Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Delikatne szarpanie podczas ruszania w A4 B8


contextz29

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chwilę się też zmagałem z tym samym problemem, dziś u mechanika sprawdziliśmy poduszki silnika i całe auto 

od dołu - jest OK. 

Pojeździłem troche autem po mieście, rozgrzałem je tak aby zaczeło szarpać i mechanik od razu jest pewny że to sprzęgło + dwumasa. 

Jutro wymieniam komplet, z jakimś łozyskiem i dam znać czy szarpanie ustąpiło. Mechanik twierdzi że po sciągnięciu 

skrzyni będzie pewny na 100%, ale teraz już nie miał żadnych wątpliwości. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie... Jak wymienisz komplet to pewnie będzie ok, ale większość z nas ma nie takie stare sprzęgło... i może się okazać, że skasowanie luzu wałka + wymiana łożysk oporowego i wyciskowego starcza.... 1100zl zamiast 4500... 

Edytowane przez seb-k
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2018 o 16:07, seb-k napisał:

A no właśnie... Jak wymienisz komplet to pewnie będzie ok, ale większość z nas ma nie takie stare sprzęgło... i może się okazać, że skasowanie luzu wałka + wymiana łożysk oporowego i wyciskowego starcza.... 1100zl zamiast 4500... 

Tego niestety nie wiem. Wiem tylko że moja dwumasa była wymieniana wg. wpisów ASO 4 albo 5 lat temu, a o sprzęgle nie ma info w ogóle, więc

ma prawo być zmęczona. Auto pod spodem wygląda super,  jest czysto i sucho wiec to raczej słuszny trop. 

Edytowane przez patryk4544
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik stwierdził u Ciebie że to dwumasa. Przed naprawą porozmawiaj z nim czy jest w 100% pewien swojej diagnozy i niech potwierdzi że po wymianie drgannia znikną, najlepiej nagraj rozmowę. Mechaniki lubią po omacku wymieniać pół auta, kasa idzie na to a efektu może nie być. Zapłacisz kupę kasy jak problem nie zniknie wkurzony będziesz jak mechanik powie myślałem że to sprzęgło a teraz myślę że to chyba nie to.

Edytowane przez inhosik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, inhosik napisał:

Mechanik stwierdził u Ciebie że to dwumasa. Przed naprawą porozmawiaj z nim czy jest w 100% pewien swojej diagnozy i niech potwierdzi że po wymianie drgannia znikną, najlepiej nagraj rozmowę. Mechaniki lubią po omacku wymieniać pół auta, kasa idzie na to a efektu może nie być. Zapłacisz kupę kasy jak problem nie zniknie wkurzony będziesz jak mechanik powie myślałem że to sprzęgło a teraz myślę że to chyba nie to.

Auto odebrane i po wymianę sprzęgła i dwumasy. Na szczęście objawy całkowicie ustały, ruszanie i jazda to teraz czysta przyjemność.

Sprzeglo teraz bierze wyżej i zauważalnie lżej chodzi. 

W końcu jest po koszmarze :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, patryk4544 napisał:

Auto odebrane i po wymianę sprzęgła i dwumasy. Na szczęście objawy całkowicie ustały, ruszanie i jazda to teraz czysta przyjemność.

Sprzeglo teraz bierze wyżej i zauważalnie lżej chodzi. 

Super :-) jaki komplet sprzęgła zakladaleś? Luk czy sachs? Ori czy sklepowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sprzeglo z samoregulacja. Zawsze powinno brac tak samo wysoko...


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przez przypadek ruszyłem z dwójki. Totalnie zero drgań. Istnieje szansa, że to nie dwumasa, tylko coś uszkodzone z pierwszym biegiem ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Panowie znalazłem rozwiązanie problemu szarpania przy ruszaniu odpowiedz na prv .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 
Panowie znalazłem rozwiązanie problemu szarpania przy ruszaniu odpowiedz na prv .
nie rozumiem dlaczego nie mozesz podzielic sie ta informacja na forum..

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem dlaczego nie mozesz podzielic sie ta informacja na forum..

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Napisalem do niego zaraz jak napisal zero odp

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem do niego zaraz jak napisal zero odp

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

u mnie pomoglo wymiana sprzegla + dwumas.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiemy że to pomaga, ale szukamy tańszego rozwiązania niż wydanie 5k na wymianę kompletu. Problem jest dość dziwny bo gdy pada dwumasa to objawy są trochę inne. Kilka osób wspomniało, że pomagała wymiana łożysk, dokręcenie... ale bez szczegółów ?

Ile kosztuje wymiana całości?

Brylu85 pewnie dostanie bana jeśli nie odpowie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiemy że to pomaga, ale szukamy tańszego rozwiązania niż wydanie 5k na wymianę kompletu. Problem jest dość dziwny bo gdy pada dwumasa to objawy są trochę inne. Kilka osób wspomniało, że pomagała wymiana łożysk, dokręcenie... ale bez szczegółów [emoji853]
Ile kosztuje wymiana całości?
Brylu85 pewnie dostanie bana jeśli nie odpowie... 
ja placilem 680f za wszystko. okolo 4k..

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ChinQuan napisał:

nie rozumiem dlaczego nie mozesz podzielic sie ta informacja na forum

Takie informacje dla niektórych mają klauzulę ściśle tajne bo a4 b8 to statek kosmiczny z NASA. Wszelkie naprawy po cichu w garażu aby sąsiad nie widział 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie informacje dla niektórych mają klauzulę ściśle tajne bo a4 b8 to statek kosmiczny z NASA. Wszelkie naprawy po cichu w garażu aby sąsiad nie widział 
moze byc [emoji23] Albo za 50zl Ci powiem xp

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, inhosik napisał:

Takie informacje dla niektórych mają klauzulę ściśle tajne bo a4 b8 to statek kosmiczny z NASA. Wszelkie naprawy po cichu w garażu aby sąsiad nie widział 

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż sam jestem ciekawy.

 

 

 

Edytowane przez iwadrian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...