Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Delikatne szarpanie podczas ruszania w A4 B8


contextz29

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich po przeczytaniu tych wszystkich problemów mam to sama tylko dodatkowo przy predkosci około 150km czuje drgania dodam Ze w Aso wyważali kola sprawdzali zawieszenie i bylo wszystko ok drgania uznali Ze to sprzeglo ale widze ze wiekszosc wymienila i dalej wiec nie wiem czy jest sens co może sie za tm kryć???

mysle ze wina lezy w oponach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po przeczytaniu tych wszystkich problemów mam to sama tylko dodatkowo przy predkosci około 150km czuje drgania dodam Ze w Aso wyważali kola sprawdzali zawieszenie i bylo wszystko ok drgania uznali Ze to sprzeglo ale widze ze wiekszosc wymienila i dalej wiec nie wiem czy jest sens co może sie za tm kryć???

mysle ze wina lezy w oponach :wink:

nie wydaje mi sie nowe micheliny

Witam wszystkich po przeczytaniu tych wszystkich problemów mam to sama tylko dodatkowo przy predkosci około 150km czuje drgania dodam Ze w Aso wyważali kola sprawdzali zawieszenie i bylo wszystko ok drgania uznali Ze to sprzeglo ale widze ze wiekszosc wymienila i dalej wiec nie wiem czy jest sens co może sie za tm kryć???

mysle ze wina lezy w oponach :wink:

nie wydaje mi sie nowe micheliny

a jeszcze bardziej jesli dodam jeszcze gas do spodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po przeczytaniu tych wszystkich problemów mam to sama tylko dodatkowo przy predkosci około 150km czuje drgania dodam Ze w Aso wyważali kola sprawdzali zawieszenie i bylo wszystko ok drgania uznali Ze to sprzeglo ale widze ze wiekszosc wymienila i dalej wiec nie wiem czy jest sens co może sie za tm kryć???

Na drugim komplecie kół też masz te drgania??

Jeśli nie, to spróbuj wyważyć na hunter'ze z testem drogowym, miałem tak, że wyważarki pokazywały OK, a na hunterze okazało się, że opona jest uszkodzona.

nie wydaje mi sie nowe micheliny

to nie oznacza, że musi być dobra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po przeczytaniu tych wszystkich problemów mam to sama tylko dodatkowo przy predkosci około 150km czuje drgania dodam Ze w Aso wyważali kola sprawdzali zawieszenie i bylo wszystko ok drgania uznali Ze to sprzeglo ale widze ze wiekszosc wymienila i dalej wiec nie wiem czy jest sens co może sie za tm kryć???

Na drugim komplecie kół też masz te drgania??

Jeśli nie, to spróbuj wyważyć na hunter'ze z testem drogowym, miałem tak, że wyważarki pokazywały OK, a na hunterze okazało się, że opona jest uszkodzona.

nie wydaje mi sie nowe micheliny

to nie oznacza, że musi być dobra...

tak robili to na hunterze Z testem drogowYm ale to bardziej od silnika idzie gdzY chce przYspieszyc dodaje gas i drga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

widzę, że szarpanie przy ruszaniu to dość powszechny problem

bo u mnie tez się to niedawno pojawiło.

Mam przejechane 190 000 tys, kpl sprzęgło w serwisie wymienione było przy 170 000 tys.

U mnie szarpie najmocniej jak jest zimny (3 pierwsze ruszania), a później w czasie dnia odpuszcza lub szarpnie

tak delikatnie ze czuje tylko kierowca pod sprzęgłem. A bywają takie dni, że w ogóle nic się nie dzieje.

Na razie nie zauważyłem żadnych zależności ale wydaje mi się

że najbardziej szarpał jak było na minusie (ok -5), oraz po dosyć ostrej jeździe (jeżeli taka może być przy 120 KM hehe).

No i tu mam problem bo chciałbym po nowym roku coś zrobić z tą moją powalająca mocą 120 KM i boję się, że może to

pogłębić te drgania. Nie mniej jednak jestem już zdecydowany więc zobaczymy czy wpłynie to w jakiś sposób na te drgania.

