczki(trochę się przy tym pomeczysz) odkrecamy czerwony kabel, obudowa trzyma się na 3 srubach (1x8mm 2x10mm). Odplywy są dwa, jeden pod aku a drugi pod servem, wyciągamy dwie gumki bez obawy. Passaty miały akcje serwisową polegającą na usunięciu tych gumek. Uszczelki ani obudowy lepiej nie zmieniać na nową tylko smarujemy obficie wysokotemperaturowym silikonem, broń Boże sanitarnym.

Przy okazji jak juz tam jesteście to proponuje delikatnie pilniczkiem objechac każdy pin w tych gniazdach, bo już wielu osobą zasniedziały a w konsekwencji tego występują problemy z podałem przyspieszenia. Kostki można popsikać izopropanolem w sprayu (99%alkocholu).

Edytowane przez piotrekrkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Odpinamy wszystkie wtyczki(trochę się przy tym pomeczysz) odkrecamy czerwony kabel, obudowa trzyma się na 3 srubach (1x8mm 2x10mm). Odplywy są dwa, jeden pod aku a drugi pod servem, wyciągamy dwie gumki bez obawy. Passaty miały akcje serwisową polegającą na usunięciu tych gumek. Uszczelki ani obudowy lepiej nie zmieniać na nową tylko smarujemy obficie wysokotemperaturowym silikonem, broń Boże sanitarnym.

Przy okazji jak juz tam jesteście to proponuje delikatnie pilniczkiem objechac każdy pin w tych gniazdach, bo już wielu osobą zasniedziały a w konsekwencji tego występują problemy z podałem przyspieszenia. Kostki można popsikać izopropanolem w sprayu (99%alkocholu).
Dzięki kolego za odzew! Kurcze pośpieszyłem się troszkę i walnąłem silikon bezbarwny SOUDAL, będzie przeciekał? Na razie mam sucho.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu puści, soudala można było dać na samą pokrywę obudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podszybie jest przyczepione na spinki czy śruby?
Jak ustawialiście wycieraczki? Na taśmę tak jak pisze w "sam naprawiam" czy macie jeszcze jakiś inny lepszy patent?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podszybie jest przyczepione na spinki czy śruby?

Jak ustawialiście wycieraczki? Na taśmę tak jak pisze w "sam naprawiam" czy macie jeszcze jakiś inny lepszy patent?

W podszybiu są zdaje się 3 spinki a tak to cale podszybie jest na wcisk. Wycieraczki jak są ciężko zapieczone to nie sciagniesz ich niczym innym jak sciagaczem i to w miarę mocnym, ja zakupilem taki zdaje się za 50zl na allegro i jakoś poszło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam przewertowalem wszystki chyba tematy na temat mokrych podlog i niestety stwierdzam u siebie to samo . . . rece mi juz opadaja ,woda jest od strony kierowcy jak i pasazera (troszq mniej) moze napisze od poczatku z czym sie borykam.Mam w wykladzinie w dywaniku dziurke pod pieta widac gabke ktora wraz z dywanikiem jest mokra bylem dzisiaj u mechanika probowalismy zlokalizowac to niestety nie moglismy zdjac podszybia poniewaz balismy sie ze szyba pojdzie temperatura na lekkim minusie prawdpopodobnie trzyma ja odkrecil z gory kompa delikatnie widac bylo wode w stylu (glebiej podszybia) lecz stwierdzil ze jestt o niemozliwe poniewaz od gory (pod pedalami) nie jest dywan mokry lecz na samym tylko dole, mialem walniety termostat wymienilismy temp trzyma juz 90 stopni lecz nadmuch nie daje takiego ciepla delikatnie grzeje przy wlaczonej na maxa temp. Sprawdzil wszystkie odplywy niby jest ok , ale mnie jedna rzecz zastanawia dlacsego jak popada rano wyjezdzajac z parkingu leje sie doslownie spod progow duza ilosc wody w aucie slyychac jak przychamowuje i daje gazu jak woda idzie do przodu i tylu z lewej do prawej moze miec to zwiazek z tym czy raczej to cio innego.
pomozcie bo juz nie mam pomyslow moze to walsnei taw oda z progow wlatuje jakos pod dywan.?a moze nagrzewnica ma jakis uraz nieszczelnosci . jesli pod kompem jest zla uszczelka do ktorej sie nie dogrzebalismy bedzie dywanik rowniez mokry u gory pod pedalami czy tylko na dole pod dywanikiem(z obu stron) Bardzo prosze o pomoc i sorki za skladnie ale jestem lekko zdruzgotany . . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być nawet źle wklejona szyba skoro z dwóch stron leci. Ja bym zrobił tak :

Przetkal dwa otwory które się znajdują pod podszybiem,

Jeden jest pod akumulatorem jest przykryty taką gumo sitkiem - wywalamy te gumki i już ich nie zakładamy.

Dwa, uszczelinlbym silikonem kompa tak jak to jest opisane powyżej.

Wylalbym wodę z progów i obserwował co będzie dalej.

Jak dalej będzie lało to wywalamy fotele, tunel i podłogę co i tak pewnie będziesz musiał zrobić bo to zgnije. I lejemy wodą i obserwujemy gdzie mamy przeciek.

