Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Delikatne szarpanie podczas ruszania w A4 B8


contextz29

Rekomendowane odpowiedzi

O proszę jakie poruszenie i straszenie banami :) 

Tylko jak ja miałem prośbę do was np z kodowaniem sterownika BCM gdzie trzeba było ruszyć d*pę do garażu i zrobię skreany kodowania BCM to szanowne toważystwo się nie odzywała 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brylu, no skoro tak to ująłeś to jest niemal pewne, że napiszesz jakie jest rozwiązanie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ma ktoś dostęp do VCDS i może zrobić skreany podpowiedzi kodowania modułów w A4 B8 LIFT 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, brylu1985 napisał:

Panowie ma ktoś dostęp do VCDS i może zrobić skreany podpowiedzi kodowania modułów w A4 B8 LIFT 

Chyba Ci się tematy pomyliły. Czułem, że nie masz nic do powiedzenia tylko chcesz wyciągnąć informację.

Tak jak napisałem Ci w PW. Gdzie się tacy ludzie rodzą :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ma ktoś dostęp do VCDS i może zrobić skreany podpowiedzi kodowania modułów w A4 B8 LIFT 
Wiesz co brylu to jest troche chore my tu jak tylko cos wiemy to od razu staramy sie pomoc i wyjasnic sprawe a Ty teraz w temacie gdzie jest temat szarpania zaczynasz o sterownikach. Pozniej sie dziwisz ze nikt Ci nie pomaga. Nie zawsze jest tak ze kazdy po 15 minutach ma odp. ja nieraz tez nie dostalem odp na swoje pytanie. Napisalem Ci priv dlaczego mi nie odpisales i nie podales rozwiazania??

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz by była szybsza tylko niektóre osobniki nie znają kultury 

Te drgania (z prawej strony ) są efektem rezonansu układu połączeń 4 elementów ( opon, amortyzatora, prawej poduszki silnika i  dwumasy ) u mnie był wyrobiony amortyzator ( oczywiście na trzech stacjach 100% sprawne), jak miałem mniej powietrza z przodu rezonans występował szybciej do tego ubytek oleju w poduszce sinika ( było mało wiec rozebrałem zalałem 140ml 5w30 ( do pena ) i jak reką odjoł -wyeliminowalem dwa elementy układu rezonansu i jest ok, czuje ze dwumasa też bedzię do wymiany ale nie hałasuje wiec jeszcze zostaje :) u mnie to pomogło w starszych modelach problemy z łożyskami skrzyni też robi bałagan. Poza tym aby dojść do tego wymieniłem również półoś prawą, poduszkę prawą  oczywiście żadnych zmian,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie tego się spodziewałem. W niejednym aucie miałem skopane kilka elementów i nie było mowy o jakimś niezidentyfikowanym rezonansie sprzęgło/amortyzator/poduszka/łożyska.... 

Wątpię abyśmy wszyscy cierpieli na identyczny komplet rezonujacych usterek.

Sprawa raczej typowa dla CAGA. I nie chodzi o drgania z prawej strony Brylu... Opis problemu tego wątku jest dość dokładny.

Co na to pozostali?

Edytowane przez seb-k
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałeś każdy przypadek jest inny ja opisalem u mnie drgania były z prawej strony tylko przy ruszaniu aż oponę wyzombkowalo. Może to być każdy element który wymieniłem wiec 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, brylu1985 napisał:

 

Te drgania (z prawej strony ) są efektem rezonansu układu połączeń 4 elementów ( opon, amortyzatora, prawej poduszki silnika i  dwumasy )

Proponuję dopisać jeszcze, piastę i łożysko skrzyni i mamy chyba wszystko to o czym ludzie piszą a tym wątku. :grin:

1 godzinę temu, brylu1985 napisał:

Tak jak napisałeś każdy przypadek jest inny 

No i się dowiedzieliśmy, odpowiedź warta każdych pieniędzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zimnym nie szarpie przy ruszaniu a po rozgrzaniu - tak. Na bank dwumas :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie podaje rozwiązania dla wszystkich usterek odnośnie szarpania przy ruszaniu ale naprawiłem sam swoją laleczkę i nie płacze wymyślam durny komentarz próbując zabłysnąć  jak to mechanik mi nie zrobił moda..

6 godzin temu, l.e.s.t.e.r napisał:

Proponuję dopisać jeszcze, piastę i łożysko skrzyni i mamy chyba wszystko to o czym ludzie piszą a tym wątku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, brylu1985 napisał:

Może nie podaje rozwiązania dla wszystkich usterek odnośnie szarpania przy ruszaniu ale naprawiłem sam swoją laleczkę i nie płacze wymyślam durny komentarz próbując zabłysnąć  jak to mechanik mi nie zrobił moda..

 

Durni to szukaj w rodzinie. 

Próbowałeś w prostacki sposób wyciągną informację na swoje potrzeby, jak nikt Ci nie odpowiedział a towarzystwo przycisnęło Cię to skopiowałeś jakieś wypociny z którego forum, nie zadałeś sobie nawet trudu ich przepisania tylko kopiuj/wklej co widać po formacie tego gniota który tu wkleiłeś.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że zabolało jednak miałem nosa że dwie lewe rączki się trafiły. 

Szkoda strzępić jęzor ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, brylu1985 napisał:

Widzę że zabolało jednak miałem nosa że dwie lewe rączki się trafiły. 

Szkoda strzępić jęzor ...

:grin: co za gość :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastanawiam się jeszcze nad poduszką skrzyni biegów. Wymieniał ktoś może ? Jak sądzicie czy ona może mieć wpływ na drgania.  Racjonalnie myśleć mogło by zachodzić  takie zjawisko że po rozgrzaniu nie tłumi na tyle drgań co w zimniejszej temperaturze. Z góry dziękuje za podzielenie opini

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku poduszka była ok , są specjalne jażma na nią wsadza się aluminiowa sztab w wolne przestrzenie między gumami wtedy silnik jest lepiej wyczuwalny (sztywniejszy) fajny efekt . Ja zalałem te wolne przestrzenie masa poliuretanowa za 9.90 :) sztab w USA około 100$ :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzony dwumas tez tak "buczy" przy przyspieszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...