P.S. u mnie też wyczuwam delikatnie nierówną pracę silnika na biegu jałowym na zimnym silniku

może ten typ tak ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No i tu mam problem bo chciałbym po nowym roku coś zrobić z tą moją powalająca mocą 120 KM i boję się, że może to
pogłębić te drgania. Nie mniej jednak jestem już zdecydowany więc zobaczymy czy wpłynie to w jakiś sposób na te drgania.

U mnie szarpało i zrobiłem program w R-Performance z 143KM (było 152KM) na 188KM, nie wpłynęło to w żaden sposób na szarpanie, może nawet troszkę się zmniejszyło, bo poprosiłem przy okazji programu, żeby podnieść delikatnie dawkę paliwa na jałowym.


tak robili to na hunterze Z testem drogowYm ale to bardziej od silnika idzie gdzY chce przYspieszyc dodaje gas i drga

A może warto zweryfikować przegub wewnętrzny - jak niedomaga, to są drgania kierownicy i całej budy, w szczególności przy dodawaniu gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu mam problem bo chciałbym po nowym roku coś zrobić z tą moją powalająca mocą 120 KM i boję się, że może to

pogłębić te drgania. Nie mniej jednak jestem już zdecydowany więc zobaczymy czy wpłynie to w jakiś sposób na te drgania.

U mnie szarpało i zrobiłem program w R-Performance z 143KM (było 152KM) na 188KM, nie wpłynęło to w żaden sposób na szarpanie, może nawet troszkę się zmniejszyło, bo poprosiłem przy okazji programu, żeby podnieść delikatnie dawkę paliwa na jałowym

Ja szukałem kogoś na miejscu i znalazłem w Piotrkowie Tryb. firmę Evorider. Specjalnie piszę jaka to firma bo może ktoś miał z nimi do czynienia.

W każdym razie porozmawiam z nimi i może tez pomyślimy z tą dawką paliwa.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o to lekkie szarpanie podczas ruszania, to do dwóch dni zauważyłem, że przestało...

witam,

Dobry wieczór wszystkim,

Założyłem nowy temat, ponieważ jest mi trudno sklasyfikować i dopasować do obecnych opisów na forum powstałe objawy w moim Audi.

Od miesiąca jestem posiadaczem modelu A4 B8 2010 rok, 2.0 TDI CR 143 KM.

W dniu dzisiejszym, czyli po pierwszych przymrozkach samochód zaczął delikatnie szarpać (dostał wibracji) podczas ruszania z 1 biegu. To lekkie szarpanie wytwarza się na samym początku obrotów, tj od 800 obr/min (podczas postoju) do zaledwie 1200 obr/min. i przestaje szarpać, przechodząc łagodnie na drugi bieg i kolejny bieg itd.

Szarpnięcie (coś bardziej podobnego do zatrząśnięcia pracą silnika przez ok. 1-1,5 sek, gdzie po chwili powraca do normalnej cichej pracy.

Na kolejnych biegach jest wszystko w porządku - na biegu jałowym również w porządku. Nawet podczas redukcji z 2 na 1, gdzie auto jedzie powoli na 1 biegu, wszystko odbywa się płynnie i jest wszystko w porządku. Chodzi tylko i wyłącznie o tę chwilę, o sekundę, gdzie podczas ruszania "zatrzęsie autem". Na innych biegach auto prowadzi się idealnie, nic nie szarpie, ładnie przyśpiesza bez wibracji. Żadnych błędów na wyświetlaczu etc. Do dnia wczorajszego wszystko było w porządku. Co do objawów, to występują one podczas zimnego jak i ciepłego silnika.

Samochód ma przejechane 172 tyś. km, serwisowane w ASO do 150 tyś, km, gdzie podczas ostatniej wizyty było wymieniane sprzęgło i dwumas i nie pamiętam czy również tarcza i docisk, ale w serwisie podczas sprawdzania przed zakupem powiedzieli, że komplet i że mam z głowy na jakiż czas kosztowną wymianę - nie pamiętam co mieli na myśli, a książka jest po belgijsku, ale te szczegóły chyba nie są tak ważne.

Poruszyłem na samym początku temat przymrozków, ponieważ ktoś mi podpowiedział, że również może to być wina paliwa - chociaż cały czas tankuje na tych samych stacjach dużej sieci.