Jeśli nie ubywa płynu chłodniczego to nagrzewnica nie puszcza.

Jeśli puszcza pod kompem to tapicerka podłogi nie musi być z góry mokra.

Wysłane z mojego LG-V490 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być nawet źle wklejona szyba skoro z dwóch stron leci. Ja bym zrobił tak :

Przetkal dwa otwory które się znajdują pod podszybiem,

Jeden jest pod akumulatorem jest przykryty taką gumo sitkiem - wywalamy te gumki i już ich nie zakładamy.

Dwa, uszczelinlbym silikonem kompa tak jak to jest opisane powyżej.

Wylalbym wodę z progów i obserwował co będzie dalej.

Jak dalej będzie lało to wywalamy fotele, tunel i podłogę co i tak pewnie będziesz musiał zrobić bo to zgnije. I lejemy wodą i obserwujemy gdzie mamy przeciek.

Jeśli nie ubywa płynu chłodniczego to nagrzewnica nie puszcza.

Jeśli puszcza pod kompem to tapicerka podłogi nie musi być z góry mokra.

Wysłane z mojego LG-V490 przy użyciu Tapatalka

dzieki za podpowiedz :) zrobie tak jak piszesz, chcialem zaznaczyc ze tej wody nie ma niewiadomo jak po kostki ale caly dywanik jest mokry i saczy sie w gabce woda, a jesli komputer jest nieszczelny to mozliwe sa z obu stron mokre dywaniki ?a Powiedzcie mi tylko jedno czemu jak pada rano wyjezdzajac autem z parkingu wylewa mi sie woda z progow ?! w srodku auta slychac jak idzie woda przod tyl lewo prawo.... wedlug mnie po opadach automatyccznie powinno to splywac i nie powienno tak sie dziac a za mna ciagnie sie woda z pare km po wyjezdzie z parkingu . . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może woda nie jest w progach tylko pod tapicerką podłogi?

Wysłane z mojego LG-V490 przy użyciu Tapatalka

Ogólnie woda do wewnątrz progów nie powinna się ładować

Wysłane z mojego LG-V490 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może woda nie jest w progach tylko pod tapicerką podłogi?

Wysłane z mojego LG-V490 przy użyciu Tapatalka

Ogólnie woda do wewnątrz progów nie powinna się ładować

Wysłane z mojego LG-V490 przy użyciu Tapatalka

w sumie moze masz racje z ta podloge chociaz tej wody nie ma az tyle poprostu jest mokry dywan ,duza plama gdy sie go przycisnie to przez gabke widac wode... odkrecalem kompa lecz tylko lekko go wyciagnelem obudowy dolnej nie zdjelem bo podszybia nie udalo mi sie wyciagnac chyba przez ten mroz sie zastalo, i w stylu za nim bylo widac delikatnie wode stojaca w niewielkiej ilosci.moze to to :)

Może woda nie jest w progach tylko pod tapicerką podłogi?

Wysłane z mojego LG-V490 przy użyciu Tapatalka

Ogólnie woda do wewnątrz progów nie powinna się ładować

Wysłane z mojego LG-V490 przy użyciu Tapatalka

w sumie moze masz racje z ta podloge chociaz tej wody nie ma az tyle poprostu jest mokry dywan ,duza plama gdy sie go przycisnie to przez gabke widac wode... odkrecalem kompa lecz tylko lekko go wyciagnelem obudowy dolnej nie zdjelem bo podszybia nie udalo mi sie wyciagnac chyba przez ten mroz sie zastalo, i w stylu za nim bylo widac delikatnie wode stojaca w niewielkiej ilosci.moze to to :)a co myslisz o przewodzie odprowadzajacym z parownika,jest taka mozliwosc ze cos z tym jest nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz poczekac na ocieplenie i działać, podszyte łatwo się ściąga jeśli już zdejmowales wycieraczki, nie masz żadnych problemów z elektryka?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm powiem CI ze od jakiegos czasu glosniki mi sie same odlaczaja w przodzie :) raz lewy raz prawy myslisz ze ma t o zwiazek ?
w nast tyg daje auto do mechanika nie robie juz tego bo mnie krew zalewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma wpływu bardziej otwieranie szyb, drzwi, światła wewnątrz. Pod dywanem jest sterownik komfortu, ludzie tu opisywali na forum że im pływał w wodzie stąd moje pytanie

Wysłane z mojego LG-V490 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej sprawdzic szczelnosc w aucie to wpuscic dym do srodka (bezwonny) pozamykac okna wszystkie i drzwi i patrzec gdzie dym wydostaje sie na zewnatrz. Moze byc ze przez drzwi leje ci sie woda. Jesli bedziesz miał np. uszczlki do d*py to ci dym wyjdzie uszczelkami. Normalnie dym nie powinien nigdzie wyjsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj jakis myk z tym dymem z czego go uzyskac bo pomysłów brak:) apropo drzwi jesli by uszczelki byly zle to raczej wykladzina z boku tez by byla mokra raczej a sa tylko pod nogami w centralnej czesci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myk z generatorem dymu też dobra sprawa, za 150 kupisz na allegro☺

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...