Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rozrząd 1.8 T AVJ


Manioch

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz zakładać ale pompy Ruville to bym nie polecał. Ja w dobrej cenie kupowałem zestaw z contiego CT 909K10 (pasek z rolkami) + pompe wody SKF. Ogólnie rolki z Ruville są jak najbardziej okey, to samo co SKF, INA. Pompę wody możesz jeszcze śmiało zakładać z Hepu.

Taki zestaw, jak zakładałem wyszedł mniej mniej niż ten z Twojego linku z kiepską pompą Ruville.

Edytowane przez kawowy19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak tylko , że ostatnimi czasy u Rouville trafia się szmelc jeśli chodzi o pompy. Często się słyszy , że nie przejechało to połowy rozrządu nawet. Tylko SKF lub HEPU. Ja mam ta drugą i sobie chwale. Klika sztuk tez ludziom założyłem i żadna się nie rozszczelniła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dokładnie tak tylko , że ostatnimi czasy u Rouville trafia się szmelc jeśli chodzi o pompy. Często się słyszy , że nie przejechało to połowy rozrządu nawet.

Właśnie dlatego ja odradzałem Ruville.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę kupić i z głowy. Jeśli kupisz napinacz INA spoko możesz pominąć jego wymianę przy następnym rozrządzie. Teraz kupisz to będziesz spał spokojnie. Koszt ok 200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym rozrządzie do którego autor tematu zamieścił link nie ma już hydraulicznego napinacza. Jest to nowy typ rozrządu. Był o tym temat
http://a4-klub.pl/index.php?/topic/280333-rozrzad-kilka-pytan-w-kwestii-wymiany/

Edytowane przez kawowy19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czeka mnie wymiana rozrządu, ściągnąłem osłonę rozrządu i na dużej rolce jest numer 06B 109 243E.

Jest to stary czy nowy typ, bo nie wiem jaki kupić. Przeczytałem chyba wszystkie tematy na ten temat i już sam nie wiem który mam. Czy w obu przypadkach pompa wody jest ta sama?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czy w obu przypadkach pompa wody jest ta sama?

ta sama


Kup nowy i się nie zastanawiaj.

ja u siebie też montowałem nowy typ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli znak na kole pasowym pokrywa się ze znakiem na obudowie rozrządu to znaczy ze na skrzyni tez musi być ok? Czy nie bazować się tak przy sprawdzeniu czy scielo klina na kole walu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...