W serwisie STER VW w Radomiu rozmawiałem dzisiaj "na szybko" z technologiem, że logi mogą nic konkretnego nie wykazać podczas pomiaru diagnostycznego, aczkolwiek pojadę i niech go podepną pod komputer. Bardziej obstawiam poduszki, ale to takie gdybanie.

Jeżeli ktoś z forumowiczów orientuje się co może być przyczyną, będę bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki.

Pozdrawiam,

Jendak delikatnie szaprie tylko na rozgrzanym silniku. Na zimnym płynnie rusza.

witam,

w zasadzie borykam się z podobnym problemem, auto szarpie przy ruszaniu z pierwszego biegu, objaw ma miejsce w końcowej fazie zwalniania pedału sprzęgła, diagnostyka komputerowa wykazywała błąd czujnika sprzęgła to ten od systemu start/stop błąd skasowny na chwilę jakby pomogło, po czym problem powrócił czujnik został wymieniony i niestety auto ciągle szarpie, najgorsze jest to że objaw nie pojawia się regularnie, nasila się w momnecie kiedy auto jedzie w korku - częste ruszanie z pierwszego biegu, lub gdy zostanie mocniej przeciągnięte - auto dobrze się rozgrzeje przy dynamicznej jeździe po trasie, przy spokojnej "emeryckiej" jeździe bez częstego ruszania z miejsca problem się nie pojawia.

Stawiam na dwumas, tez tak miałem, po wymianie ustąpił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesta bolaczka b8 szarpanie przy ruszaniu. u mnie jest(bylo) to samo.w koncowej fazie pouszczania sprzegla przy ruszaniu autem telepalo jakby mialo delire. problem byl w zasniedzilym docisku sprzegla.

lek na to : rozbujac autko ,bieg nie ma znaczenia obroty 2000,naciskamy lekko sprzeglo doslownie delikatnie i wciskamy gaz,niech auto nam nie przyspiesza a obroty wzrastaja. takim sposobem jak przypalimy lekko tarcze docisk nam sie rownomiernie ulozy na tarczy ,tym samym rdza ktora na nim jest pojdzie w pioruny.

po tym zabiegu problem ustapil,teraz rusza bez zadnego zatelepanie.jesli pomoglem do nie ma za co.pozdrawiam

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z szarpaniem u nie zażegnany :D:):banan:

U mnie problem występował od początku kupna samochodu, w szczególności jak był dobrze rozgrzany (korki po mieście) lub jak długo jechałem na autostradzie i zatrzymywałem się do bramki, wtedy – masakra.

Szarpanie występowało głównie w końcowej fazie ruszania (tak jakby sprzęgło brało "nierównomiernie").

Po drodze wymieniłem sprzęgło + dwumas + łożysko w MegaCars w Wawie i nic to nie pomogło.

Ostatnio zostawiłem u znajomego mechanika (w zasadzie to spora stacja serwisowa) celem dokładnej diagnostyki całego ukł. napędowego, zrzucili skrzynię i wszystko po kolei badali.

Raport po naprawie obejmuje:

  • skasowanie luzu wałka w skrzyni;
  • łożysko oporowe wałka sprzęgłowego w skrzyni 079105313A;
  • łożysko wyciskowe SACHS 3189 600 002;
  • olej przekładniowy CASTROL

Z tego co mówili, to łożysko wyciskowe było w kiepskim stanie, co mnie dziwi, bo przy wymianie dwumasu teoretycznie było (powinno być) wymienione, a od wymiany minęło około 30.000km a łożysko jest tragiczne. <szok>

W każdym razie przejechałem już ok 2kkm i jest spokój

No może czasem bardzo delikanie szarpnie, ale to już raczej mieści się w normie

Po przecztaniu wszystkich odpowiedzi, jedynie kolega bziku podjął konkretne kroki, które przyniosły efekt. I jeżeli u mnie te poszarpywania się pogłębią to pewnie też będę zrzucał skrzynię.

Takie same objawy miałem w nowym Seacie Leonie 1.9tdi 105KM 2010r. przebieg 50 000 tys. i w serwisie stwierdzili, że to mieści się w( ICH )normie.

