Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Delikatne szarpanie podczas ruszania w A4 B8


contextz29

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, macieek napisał:

 


Wiec dwumasik i sprzeglo (sachs performance) tylko ratuje. :/ Dzieki za info


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

myślę że to wina docisku, trzeba kupić ten wzmocniony z sacha tarcze dać do obicia kevlare. Dwumas raczej mam dobry do całe sprzęgło z dwumasem wymieniałem 15 000km temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że to wina docisku, trzeba kupić ten wzmocniony z sacha tarcze dać do obicia kevlare. Dwumas raczej mam dobry do całe sprzęgło z dwumasem wymieniałem 15 000km temu.


Masz jakis wirus? Dociski standardowe to chyba jakas plastelina skoro padaja po 15kkm [emoji51]


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, macieek napisał:

 


Masz jakis wirus? Dociski standardowe to chyba jakas plastelina skoro padaja po 15kkm emoji51.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

tak mam . 220Hp i 440Nm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mam . 220Hp i 440Nm [emoji4]

Dla spokojnosci zapakuj komplet z Q5 2.0tdi [emoji123]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dla spokojnosci zapakuj komplet z Q5 2.0tdi [emoji123]


Masz na mysli sprzeglo i dwumas? A to jakies mocniejsze ladowali do q5 i spasuje plug and play do a4?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, macieek napisał:

 


Masz na mysli sprzeglo i dwumas? A to jakies mocniejsze ladowali do q5 i spasuje plug and play do a4?


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

też pierwsze słyszę... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też pierwsze słyszę... 


Do a4, a5 i q5 ladowali ten sam zestaw z tego co widze.


Sent from my iPad using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Masz na mysli sprzeglo i dwumas? A to jakies mocniejsze ladowali do q5 i spasuje plug and play do a4?


Sent from my iPhone using Tapatalk

p&p, samo q5 jest cięższe wiec naped musi byc mocniejszy. Jako beta i alfa tester takiegi moda u siebie zrobilem :). Wynik końcowy po strojenu 215/445 [emoji123]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, ArkadiuS napisał:


p&p, samo q5 jest cięższe wiec naped musi byc mocniejszy. Jako beta i alfa tester takiegi moda u siebie zrobilem :). Wynik końcowy po strojenu 215/445 emoji123.png

podaj nr tego zestawu bo ja to widzę że do 2.0 tdi wszystko to samo jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj nr tego zestawu bo ja to widzę że do 2.0 tdi wszystko to samo jest.


I ja tez tak to widze...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o kpl do napedu zastosowałem nastepujace czesci przy bardzo wnikliwym zestawienu elementow auta, które juz mam od fabryki tj:

Ja mam skrzynię z oznaczeniem NSX manual, napęd przod. Rozbijając na czynniki pierwsze i patrząc na model A4 polift w ETKA:

1) docisk oznaczenia skrzyni PJD i PJH do modeli 2013-2015

2) sprzeglo oznaczenia skrzyni MVT do modeli 2011-2015

3) dwumas oznaczenia silnika CNHC 163KM i CNHA 190KM, do modeli 2013-2015

Oczywiście nowe sruby do mocowania z ASO + wymiana plynu hamulcowego.

 

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.05.2017 o 18:34, ArkadiuS napisał:

Jeżeli chodzi o kpl do napedu zastosowałem nastepujace czesci przy bardzo wnikliwym zestawienu elementow auta, które juz mam od fabryki tj:

Ja mam skrzynię z oznaczeniem NSX manual, napęd przod. Rozbijając na czynniki pierwsze i patrząc na model A4 polift w ETKA:

1) docisk oznaczenia skrzyni PJD i PJH do modeli 2013-2015

2) sprzeglo oznaczenia skrzyni MVT do modeli 2011-2015

3) dwumas oznaczenia silnika CNHC 163KM i CNHA 190KM, do modeli 2013-2015

Oczywiście nowe sruby do mocowania z ASO + wymiana plynu hamulcowego

to wszystko do przedlifta chyba nie pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie. To polift. Najgorsza z mozliwych porażek to bylby zakup nowego zestawu zwyklego sprzegla +dwumas np LUK i nawroty szarpania po np 30-40tys km. Dlatego chyba jedna z opcji to sachs performance docisk a reszta standard, Do tego pompka sprzegla dla pewnosci + swiezy plyn i mozna jezdzic. :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

l

9 godzin temu, macieek napisał:

