Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wymiana oleju w skrzyni biegów manual


Magicbattle

Rekomendowane odpowiedzi

Bez problemu jak sie ma dwie sprawne rece mozna dolac oleju nie korzystajac z kanalu.

Korek jest nie daleko kostek.

Bedzie albo imbus albo spline z otworkiem lub z dziurka zalezy co kto lubi;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba miec odpowiedni klucz a dodatkowo duzą strzykawkę, bez kanału moze byc problem choć dla hardkorów jest to realne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ravanol ma specjalną końcówkę i nie ma potrzeby sie strzykać :wink:

Ja przygotowałem sobie lejek itd i nawet tego nie użyłem :grin:

Klucz albo 17 imbus (dla chcacego wystarczy srubę skontrować dwoma nakretkami i bedzie ok)gorzej ze splinem.

Nic trudnego jak sie wie gdzie jest wlew :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można bez kanału ogarnąć od góry.

Największy problem to, że trzeba imbusa takiego kupić ;P

Jeszcze z odkręceniem korka na dole też lipa, że trzeba splina z dziurką dorwać, ja na szybko nie mogłem takiego kupić i kupiłem zwykły i trochę rozwierciłem tą wypustkę w śrubie aby podpasował.

Ja u siebie podniosłem jeszcze troche na lewarku lewą stronę aby mi ciut więcej oleju weszło - ze 100-200ml, choć może to bezsensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiane robilem zimowa pora.

Uprzednio rozgrzalem olej w goracej wodzie i wszystkie lejki itd naprawde nie sa potrzebne olej lecial prawie jak woda.

W VP poluzowalem filtr paliwa i dalem go troche na bok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla chcącego nic trudnego.

Ja na kobyłkach spuszczałem olej, sciagałem miche i sterownik hydrauliczny w automacie :D

Napełnienie skrzynki olejem to pikuś ;)

Więc nie przeżywajcie jakie to trudne, bo czasami są gorsze rzeczy do roboty.

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobić można wszystko nawet koze wydymac tylko czasem trzeba się zastanowić czy warto.

Za wymianę płaci się max 20zl i trwa to 10min jak wolisz kombinować pol dnia z kobylki lejkami przewodami i innymi bajerami to kombinuj według mnie mija się to z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku manuala niezbyt opłacalne.

W automacie co innego, wymieniłem olej i filtr a przy okazji wyczysciłem sterownik hydrauliczny.

Gra warta świeczki bo za samą wymiane oleju serwisy srogo kasują a nie wspomne o czyszczeniu hydrauliki.

Wolałem się pogimnastykować, jakiejś tragedii nie było a z pewnością się opłacało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobić można wszystko nawet koze wydymac tylko czasem trzeba się zastanowić czy warto.

Za wymianę płaci się max 20zl i trwa to 10min jak wolisz kombinować pol dnia z kobylki lejkami przewodami i innymi bajerami to kombinuj według mnie mija się to z celem.

Lukasz sco ty nawijasz???

Jakie pol dnia???

Max 40 min i po sprawie.

Fakt warto dac komus wymienic, do tego niech dobiora olej samemu i problem murowany.

Szwgra volvo w duze mrozy musi postac 15 min i sie rozgrzac zanim uda sie ruszyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to porównać do jedzenia ryżu pałeczki da się tylko po co.

To juz inna bajka:-D

Kazdy zrobi jak zrobi...

Sorry za smietnik w watku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie chce zakładać nowego wątku ale nie bardzo wiem który to wlew oleju :)

tak wiem że w pierwszy poście jest opis ale mam wątpliwości.

poniżej zdjęcie lewej i prawej strony skrzyni proszę o wskazanie

Strona lewa

efabab69a4af67e9med.jpg

Strona prawa

1c65957e8e619adcmed.jpg

Ktoś mi może powiedzieć jak to model skrzyni, na dole mam tylko oznaczanie FPS0100

a na lewej stronie

9ffdd0762414b55fmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pierwszym zdjęciu masz "wlew" oleju a jeśli chodzi o kod skrzyni to sam sobie odpowiedziałeś - FPS to ten kod

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie koledzy odnośnie śruby spustowej torsena mam taki oto zestaw i może miał ktoś z tym do czynienia jak i czym to odkręcić po ściągnięciu segera ?

Pozdrawiam i z góry dzięki za info Matis

 

TORSEN.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, matisstz napisał:

Mam pytanie koledzy odnośnie śruby spustowej torsena mam taki oto zestaw i może miał ktoś z tym do czynienia jak i czym to odkręcić po ściągnięciu segera ?

Pozdrawiam i z góry dzięki za info Matis

 

TORSEN.png

to nie jest śruba spustowa z torsena tylko "zaślepka" serwisowa przez którą po odkręceniu jej jest możliwość wypiecia zegera aby wyciągnąć flansze napędu wału

według mnie w tych skrzyniach cały olej wypływa przez korek spustowy pod dyferencjałem.

http://workshop-manuals.com/audi/a4_mk2/power_transmission/5-speed_manual_gearbox_01a_four-wheel_drive/final_drive_differential_differential_lock/renewing_oil_seal_for_flange_shaft_(rear)/

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, myślę czy nie zmienić oleju w skrzyni biegów, w sumie biegi chodzą dobrze, mróz itp. Czy jest jakiś większy sens, jak tak to dlaczego ? Mam oznaczenie skrzyni: DWH, w razie co zalewać polecany w wątku Ravenol MTF2 75W80 ? Jaki najlepiej wybrać do mojej skrzyni, dane autka o ile więcej potrzeba po lewej. Czy podczas takiej zmiany nie pogorszę sytuacji tym Ravenolem, teraz pewnie oryginał siedzi, co ile w ogóle się zmienia taki olej ? I czy w manualu (ośka) zlewam tylko korkiem pod skrzynią, czy gdzieś jeszcze ? Wchodzi ok. 2,5-3l ?

Edytowane przez A4CCH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM! Co do wymiany oleju przekładniowego, to wymiana może nie jest konieczna, ale każdy olej po latach traci swoje właściwości smarne, więc wymiana nie zaszkodzi, a podrugie lepiej zapobiegać niż leczyć, bo jeśli olej miałby być wieczny to po co producent by robił spust i wlew oleju.

 Ja będę się zabierał za wymiane oleju w skrzyni, mam silnik AFN nie znam kodu skrzyni bo od niedawna go posiadam.

Mam takie małe pytanko, oriętuje się ktoś jakie klucze będą mi potrzebne aby w miarę sprawnie poszło? Z góry wielkie THX ;) 

Edytowane przez Mariusz2090
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zaqchodzi pilna potrzeba wymiany oleju w skrzyni w a4 b5 1.6. Czy mogę zastosować olej MANNOL Extra Getriebeoel 75W-90 API GL 4/GL 5 LS . Autko za parę miesięcy pójdzie na sprzedaż a nie chcę inwestować w droższe oleje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...