Edytowane przez gepardsc
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem ten sam problem przy rozgrzanym silniku ruszając z 1 było czuć delikatne szarpnięcie tak jak by sprzęgło się uślizgnęło w ostatniej fazie puszczania sprzęgła

Przypaliłem trochę sprzęgło i teraz jest ok :grin::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam ten sam problem od dwóch miesięcy, ostatnio po jeździe w mieście myślałem że zwymiotuje tak mnie telepało z ruszania.

Dwumas i sprzęgło z dociskiem i łożyskiem nowy 50 tkm wcześniej. Wszystko wyczyszczone, założone i działało bez problemu. Na starym komplecie tego nie miałem ale dwumas tłukł się jak dziecko młotkiem.

Czy to na pewno dwumas? Może kolega ma racje z łożyskiem w skrzyni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświerzam temat !!!!

W kwestii delikatnego szarpania podczas ruszania. Też to mam. Są dni, że nic się nie dzieje, a są dni, że kilka razy dziennie. Ostatnio zauważyłem, że nie ma to chyba nic wspólnego ze sprzęgłem. Samo przycisnięcie gazu, aby podnieść obroty przy ruszaniu powoduje nierównomierne przyspieszanie silnika. Wpadłem na to wczoraj. Stanąłem wrzuciłem na luz po takim szarpaniu przy ruszaniu i dodałem gazu. SZARPNĘŁO !!! silnikem przez moment i wszystko się uspokoiło (tak jak by się zakołysał ten silnik). Drugi raz to samo. Potem w czasie dalszej jazdy spokój. Znowu nie szarpie przy ruszaniu. Odnoszę wrażenie, że problem tkwi w układzie paliwowym. Kupiłem przyrząd do sprawdzania przelewów zdiagnozuję, czy któryś wtrysk się czasem nie zawiesza. Wrażenie takie jakby nie dostawał paliwa w momencie dodawania gazu. 190000 najechane ...

Co Wy o tym myślicie ...

Edytowane przez markson67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lek na to : rozbujac autko ,bieg nie ma znaczenia obroty 2000,naciskamy lekko sprzeglo doslownie delikatnie i wciskamy gaz,niech auto nam nie przyspiesza a obroty wzrastaja.

Problem mam podobny, chociaż wibracje są sporadyczne i mało odczuwalne (ale są). Na początku myślałem, że to przegub...

Pytanie: do jak wysokich obrotów dobić w tym zabiegu i ile razy powtórzyć tą czynność ?

Edytowane przez Luk82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem taki problem : auto mialo drgawki w pierwszej fazie ruszania (zanim sprzeglo zlapalo na dobre) a gdy juz zlapalo to auto strasznie szarpalo,zwlaszcza pod gorke. Dodatkowo czasem auto wpadalo w mocne drgania na biegu jalowym podczas stania na swiatlach.

Wymienili mi na gwarancji dwumase,sprzeglo ( 2 razy,za pierwszym tylko sprzeglo bez 2masy,ale nie pomoglo ) oraz wysprzeglik.

Szarpanie ustalo,drganie na postoju zniknelo,zostalo tylko drganie lekkie podczas pierwszej fazy puszczania sprzegla gdy ruszam autem. Jesli rusze z wyzszych obrotow - 1800/2000 tys to jest prawie bardzo dobrze,lecz wedlug mnie to z racji nalozenia sie na siebie tych wibracji. Podczas jazdy autostrada gdy puszcze gaz czuje lekki ruch zespolu napedowego, lekkie pukniecie.dobicie (nieslyszalne,tylko lekko wyczuwalne).

Ja obstawiam poduszki silnika,co moze to byc Waszym zdaniem?

Edytowane przez danolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest dokładnie to samo...czekamy.

Otóż dowiedzialem sie ostatnio ,że podczas wypalania DPF jest pobierany duzy pobor mocy stad te objawy trzesienie przy ruszaniu,u mnie ustapily te objawy wiec i moze byc tez to prawda. :facepalm:

Edytowane przez firefighter79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie czasami jest czasami nie ma...

Wiem ze w najblizszym czasie czeka mnie wymiana dwumasy wiec dam znac czy to cos pomoglo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...