Najgorsza z mozliwych porażek to bylby zakup nowego zestawu zwyklego sprzegla +dwumas np LUK

Można zaryzykować też w oryginalny zestaw sachs z serwisu, jest lepszej jakości niż te ze sklepu sachs, który pewnie jest po odnowieniu. Skoro auto jak wyszło z salonu dwumas wytrzymywał 150-200 tys to i zakupiony ori powinien być ok. Np tutaj za 2300zł jest nowy ori:

http://allegro.pl/a4-a5-q5-sprzeglo-kolo-dwumasowe-2-0tdi-0b1105266-i6807593904.html

Byłem u nich an miejscu, mają dużo ori części, dwie duże hale załadowane, brałem u  nich nowe wtryski i pompę CR i jest ok, u mnie dwumas ma 300tys i mam tylko drgania na rozgrzanym w korku, po za tą dolegliwością nic się nie dzieje, ale jestem przygotowany że może w najbliższym czasie wydawać inne oznaki zużycia.

Edytowane przez inhosik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, inhosik napisał:

l

Można zaryzykować też w oryginalny zestaw sachs z serwisu, jest lepszej jakości niż te ze sklepu sachs, który pewnie jest po odnowieniu. Skoro auto jak wyszło z salonu dwumas wytrzymywał 150-200 tys to i zakupiony ori powinien być ok. Np tutaj za 2300zł jest nowy ori:

http://allegro.pl/a4-a5-q5-sprzeglo-kolo-dwumasowe-2-0tdi-0b1105266-i6807593904.html

Byłem u nich an miejscu, mają dużo ori części, dwie duże hale załadowane, brałem u  nich nowe wtryski i pompę CR i jest ok, u mnie dwumas ma 300tys i mam tylko drgania na rozgrzanym w korku, po za tą dolegliwością nic się nie dzieje, ale jestem przygotowany że może w najbliższym czasie wydawać inne oznaki zużycia.

można kupić takie sprzęgło ale pod warunkiem że masz auto masz seryjne, ja kupiłem takie sprzęgło i wytrzymało 15k km - więc jak auto jest po programie to odradzam zakup seryjnego sachsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co do sprzęgieł wraz z kołem dwumas. To luk i saks sprzedają zestawy po regenetacji problem z tym iż sprzedawcy nawet tego nie wiedzą nie ma możliwości stwierdzenia czy koło dwumas. Jest nowe czy po regenetacji chcecie mieć problem z głowy to tylko oryginał lub tańsza opcja valeo jako jedyni nie regenerują . W serwisach też już się pojawiły dwumas po regeneracji ale je odradzam. Temat przerabiałem kilkukrotnie. 

Pzdr. Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Friday, May 19, 2017 o 22:21, firefighter79 napisał:

No dobra ja tez bede zrzucał stary plyn zobaczymy co bedzie dam znac.pozdro

Wstepne oględziny plyny hamulcowego...stan tragiczny zatem zrzucamy...po wymianie szarpanie miejmy nadZieje ustanie 

Ku memu zdziwieniu szarpanie po wymianie płyny znikło takze problem rozwiazany ,acz kolwiek zasami jeszcze lubi szarpnac lecz w poruwnaniu co bylo jest lepiej

Edytowane przez firefighter79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co do sprzęgieł wraz z kołem dwumas. To luk i saks sprzedają zestawy po regenetacji problem z tym iż sprzedawcy nawet tego nie wiedzą nie ma możliwości stwierdzenia czy koło dwumas. Jest nowe czy po regenetacji chcecie mieć problem z głowy to tylko oryginał lub tańsza opcja valeo jako jedyni nie regenerują . W serwisach też już się pojawiły dwumas po regeneracji ale je odradzam. Temat przerabiałem kilkukrotnie. 
Pzdr. Tomasz


Tomasz piszac oryginal to co masz na mysli? Przeciez ori to sachs i luk. Moze Takie ori ze znaczkiem vw/audi... :) I gdzie sugerujesz zakupy tych "ori"? Warto zakladac valeo? Nada sie sie to na 205 koni?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odswiezam watek. Jestem po wymianie plynu i szarpanie ustalo :D wlasnie zaliczylem jazde przez godzine w miescie przy 33stopnich przy duzym natezeniu ruchu i zero szarpania. Co ciekawe zaraz po wyjezdzie od mechaniora poszarpywalo troche ale po kilku dniach zniknelo calkiem. Takze naprawde warto zmienic plyn zanim wymieni sie sprzeglo. Jak narazie jest ok. [emoji3]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...