Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Woda pod dywanikiem kierowcy


dawid6693

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukałem podobnego tematu ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi.

Ostatnio miałem wodę pod dywanikiem kierowcy. Wyczyściłem odpływy w podszybiu i sprawdziłem czy woda odpływa i było ok jednak dzisiaj znowu jest mokro. Co mam jeszcze sprawdzić? Czytałem o uszczelce pod komputerem ale widze jak się do niego dobrać, co jeszcze sprawdzić czy może przesiąkać przez uszczelkę szyby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No całkiem możliwe tylko pytanie czy żeby rozkręcić obudowę kompa musze zdjąć wycieraczki i plastik od podszybia? Bo tam chyba jest jedna śrubka? Próbować uszczelnić to sylikonem czy kupić uszczelkę w ASO? Gdzieś czytałem za kosztuje około 20zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję temat. Ostatnio zauważyłem pod gumowym dywanikiem od strony kierowcy plamę o średnicy ok. 8cm. Poniżej foto, które idealnie obrazuje miejsce. Dziwne jest to, że górna i boczne cześci wykładziny są suche, tak jakby woda od dołu się dostawała? Ktoś coś poradzi? Zdjęcie przykładowe. Pacjent to B6 Avant.

nytB0U.jpg


Dokładnie takie coś tylko w mniejszym stopniu:

1gKWs0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak podszybiu do sprawdzenia. Oprócz odpływu pod kompem i pod aku sprawdź jeszcze przelot linki otwierania maski. Czasami tam przecieka.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w B6 rowniez mialem ten problem, przyczyna?- sparaciana uszczelka pod kompem no i brak 1 srubki w obudowie kompa. Naprawa- odkrececie wycieraczek, wyciagniecie plastikow w podszybiu, odkrecenie i zdjecie obudowy kompa (okolo 6 śrubek )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tak czy siak podszybiu do sprawdzenia. Oprócz odpływu pod kompem i pod aku sprawdź jeszcze przelot linki otwierania maski. Czasami tam przecieka.
Dzięki za wskazówkę.

U mnie w B6 rowniez mialem ten problem, przyczyna?- sparaciana uszczelka pod kompem no i brak 1 srubki w obudowie kompa. Naprawa- odkrececie wycieraczek, wyciagniecie plastikow w podszybiu, odkrecenie i zdjecie obudowy kompa (okolo 6 śrubek )
Kolego kupiłeś nową dolną obudowę kompa z uszczelką, czy silikonem uszczelniłeś? Da się kompa ruszyć bez demontażu plastików podszybia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silikonem uszczelniłem i jest gitara.. Niestety nie da sie bez demontażu podszybia. Srubki obudowy sa z tyłu i nie dojdziesz tam inaczej. nie ma duzo roboty z demontażem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gdzie w końcu są te kanaly odplywu wody jadni piszą ze kolo aku i pompy drudzy ze trzeba kompa odkręcać chodzi mi o Audi A4 B6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden pod aku a drugi pod puszką kompa . Ja jednak usunąłem gumową uszczelkę na środku podszybia ( pomiędzy wężami nagrzewnicy)i woda może się lać wiadrami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak nie ma tej uszczelki obok aku to zalatwia sprawe czy musze odkręcać puche kompa ?

Edytowane przez bishop1923
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem a woda nadal mi sie leje mimo wymiany obudowy sterownika silnika na nowa z aso, odplywy mam drozne i nawet usunalem te gumowe wezyki z tych odplywow by lepiej woda splywala. Jak bd cieplej to cos czuje, ze bez szlaufa z woda, rozebrania podszybia i rozebrania plastikow pod kiera sie nie obejdzie by aobaczyc ktoredy woda leci. Dramat ogolnie... btw obudowa sterownika kosztuje w aso ok 230 zl i nie mosna kupic samej uszczelki dolnej czesci obudowy.

Edytowane przez razorsl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem a woda nadal mi sie leje mimo wymiany obudowy sterownika silnika na nowa z aso, odplywy mam drozne i nawet usunalem te gumowe wezyki z tych odplywow by lepiej woda splywala. Jak bd cieplej to cos czuje, ze bez szlaufa z woda, rozebrania podszybia i rozebrania plastikow pod kiera sie nie obejdzie by aobaczyc ktoredy woda leci. Dramat ogolnie... btw obudowa sterownika kosztuje w aso ok 230 zl i nie mosna kupic samej uszczelki dolnej czesci obudowy.

A usunołes uszczelke obok aku tą duzą na srodku podszybia ? Bo ja mam zamiar jutro ja usunac i wtedy potraktowac auto szlaufem . O efektach poinformuje w weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że to jakiś czuł punkt b6, bo też wczoraj zobaczyłem, że mam wilgotną wykładzinę pod dywanikiem... :/ skoro w aso nie można kupić samej uszczelki kompa, to jedynym wyjściem jest silikon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A da cos usunięcie uszczelki kolo aku tej dużej ?

Dzisiaj usune ta uszczelke duza obok aku z prawej strony stojąc do auta przodem i potraktuje auto szlaufem o efektach napisze wieczorem

No i zrobione ? Wyciepałem ta gumę z odplywu obok aku i odkręciłem obudowę kompa okazało się ze uszczelka istny szajs wiec do tego rowku obudowy nałożyłem silikonu dość tak gęsto i skręciłem dość solidnie . Po wszystkim polałem auto dużą ilością wody i ta ładnie spływa na ziemię dziś super pogoda wiec dywanik wyschnął.Teraz tylko zostało sprawdzać dywanik co jakiś czas czy spokój jest ? W razie czego pytajcie to postaram się pomóc.Pozdro ?

Edytowane przez bishop1923
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nowa uszczelke pod obudowa kompa wiec u mnie to nie to, przypuszczam ze moge miec wyciekmprzez nieszczelnq sciane grodziowa. Odplywy mam wszystkie drozne i woda splywa szybko pod samochod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...