Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odczuwalne drgania.


marek241

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chodzi mi przy ruszaniu bez gazu. Chodzi mi o to jak tylko na odpalonym silniku wciśniesz sprzęgło i puścisz je to wtedy obroty podskakakują i zaraz spadają ale bez gazu

No to u mnie czegoś takiego niema, obroty stoją nieruchomo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem o 2.0 TDI CAGB nie sugeruj się profilem

Usiądź w samochodzie daj na luz i puszczaj sprzęgło powoli powinieneś zauważyć jak obroty podskoczą ,I Tak ma być !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy mi mówił, że w Seacie też tak ma. Może po prostu ma to ułatwiać ruszanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy mi mówił, że w Seacie też tak ma. Może po prostu ma to ułatwiać ruszanie ;)

tak po to to jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem o 2.0 TDI CAGB nie sugeruj się profilem

Usiądź w samochodzie daj na luz i puszczaj sprzęgło powoli powinieneś zauważyć jak obroty podskoczą ,I Tak ma być !

Na luzie nic się nie zmienia, tylko jak jest na biegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc jestem po wymianie dwumsy i sprzęgła i obroty już nie podskakują. Chyba jednak nie jest to normalne zjawisko :co:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem jeszcze raz, faktycznie na luzie jak puszcza się sprzęgło tak jakby chciało się ruszyć to podnosi obroty, jak puścimy sprzęgło szybciej to obroty się nie podnoszą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem jeszcze raz, faktycznie na luzie jak puszcza się sprzęgło tak jakby chciało się ruszyć to podnosi obroty, jak puścimy sprzęgło szybciej to obroty się nie podnoszą

U mnie przed wymianą sprzęgła i dwumasy też tak było. Teraz się tak nie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.01.2015 o 16:26, kuebk napisał:

Udalo Ci sie rozwiazac ten problem?

Dalej mam to samo ale to normalne ponoc ten typ tak ma.silnik jest ulozony pod katem 20 stopni.sproboj nawet latem na ppstoju przygazowac i zobacz jak przod auta buja sie na boki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, danio37 napisał:

Dalej mam to samo ale to normalne ponoc ten typ tak ma.silnik jest ulozony pod katem 20 stopni.sproboj nawet latem na ppstoju przygazowac i zobacz jak przod auta buja sie na boki

Te podnoszące się  obroty mają na celu ułatwienie ruszanie  tak ma być 

Edytowane przez skotmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2014 o 12:51, zdzisiek910 napisał:

Panowie mam troszkę inny problem z drganiami. Mianowice silnik 2.0 143 cr 07/2010 skrzynia multitronic przebieg 192 tys. Podczas delikatnego przyspieszania gdy silnik ma obroty w okolicy 1200-1300 obrotów czuć wibracje... w momencie jak mocniej wcisnę gaz wibracje ustają a auto normalnie przyspiesza. Sprawia to wrażenie jak by wydech wibrował, lub poduszki w skrzyni biegów, Znajomy mechanik sprawdzał wydech i wg niego na wydechu jest wszystko ok. Przejechałem już z tym efektem 20 tyś km wiec napewno nie będzie to wina silnika tylko jakaś guma prawdopodobnie jest zużyta... moje pytanie czy taki efekt mogą dawać zużyte poduszki pod skrzynią biegów ?

Mam praktycznie identyczny problem, zdecydowanie bardziej widać to zimą, latem raczej nie zwraca to mojej uwagi. Po zagrzaniu auta ten efekt redukuje się zdecydowanie i już nie przeszkadza. To wygląda jakby coś dygotało/drgało bo na postoju nawet na zimnym jest spokój. 

Nie wiem jak kolega zdzisiek910 odbierał ten problem natomiast ja nie czuję raczej wibracji tylko je słyszę 

Ciekawi mnie czy ktoś miał podobnie i rozwiązał problem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...