Delikatne szarpanie podczas ruszania

249 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chwilę się też zmagałem z tym samym problemem, dziś u mechanika sprawdziliśmy poduszki silnika i całe auto 

od dołu - jest OK. 

Pojeździłem troche autem po mieście, rozgrzałem je tak aby zaczeło szarpać i mechanik od razu jest pewny że to sprzęgło + dwumasa. 

Jutro wymieniam komplet, z jakimś łozyskiem i dam znać czy szarpanie ustąpiło. Mechanik twierdzi że po sciągnięciu 

skrzyni będzie pewny na 100%, ale teraz już nie miał żadnych wątpliwości. 

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Napisano (edytowane)

A no właśnie... Jak wymienisz komplet to pewnie będzie ok, ale większość z nas ma nie takie stare sprzęgło... i może się okazać, że skasowanie luzu wałka + wymiana łożysk oporowego i wyciskowego starcza.... 1100zl zamiast 4500... 

Edytowane przez seb-k
    Błąd

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Napisano (edytowane)
    W dniu 12.02.2018 o 16:07, seb-k napisał:

A no właśnie... Jak wymienisz komplet to pewnie będzie ok, ale większość z nas ma nie takie stare sprzęgło... i może się okazać, że skasowanie luzu wałka + wymiana łożysk oporowego i wyciskowego starcza.... 1100zl zamiast 4500... 

Tego niestety nie wiem. Wiem tylko że moja dwumasa była wymieniana wg. wpisów ASO 4 albo 5 lat temu, a o sprzęgle nie ma info w ogóle, więc

ma prawo być zmęczona. Auto pod spodem wygląda super,  jest czysto i sucho wiec to raczej słuszny trop. 

Edytowane przez patryk4544

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Napisano (edytowane)

Mechanik stwierdził u Ciebie że to dwumasa. Przed naprawą porozmawiaj z nim czy jest w 100% pewien swojej diagnozy i niech potwierdzi że po wymianie drgannia znikną, najlepiej nagraj rozmowę. Mechaniki lubią po omacku wymieniać pół auta, kasa idzie na to a efektu może nie być. Zapłacisz kupę kasy jak problem nie zniknie wkurzony będziesz jak mechanik powie myślałem że to sprzęgło a teraz myślę że to chyba nie to.

Edytowane przez inhosik

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    15 godzin temu, inhosik napisał:

Mechanik stwierdził u Ciebie że to dwumasa. Przed naprawą porozmawiaj z nim czy jest w 100% pewien swojej diagnozy i niech potwierdzi że po wymianie drgannia znikną, najlepiej nagraj rozmowę. Mechaniki lubią po omacku wymieniać pół auta, kasa idzie na to a efektu może nie być. Zapłacisz kupę kasy jak problem nie zniknie wkurzony będziesz jak mechanik powie myślałem że to sprzęgło a teraz myślę że to chyba nie to.

Auto odebrane i po wymianę sprzęgła i dwumasy. Na szczęście objawy całkowicie ustały, ruszanie i jazda to teraz czysta przyjemność.

Sprzeglo teraz bierze wyżej i zauważalnie lżej chodzi. 

W końcu jest po koszmarze :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ile?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    16 minut temu, patryk4544 napisał:

Auto odebrane i po wymianę sprzęgła i dwumasy. Na szczęście objawy całkowicie ustały, ruszanie i jazda to teraz czysta przyjemność.

Super :-) jaki komplet sprzęgła zakladaleś? Luk czy sachs? Ori czy sklepowe?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    5 godzin temu, patryk4544 napisał:

Chyba nizej

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To sprzeglo z samoregulacja. Zawsze powinno brac tak samo wysoko...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta