Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wymiana oleju w skrzyni biegów manual


Magicbattle

Rekomendowane odpowiedzi

Revanol przetestowany na wielu skrzyniach wiec nie kombinuj.
Tylko cena przekombinowana [emoji39]
Ja np juz tego oleju nie kupię miałem tego mtf2 i jakos różnicy nie widzę a za cene jednej butli rave mam 2 shella[emoji16]

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chodzi o cenę, ma to działać. Cena zawsze z niczego się nie bierze. Robi się to sporadycznie, nie co 10tyś lub 1 rok. Poza tym kupić 3l po +/- 50zł to chyba nie fortuna. Więcej płace za wspomniany olej do silnika :) A więc wypowie się ktoś oblatany w temacie co najlepiej wlać, czysty Ravenol 75W80 ? Czy może 90, bez dodatków a może coś doładować :)

Edytowane przez A4CCH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, A4CCH napisał:

Mi nie chodzi o cenę, ma to działać. Cena zawsze z niczego się nie bierze. Robi się to sporadycznie, 

Skoro tak podchodzisz do sprawy to dlaczego nie zakupisz ori oleju w ASO taki jak producent poleca i stosuje ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, OLIVER napisał:

Skoro tak podchodzisz do sprawy to dlaczego nie zakupisz ori oleju w ASO taki jak producent poleca i stosuje ? 

Jakbym miał tak podchodzić, to w silniku bym miał Castrol o znanej opinii za podwójną cenę, dla tego.

Edytowane przez A4CCH
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, A4CCH napisał:

Mi nie chodzi o cenę, ma to działać. Cena zawsze z niczego się nie bierze. Robi się to sporadycznie, nie co 10tyś lub 1 rok. Poza tym kupić 3l po +/- 50zł to chyba nie fortuna. Więcej płace za wspomniany olej do silnika :) A więc wypowie się ktoś oblatany w temacie co najlepiej wlać, czysty Ravenol 75W80 ? Czy może 90, bez dodatków a może coś doładować :)

Daj revanol jak radzi Ci wiekszosc i jak chcesz kup uszlachetniacz i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wesz82 napisał:

Daj revanol jak radzi Ci wiekszosc i jak chcesz kup uszlachetniacz i po problemie.

Tylko 80 czy 90 :co: Dodatki chyba mało kto stosuję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, A4CCH napisał:

Jakbym miał tak podchodzić, to również w silniku bym miał Castrol o znanej opinie za podwójną cenę, dla tego.

A czy na pewno w butelkach  w ASO jest olej Castrol ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, OLIVER napisał:

A czy na pewno w butelkach  w ASO jest olej Castrol ?

Tak. A myślisz że swoje fabryki oleju mają ? Ostatnio nawet na fakturze od nich miałem reklamy castrola na dole. A więc coś musi być na rzeczy :)

Edytowane przez A4CCH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, A4CCH napisał:

Tak. A myślisz że swoje fabryki oleju mają ? Ostatnio nawet na fakturze od nich miałem reklamy castrola na dole. A więc coś musi być na rzeczy :)

No może i tak ale chyba ..Przynajmniej tak mi sie wydaje ze te oleje w miarę są ori (pewne ) a nie jakieś podróby w ori butelkach Ale sorry za zaśmiecanie tematu ...:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, A4CCH napisał:

Tylko 80 czy 90 :co: Dodatki chyba mało kto stosuję ?

Ten co radzi Dev

Ja dalem tego i jest ok.

A dodatki to jak uwazasz:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2018 o 14:50, A4CCH napisał:

Samą oliwę wlać ? Czytam wątek i sam nie wiem co robić. Najlepszy chyba Ravenol... Tylko 75W90 czy 75W80.  Skrzynia DWH.

Skrzynia, którą posiadasz była fabrycznie zalana olejem 75W90.

Na dzień dzisiejszy Ravenol zaleca 75W90, Liqui Moly GL4+ 75W90 a Fuchs dopuszcza/zaleca 75W80.

Wybór należy do ciebie.

Edytowane przez KINIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dev doradził Ravenol 75W80, i taki raczej wleje. On to jednak kopalnia wiedzy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, A4CCH napisał:

Dev doradził Ravenol 75W80, i taki raczej wleje. On to jednak kopalnia wiedzy :P

Tam od razu kopalnia:kox:

Swoje chlopak w zyciu zrobil i teraz dzieli sie tym:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po pytaniu do tej firmy :  https://www.skrzynie.com.pl

Kod skrzyni biegów: EAE 

otrzymałem taką odpowiedź

Do Pana skrzyni producent przewiduje zastosowanie oleju serwisowego G052911A2.
Wspomniany olej mamy w ofercie w naszym sklepie - link poniżej
https://www.skrzynie.com.pl/vw-g-052911-a2.html
Na pełne zalanie wymagane są 2,25 litra oleju.

