Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Chrobotanie skrzyni biegow


dziaba5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szykuje sie do zrzucenia skrzyni biegow ale wczesniej chce zapytac o rade was moze ktos sie z tym juz spotkal i powie mi na co musze sie szykowac (wymiana skrzyni, dwumasu...itd.) powod jest taki ze czesto ale nie zawsze na biegu jalowym slychac w tylnej czesci skrzyni chrobotanie (jest to na 100% dzwiek skrzyni biegow sprawdzone na podnosniku) po wcisnieciu sprzegla owy dzwiek ustaje rowniez gdy chce bez sprzegla wrzucic jaki kilwiek bieg oczywiscie z wyczuciem aby go faktycznie nie wrzucic:) chrobotanie ustaje. Dodam ze podczas jazdy przyspieszania nic sie nie dzieje i auto nie wydaje zadnych obcych dzwiekow prowadzi sie bez problemow. Auto to audi a4 b6 avf 1.9tdi 6 biegow. Z gory dziekuje za podzielenie sie opinia na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego mam dokładnie to samo tez avf 6biegów na biegu jałowym co chwile chrum chrum ale ja zakładam że to sprzęgło(łożysko) a nie skrzynia przysłuchaj się dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego mam dokładnie to samo tez avf 6biegów na biegu jałowym co chwile chrum chrum ale ja zakładam że to sprzęgło(łożysko) a nie skrzynia przysłuchaj się dobrze

Musze sie w koncu za to zabrac ale jakos nie moge znalesc czasu:) wydaje mi sie ze to w tylnej czesci skrzyni ale podobno dzwiek moze sie niesc ze sprzegla sam juz nie wiem jezdze z tym juz chyba 8 miesiecy i jakos sie to nie nasila dlatego nie ma cisnienia zeby sie za to zabrac tym bardziej ze innych objawow nie ma tylko na postoju jak sie dobrze wsluchac to troche to denerwuje a czy u ciebie przenosza sie jakies delikatne drgania na bude?

Edytowane przez dziaba5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwumas mam to samo u siebie. pojeżdżę dłużej zaczyna chrobotać i przenosi drgania na karoserie. Jak robię jakąś krótką trasę np 10 km to nie słychać nic i drgań również niema..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, underdaglas napisał:

Podbijam ! Mam oznaczenie skrzyni gve i objawy by sie zgadzaly. Wynienili mi lozysko oporowe bo taka byla diagnoza, byla cisza przez jakis czas sle nadal chrobocze

Ja dzisiaj kupiłem idealny dwumas.W poniedziałek ściągam skrzynie i zobaczymy jak to wygląda.Obawiam się że jednak nic nie będzie widać i przyczyną będzie jakieś łożysko w skrzyni.
Powiedz mi dlaczego wymienili Ci tylko łożysko oporowe?A co z dwumasem,tarczą sprzęgła,dociskiem?Stwierdzili że są dobre?Po jakim czasie znowu wystąpiło chrobotanie?
Masz tak że raz chrobocze ,a raz nie?Czy cały czas chrobocze na jałowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, A4 B6 Multi napisał:

Ja dzisiaj kupiłem idealny dwumas.W poniedziałek ściągam skrzynie i zobaczymy jak to wygląda.Obawiam się że jednak nic nie będzie widać i przyczyną będzie jakieś łożysko w skrzyni.
Powiedz mi dlaczego wymienili Ci tylko łożysko oporowe?A co z dwumasem,tarczą sprzęgła,dociskiem?Stwierdzili że są dobre?Po jakim czasie znowu wystąpiło chrobotanie?
Masz tak że raz chrobocze ,a raz nie?Czy cały czas chrobocze na jałowym?

Raz chrobocze a raz nie. Jest to nie regularne zjawisko. Wciskam sprzeglo i cisza. Stwierdzili ze lozysko halasuje wiec to wymienili, sprzegla jeszcze bylo, dwumas tez podobno nie wykazywal oznak zuzycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, underdaglas napisał:

Raz chrobocze a raz nie. Jest to nie regularne zjawisko. Wciskam sprzeglo i cisza. Stwierdzili ze lozysko halasuje wiec to wymienili, sprzegla jeszcze bylo, dwumas tez podobno nie wykazywal oznak zuzycia.

Mam identycznie.Cos czuję że to skrzynia będzie bo dwumas i sprzęgło wymieniałem rok temu,ale były różne sytuacje które mogły dobić dwumas.Tylko teraz tak:
Mam dwumas bez luzów,tarcze i docisk nowy,łożysko nowe i skrzynie na podmianę.Jak wymienię wszystko na raz to nie wiadomo będzie co było przyczyną,jak sprawdzić czy to skrzynia czy osprzęt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, A4 B6 Multi napisał:

Mam identycznie.Cos czuję że to skrzynia będzie bo dwumas i sprzęgło wymieniałem rok temu,ale były różne sytuacje które mogły dobić dwumas.Tylko teraz tak:
Mam dwumas bez luzów,tarcze i docisk nowy,łożysko nowe i skrzynie na podmianę.Jak wymienię wszystko na raz to nie wiadomo będzie co było przyczyną,jak sprawdzić czy to skrzynia czy osprzęt?

Tez masz skrzynie gve ? Powiem szczerze, ze jakis luz musi sie robic i lozysko sie pewnie obraca w obudowie. Jak sie wcisnie sprzeglo to luz sie kasuje i lozysko sie nie slizga. 

Nagraj moze filmik jak to u Ciebie gra.

Porownamy 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, underdaglas napisał:

Tez masz skrzynie gve ? Powiem szczerze, ze jakis luz musi sie robic i lozysko sie pewnie obraca w obudowie. Jak sie wcisnie sprzeglo to luz sie kasuje i lozysko sie nie slizga. 

Nagraj moze filmik jak to u Ciebie gra.

Porownamy 

Ja mam HCF z 2.0tdi.Postaram się później może jakoś nagrać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja u siebie mam tez dziwne objawy ze skrzynia biegów, mianowicie podczas cofania na samym sprzegle jest wszystko ok ale gdy cofam i dodam troche gazu na puszczonym sprzegle jest chrobotanie takie jakby coś o coś tarło.. Coś ktoś podpowie ? 

Następna sprawa gdy gwaltownie puszcze sprzeglo to jest stuk pod siedzeniem, obstawiam że to poduszki skrzyni?

Mogłby ktoś doradzić zanim wezmę się za ten problem??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.08.2018 o 18:08, A4 B6 Multi napisał:

Ja mam HCF z 2.0tdi.Postaram się później może jakoś nagrać...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia ściągnięta i tak jak mówiłem nie ma żadnych śladów tarcia itp.Dwumas nie ma luzów na boki.Nie wiem co teraz robić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jednak okazało się że to dwumasa tak chrobotała.Po ściągnięciu wyglądała idealnie i nie miała praktycznie żadnych luzów[porównywalnie do nowej].
Po założeniu nowej całkowita cisza:)

 

Edytowane przez A4 B6 Multi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...