Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie opony do A4 B8 Avant


M4ddog

Rekomendowane odpowiedzi

Są za małe o jakieś 25 mm, to zbyt dużo, tym bardziej na zimę. Zamiennikiem będzie 205/60/ R16 albo szersza 225/55 R16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie takie samo pytanie chciałbym zadać , ponieważ mam zimowe nowe oponki 205/55/16 z poprzedniej audi i chciałbym je wykorzystać do b8 ale w wulkanizacji powiedzieli mi , że minimum to 225 ..i teraz jestem w kropce, ponieważ miałem zamiar kupić tylko stalówki i założyć te 205/55 które mam , nie widzi mi się kupować stalówek i kolejnego kompletu nowych opon(225) i powiększać liczby kompletów a mam już 3 ..


Czyli 205/55/16 nie da rady do b8 ?

a jeżeli chodzi o opony 18 na zime to jaka szer i wys ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej załóż i sam zobaczysz, że nawet wizualnie koło 205/55/16 nie pasuje do tego samochodu (jest za małe). Brat jeździ w B8 na 205/60 R16 zamiast na 225/55/ R16 więc nie musi być koniecznie 225.

Jeśli chodzi o 18 cali to standardowo jest to 245/40 ale ja bym polecał założyć na zimę węższa czyli 225/45.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A 225/45 nie bedzie zle wygladac myslisz ? Właśnie zmieniam felgę na 18" na zimę tylko jeszcze gumę muszę dobrać... sorki że się podpinam pod temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat - fabrycznie jest 225/50 16, ale czy zdarza się wam jeździć na 205/60? Średnica chyba bardzo podobna, a cena opon zupełnie inna :) Felga ma 7,5 cala szerokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A 225/45 nie bedzie zle wygladac myslisz ?

Na pewno to dobry zamiennik, tym bardziej na zimową oponę. Wg mnie wygląda normalnie, zobacz sam:

Oz3mh_ict_OE9_JPG_v_2.jpg

Oz3mh_e_LFd52_JPG_v_2.jpg

ale czy zdarza się wam jeździć na 205/60

Rozumiem, że miałeś na myśli 205/55. Tak jak pisałem wyżej. Brat jeździ w zimie na 205/60 na takiej feldze, ale ze względu na stromy podjazd. Niestety na suchej nawierzchni samochód prowadzi się wyraźnie gorzej, mniej bezpiecznie. Jeśli nie masz takich problemów to polecam zostać przy 225/55 r16. Chyba, że jeździsz spokojnie a niższa cena zrekompensuje prowadzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sie podpinam bo waham sie miedzy 245/40 i 225/45 na 18 cali i szerokosc 8J. Wiecie moze jednak czy ubezpieczyciel sie moze przyje... Do zmiany rozmiaru z zalecanego (245) na inny? Roznica przy 225 to tylko 1% ale wiecie jak to z TU. :) dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A 225/45 nie bedzie zle wygladac myslisz ?

Na pewno to dobry zamiennik, tym bardziej na zimową oponę. Wg mnie wygląda normalnie, zobacz sam:

Oz3mh_ict_OE9_JPG_v_2.jpg

Oz3mh_e_LFd52_JPG_v_2.jpg

ale czy zdarza się wam jeździć na 205/60

Rozumiem, że miałeś na myśli 205/55. Tak jak pisałem wyżej. Brat jeździ w zimie na 205/60 na takiej feldze, ale ze względu na stromy podjazd. Niestety na suchej nawierzchni samochód prowadzi się wyraźnie gorzej, mniej bezpiecznie. Jeśli nie masz takich problemów to polecam zostać przy 225/55 r16. Chyba, że jeździsz spokojnie a niższa cena zrekompensuje prowadzenie.

Nie, miałem na myśli to, co napisałem :) Zamiennikiem 225/55 jest właśnie 205/60. 55 było we wcześniejszych modelach. Opony 205/60 są lekko licząc o 100 zł tańsze od 225/55 i dlatego się zastanawiam :) Ale raczej zostanę przy 225.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


. Wiecie moze jednak czy ubezpieczyciel sie moze przyje...

Myślę, że jakbyś spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym albo jakąś katastrofę w ruchu lądowym a nie mieli by się do czego przyczepić to była by jakaś szansa, że ktoś może mieć jakieś "ale". Ale pewnie zwrócili by uwagę na stan opon, dopuszczenie do ruchu a nie na ich rozmiar. Ja patrze na to z takiej strony: przecież nie masz obowiązku jazdy na oponach homologowanych przez producenta samochodu (oznaczenie na oponie A0), to dlaczego nie możesz używać dopuszczalnych zamienników opon. Ja na pewno założyłbym 225/45 zamiast 245/40 na zimę.


Nie, miałem na myśli to, co napisałem
Nie zacytowałem całej twojej wypowiedzi. Napisałeś, że:
fabrycznie jest 225/50 16

A mi po prostu chodziło o to, że fabrycznie jest 225/55 R16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam fabryczne są 205/60 R16 i potem 225/55 R16, 225/50 R17, 245/40 R18 i ogldam i dość dużo audi a4 i a6 mają 205/60 i teraz miałem 3 letnie danlopy sport 3d 225 ale mam bardzo stromy podjazd i kupiłem 205/60/16 jodelkę Alpiny zobaczymy jak się będa sprawować jak się zle prowadzi to może zamało powietrza??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie 205/60 R16 są fabryczne. Co do prowadzenia to chodziło mi nie o zle ciśnienie a o większe ugięcie opony w zakręcie i mniejszą powierzchnię styku z asfaltem. Szczególnie odczuwalne przy takiej zimie jak mamy teraz za oknami.

Edytowane przez Sebiś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, przymierzam się do opon letnich.

Felgi mam na oku 18tki ori z Q5, otwór 66,56, ET 39, 8" szerokości, wiadomo 5x112.

Do tego chcę dać opony 245/40R18 lub 225/40R18

Czy te oponki na 8" nie będą za bardzo rozciągnięte?  Autko To A4 B8 Avant ośka, nie będzie ocierać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli pisząc rozciągnięte? Ani 225 ani 245 nie naciągnie się na felgę 8 cali. 245 jest za szeroka do 8 cali. Nie ma opcji żeby przy tej szerokości i et 39 cokolwiek obcierało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy koła 19 235 40 et35 wejdą do a4 B7 avant? Zawieszenie 1be. Podpowie ktoś bo mam okazję kupić koła a nie wiem czy nie będzie nic tarło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Cguurek napisał:

Witam, czy koła 19 235 40 et35 wejdą do a4 B7 avant? Zawieszenie 1be. Podpowie ktoś bo mam okazję kupić koła a nie wiem czy nie będzie nic tarło. 

Nie ten dział, podaj jeszcze szerokość felgi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szerokość 8,5J ma ktoś takie u siebie i pomoże bo nie mogę znaleźć żadnych informacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, Cguurek napisał:

Nikt nie jeździł na takim profilu?

Wszyscy jeżdżą na 235/35 

co do felg to bezproblemowo wejdą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...