Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tylne lampy raz świecą raz nie świecą


audia4a4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niedawno zauważyłem, że lewa tylnia lampa w klapie i w błotniku nie świeci po wywaleniu kilku błędów na fisie o spalonych żarówkach. Mam tak już kilka dni. Dzisiaj próbowałem z tym coś zrobić zamieniałem lampy miejscami bo myślałem że się spaliły ale jest ok po zamianie lampa świeci wiec nie jest spalona. Po kilku minutach po wyłączeniu i ponownym włączeniu lamp ku mojemu zdziwieniu nie świeci tym razem prawa strona czyli klapa i błotnik. Po chwili zaś nie swieci tylko lampa w klapie po prawej stronie. Jestem już głupi dlatego proszę o pomoc. Po chwili po włączeniu stacyjki zaczoł jakiś przekaźnik/moduł pod kierownicą cały czas pykł i włączyły się samoistnie awaryjne i nawet po wyciągnięciu kluczyka dalej awaryjne były włączone i dalej coś tykało pod kierownicą. Co się mogło zrypać jakiś moduł poszedł w las? Proszę o pomoc gdyż już całkowicie zgupiałem. Dodam że niedawno wszyskie styki i piny przeczysciłem zapobiegawczo preparatem do tego przeznaczonym ale watpie aby to miało jakieś znaczenie. Dodam też że było tak że lampy się świeciły a fis pokazywał niedziałające lampy. PROSZĘ O POMOC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem coś takiego tylko że z jednej strony.. okazało się że pin od masy był wyłamany i świrował. puściłem masę do lampy "bokiem" i wszystko smiga jak nowe, nawet trzeci stop sie naprawił i działa juz zawsze.

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak odpale auto i lampy włącze to jest ok, dopiero po wciśnieciu stopa wywala błąd na fisie a dodam ze wszystkie żarówki są ok i lampy się świecą a raz nie świecą moze to masa ale wątpie po raz nie świeci lewa a raz prawa strona


macie jeszcze jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki sam problem. Włączam światła i błąd za błędem spalonej żarówki wszystkie żarówki świecą poprawnie, a po przejechaniu 2/3km błąd się nie pojawia. Przy włączeniu drl błędu nie ma . Po wykonanym telefonie do przyjaciela dowiedziałem sie, aby sprawdzić akumulator i okazało się że na wyczerpaniu więc mam nadzieję że u Ciebie to samo będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął od wymiany żarówek, obu, miałem coś takiego że żarówka niby dobra ale nie była dobra, nie wymieniaj jednej tylko parami, potem akumulator, potem masa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym zaczął właśnie od masy jak pisał kolega Kendi. To typowy objaw słabej i brakującej masy. Posprawdzaj punkty masowe oraz kostki wiązek idących do lamp.

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robie odkop.

Mam problem z brakiem masy prawej tylnej lampy w B7 Avant. Ktoś był już tam wcześniej i zrobił to partacko - owinął dodatkowy przewód pod mocowaniem bagażu w bagażniku....i lampa działa lecz je to odłącze wiadomo przestaje świećić.

Chciałbym znależć prawdziwą przyczynę braku masy z tego ci widzę wiązka lampy idzie wzdłuż samochodu. Czy ktoś wie z kąd masa tylnej lampy jest ,,brana''? I gdzie mogę szukać przyczyny jej braku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

czy udało Ci się ustalić źródło problemu? mam ten sam problem. najpierw komputer wywala błąd trzeciego stopu a od niedawna pojawia się problem z lewą tylną lampą. problem występował co jakiś czas teraz zagościł na stałe. Przez chwilę jest ok ale po kilku min. jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...