Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Delikatne szarpanie podczas ruszania w A4 B8


contextz29

Rekomendowane odpowiedzi

adaptacje były robione i dalej to samo.... chyba ze ktoś źle ją zrobił...

poleci ktoś na podkarpaciu warsztat który się na tym zna? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jezdziłem troche i cały czas to samo. Przy ruszaniu trzeba dodać więcej gazu bo trzęsie całym samochodem to samo podcza jazdy, duże wibracje przy hamowaniu silnikiem lub zwalnianiu na załączonym biegu. Trzęsie sie też lewarek zmiany biegów. Chyba bedzie trzeba rozejrzeć się za sprzęgłem bo to strasznie denerwuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jezdziłem troche i cały czas to samo. Przy ruszaniu trzeba dodać więcej gazu bo trzęsie całym samochodem to samo podcza jazdy, duże wibracje przy hamowaniu silnikiem lub zwalnianiu na załączonym biegu. Trzęsie sie też lewarek zmiany biegów. Chyba bedzie trzeba rozejrzeć się za sprzęgłem bo to strasznie denerwuje. 


To naprawde cos musi byc walniete, ja nie mialem wibracji podczas hamowania silnikiem ani telepania lewarkiem. Moze przegub wewnetrzy padl?



Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby był przegub to raczej nie byloby wibracj przy ruszaniu bo wtedy on sie praktycznie nie kręci. Przebieg też by sugerował ze to sprzęgło. Kazałem mechanikowi zrobic wycene wymiany plus części żeby za bardzo na koniec mnie nie oskubał i pozostaje wymiana.

Edytowane przez Andrzej85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przegladnalem temat, wymienilem plyn hamulcowy i o dziwo pomoglo na szarpanie podczas ruszania. Od wymiany zrobilem ponad 3 tys. kilometrow, bylem w Chorwacji, teraz w DE , jazda w korku. Szarpanie ustalo, takze mysle ze wymiana plynu nie zaszkodzi, a moze pomoze.Koszt nieduzy.Mam dopiero 99tys. przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, quadral20004 napisał:

andrzeju sprawdz poduszke skrzyni,stawiam ze to ona:)

Czekam właśnie na jej wymiane. Nie chcąc wydawać na marne 3 tys na dwumas pojechałem do innego zaprzyjaźnionego warsztatu i po dogłębnym sprawdzeniu auta wyszło że poduszka pod skrzynią padnięta i to może być przyczyną wszystkich drgań. Już jest zamówiona i może jutro wymienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche mnie wcześniej wprowadził w błąd mechanik ale na szczęście pojechałem do innego. Zobaczymy też jak będzie po wymianie.

 

Poduszka wymieniona i chyba niepotrzebnie bo dale to samo. Przy ruszaniu wibracje i podczas jazdy też. Przy ruszaniu to mogło by być sprzęgło albo dwumas ale podczas jazdy? Podczas jazdy jest tak że przyspieszając w zakresie 1500 - 1600 obr są wibracje które są znacznie większe przy zwalnianiu w takim samym zakresie obrotów na załączonym biegu. Najbardzie jest to odczuwalne na 3 i 4 a jak wcisne sprzęgło wibracje ustają. Czy to też bedzie wina dwumasy czy też przeguby wewnętrzne? Miał ktoś może takie objawy?

Edytowane przez Andrzej85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrob inaczej.auto na kanal.przod do gory.jedna osoba w aucie niech rozpedza kola a druga pod autem szuka przyczyn wibracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wibracje moga sie nie pojawic wcale bo gdy przod w gorze, nie ma praktycznie zadnych obciazen dla ukladu napedowego.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, macieek napisał:

Wibracje moga sie nie pojawic wcale bo gdy przod w gorze, nie ma praktycznie zadnych obciazen dla ukladu napedowego.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Właśnie jeśli będzie walnięty przegub wewnetrzny to gdy będzie się luźno obracał bez obciążenia nic nie wyjdzie. A gdy samochód przyspiesza bądź hamuje silnikiem jest obciążony. Gdy wciskam sprzęgło czyli gdy obciążenia napędu nie ma nie ma też wibracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś sprawdzone miejsce do zakupu sprzęgła, koła dwumasowego itd ?


Ja kupuje zawsze w "Mareks" Modlnica pod Krakowem. Wszystko na miejscu i duuzo taniej niz w intercars. Dzwonilem kilka dni temu i dwumas/sprzeglo do mojego CAHA firmy luk 2130zl


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.08.2017 o 22:08, majty2009 napisał:

adaptacje były robione i dalej to samo.... chyba ze ktoś źle ją zrobił...

poleci ktoś na podkarpaciu warsztat który się na tym zna? 

Witam ;) odgrzeje temat ;)

udało się naprawić ? Mam takie same objawy robilem adaptacje właśnie na Podkarpaciu i przez pierwsze 2 dni było okej wszystko później znowu zaczęło delikatnie szarpac przy ruszaniu ktoś może wie czego to moze być przyczyna ? 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, GrzegorzSi napisał:

Witam ;) odgrzeje temat ;)

udało się naprawić ? Mam takie same objawy robilem adaptacje właśnie na Podkarpaciu i przez pierwsze 2 dni było okej wszystko później znowu zaczęło delikatnie szarpac przy ruszaniu ktoś może wie czego to moze być przyczyna ? 

Pozdrawiam 

u mnie dalej to samo :/ mechatronika w skrzyni, tak każdy twierdzi ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.09.2017 o 21:52, simon__75 napisał:

Macie jakieś sprawdzone miejsce do zakupu sprzęgła, koła dwumasowego itd ?

 Ja do swojego audika zakupiłem cały zestaw firmy LUK ze strony sprzegla24.pl, szybki zakup, roczna gwarancja producenta i duża przebitka na cenie, już jestem 3 miesiąc po wymianie i wszystko śmiga jak należy. Najlepiej do nich zadzwonić to pomogą dobrać zestaw.

 

P.S. U mnie występowało szarpanie przy ruszaniu i ślizganie sprzęgła już na 3 biegu nawet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, majty2009 napisał:

u mnie dalej to samo :/ mechatronika w skrzyni, tak każdy twierdzi ;/

Nie wiem co masz na myśli mechatronika w skrzyni ale u mnie słyszałem ze może to być modol skrzyni ze gubi adaptacje kosz tego sterownika Ok 1500 zł ponoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam nadzieje ze tylko modol bo sprzedawca mówił ze skrzynia była "robiona" na co jest faktura ale oczywiście tzw śmieciowa ;) naprawiana była właśnie w Rzeszowie w "soto-serwis" i tam tez robiłem adaptacje która nie pomogła ;) 

ps może się ktoś wypowiedzieć coś więcej o tym serwisie czy robił tam ktoś cos kiedyś  ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...