Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Delikatne szarpanie podczas ruszania w A4 B8


contextz29

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, quadral20004 napisał:

po raz 36 napisze ,ze lekiem na chorobe waszej niuni jest delikatne spalenie sprzegla. 

Czyli mam rozumieć ze należy wymienić

W dniu 11.10.2017 o 20:56, quadral20004 napisał:

podczas wymiany sprzegla,wymieniamy caly komplet(tarcza ,docisk,dwumas) kto oszczedza ten 2 razy placi :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze powiedziec ze cos w tym jest ruszałem ostatnio z dwojki przypalilem i o dziwo pomogło. 
No wlasnie u mnie to samo xp Szarpalo szarpalo wkoncu przypalilem i spokoj heh

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po raz 36 napisze ,ze lekiem na chorobe waszej niuni jest delikatne spalenie sprzegla. 


...Ktore pomoze na tydzien/dwa az do nastepnej dlugiej trasy lub intensywnej jazdy po miescie...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos tu kiedys pisal ze dociski do naszych lumpów robia z takiego materiału ,ktory sniedzieje . wymiana nic nie pomoze. trzeba od czasu do czasu przypalic sprzeglo i jechac dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przypalenie też pomagało na jakiś czas. Ostatni znalazłem wpis że ktoś wymienił płyn hamulcowy i w sprzęgle i to pomogło. Zrobiłem to u siebie i od tego czasu spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wymieniłem ten płyn z odpowietrzeniem - poszło 130zl - niestety nie pomogło. Ten sam mechanik zasugerował wymianę kompletu sprzęgła - prawie 5000zl. Wybrałem drgania. W okresie jesiennym jakby trochę lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2017 o 21:39, Andrzej85 napisał:

Pewnie dwumas jest zatarty tak jak u mnie było.

U mnie też dwumas był zatarty i były takie drgania. Wcześniej wymiana płynu hamulcowego nic nie dała. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem po wymianie kompletnego sprzegla, dwumasy, wysprzeglika i pompki sprzegla. Szarpanie nie ustalo. Dzisiaj zrobilem 300km i da sie odczuc delilatne szarpanie jak przed wymiana. Stare sprzeglo bylo dosc zuzyte, zwlaszcza lozysko oporowe i tarcza zeszklona i starta niemal do rowkow. Wymiana kompletu nie usunela usterki. Plyn byl caly nowy zalany, wszystko odpowietrzone. Pozostaly poduszki skrzyni i silnika...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele ludzi bez Q ma to samo wiec watpie aby to moglobyc tylne zawiecho...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio miałem taki przypadek przyjechał klient a4 8k w q ,historia jak wyżej 20 tys temu wymienione kompletne sprzęgło z dwumasem- nie szło ruszyć powoli bo dostawał "kangura" - efekt wyje.... tuleje w tylnim zawieszeniu ,bo wymianie jak ręką odjął

ale fakt nie sprawdzaj... napewno nie zawieszenie

Edytowane przez dieselchip_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj wymienilem na ori dwie poduchy silnika, szarpanie znikło, jak były na samochodzie pęknięć nie było widać, po zdjęciu ich załamałem się jak je zobaczyłem, poduchy wyglądały tak:

(Jak coś w car express domaniew mają ok 50 sztuk nowych oryginalnych poduch po 250zl sztuka, poduchy nowe z datą produkcji ok 2010-2012r, ja byłem dzisiaj u nich i dobrałem sobie z 2012r)

 

IMG_20171229_195432.jpg

IMG_20171229_195413.jpg

IMG_20171229_195509.jpg

IMG_20171229_195346.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez na komputerze pokazało mi poduchę do wymiany i tez jest szarpanie przy ruszaniu  tylko po dopytaniu okazało się ze sama poducha 1500 zł ;) i po nowym roku musze się chyba za to wziasc ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, GrzegorzSi napisał:

Tez na komputerze pokazało mi poduchę do wymiany i tez jest szarpanie przy ruszaniu  tylko po dopytaniu okazało się ze sama poducha 1500 zł ;) i po nowym roku musze się chyba za to wziasc ;(

U mnie były popękane i błędów nie było po podpieciu vcds. Coś drogo ta poducha skoro komplet w aso 1600zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywala błąd ze jest wylana ;) 

no właśnie drogo ale mechanik tez coś mi wspominał ze może dlatego ze 2,7 Tdi bo bo 2,0 Bodjaze mówił ze 500 zł ?

5BF89207-FDAE-48FB-860F-2EDF17311BCB.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do dyskusji. Problem szarpania/ślizgania się podczas ruszania jest również opisany na a5-klub. U mnie też się to dzieje w moim a5 1.8 tfsi. Raz to występuje, a raz nie. Czasmi szarpnie mocniej, a czasami słabiej. Jeżdżę z tym już od jakiegoś czasu i przyzwyczaiłem się do tego. Najgorzej jest w wilgotne dni, albo kiedy pada obfity deszcz. Jakby coś zamakało. Jakiś czas temu jadąc ekspresówką podczas przyspieszania z najwyższego 6 biegu, auto nie chciało przyspieszać tylko obroty podskakiwały i opadały. Robiąc to samo z 4 biegu, wszystko było dobrze. Prędkość ponad 100. Zdarzyło się tak tylko raz. Nie wiem co mam o tym myśleć, czy sprzęgło do wymiany, czy może coś innego. Trudno powiedzieć i rozwikłać tą zagadkę. Kiedyś na forum a5 ktoś napisał, że miał tak od nowości w swoim audi i tak też sprzedał ten samochód. Był też temat jakieś wady przeniesienia napędu, dotyczyło to tylko ośki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29/12/2017 o 19:02, inhosik napisał:

Ja dzisiaj wymienilem na ori dwie poduchy silnika, szarpanie znikło, jak były na samochodzie pęknięć nie było widać, po zdjęciu ich załamałem się jak je zobaczyłem, poduchy wyglądały tak:

(Jak coś w car express domaniew mają ok 50 sztuk nowych oryginalnych poduch po 250zl sztuka, poduchy nowe z datą produkcji ok 2010-2012r, ja byłem dzisiaj u nich i dobrałem sobie z 2012r)

 

Fajne Poduchy. Jakiej firmy sa ORI? Czyzby Febi albo Lemforder? Ile juz przejechales na nich i czy zrobiles jakies dluzsze trasy? Szarpanie ustapilo w 100%?

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...