Olej ten nie należy do najtańszych. Mogę zaproponować tańszy, choć równie dobry, zamiennik tego oleju - FUCHS Sintofluid 75W80.
Olej TITAN SINTOFLUID 75W80 jest olejem w pełni syntetycznym na estrach o lepkości SAE 75W80 i klasie API GL-5, mającym zastosowanie w manualnych skrzyniach biegów w samochodach osobowych.
Ze względu na swoją wysoką jakość, uzyskał aprobatę i rekomendację wielu producentów samochodów. Posiada w swym składzie pakiet nowoczesnych dodatków uszlachetniających,
który zapewnia właściwą pracę synchronizatorów wykonanych z różnego typy materiałów. Jako jeden z niewielu olejów na rynku mimo specyfikacji API GL-5 może być stosowany w niektórych skrzyniach,
w których wymagana jest klasyfikacja API GL 4. Zastosowanie oleju FUCHS SINTOFLUID SAE 75W80 jest dość uniwersalne, pod warunkiem użycia go w przekładniach, w których wymagane są jego właściwości termiczne i lepkościowe.
Olej ten spełnia m.in. takie normy jak VW G052911, BMW LT1 / LT2 / LT3, OPEL GM 1940182.
FUCHS produkuje oleje dla grupy VW, dlatego nie jest wykluczone, że w butelce serwisowej nie jest właśnie ten FUCHS .
http://olejefuchs.pl/titan-sintofluid-75w80.html

 

Jak myslicie warto zalać tytana ? 

 

bo w sumi pasowaloby mi go kupić bo muszę taki sam zalac do astry z nieszczęsną skrzynią M32  ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czołem, jaki olej zalać do skrzyni biegów w A4 B5 o oznaczeniu skrzyni 

  • Kod Skrzyni biegów: DUK

Od fabryki olej nie był zmieniany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W A4 B5 2.5tdi 98r. robiłem SWAP skrzyni z automatu na manuala 6b. Po wymianie niby wszystko ok, ale z okolicy skrzyni biegów wydobywa się dźwięk typu : zzzzzzzz, narastający wraz  z prędkością i obrotami (do 50 km/h tego dźwieku nie ma, po przekroczeniu tej prędkości jest bardziej słyszalny podczas przyspieszania). Na każdym biegu jest identyczna sytuacja. Biegi oprócz wstecznego wchodzą lekko. Wsteczny wchodzi, ale zdecydowanie trzeba więcej siły, żeby go wbić. Brak zgrzytów przy zmianie biegów.

Wcześniej skrzynia jeździła w innym znanym mi samochodzie i nie wydawała takich dźwięków. Od tego czasu przeleżała 2 lata.

Stan oleju wg. mechanika: Niby jest, ale jaki to nie wie.

Może ktoś spotkał się z podobnym problemem, ma jakieś sugestie co należy sprawdzić.

Z racji, że nie chcę inwestować w ten samochód poza niezbędnymi naprawami proszę Was o sprawdzenie mnie, czy olej, który wybrałem głównie ze względu na cenę będzie odpowiedni do tej skrzyni i ile go kupić chcąc wymienić:

Olej przekładniowy Shell Spirax S4 G 75W-90

https://allegro.pl/olej-przekladniowy-shell-spirax-s4-g-75w-90-1l-i7413189665.html

Edytowane przez kony94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kony94 napisał:

 

Stan oleju wg. mechanika: Niby jest, ale jaki to nie wie.

:polew::polew:

dawno się tak nie ubawiłem

kretyn miał wyjętą skrzynię i nie sprawdził ?

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dev napisał:

:polew::polew:

dawno się tak nie ubawiłem

kretyn miał wyjętą skrzynię i nie sprawdził ?

Chłupalo i pewnie tyle mu starcza..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nie sprawdził, nie wymienił. Dostał skrzynie i zamontował ją na miejscu. Takie miał zlecenie przecież. Jak klient nie upomni się o tak oczywiste sprawy, to niestety musi później sam zmieniać. ?

To jak, bedzie ten olej czy nie będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...