Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wymiana oleju w skrzyni biegów manual


Magicbattle

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie każdy układ mechaniczny potrzebuje smarowania.

Nie wiem jak można nie wymieniać oleju nawet w manualu.

Wysłane z mojego GT-I9100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w necie znalazłem informację o "odpowietrzniku skrzyni biegów". Ktoś się orientuje w temacie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja stwierdzam że Motul do skrzyni jest o kant d.... Przy mrozie -10 pierwsze trzy biegi praktycznie nie szlo wbić jak auto się toczyło. Jak już olej się rozrzedzil to wszystko chodzi ładnie płynnie. Będę musiał wymienić na co innego...

send from HTC

Przyżydziłeś na oleju 12zł wybierając Motula to teraz musisz wydać kolejne 120zł na nowy olej.

Skrzynia na górze ma taki zawór odpowietrzający, kompensuje różnicę ciśnień podczas rozgrzewania i stygnięcia oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja stwierdzam że Motul do skrzyni jest o kant d.... Przy mrozie -10 pierwsze trzy biegi praktycznie nie szlo wbić jak auto się toczyło. Jak już olej się rozrzedzil to wszystko chodzi ładnie płynnie. Będę musiał wymienić na co innego...

send from HTC

Przyżydziłeś na oleju 12zł wybierając Motula to teraz musisz wydać kolejne 120zł na nowy olej.

Skrzynia na górze ma taki zawór odpowietrzający, kompensuje różnicę ciśnień podczas rozgrzewania i stygnięcia oleju.

Trepek właśnie o to mi chodziło. Rozumiem że nie należy go tykać gdyż działa samoczynnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w necie znalazłem informację o "odpowietrzniku skrzyni biegów". Ktoś się orientuje w temacie ??

Zwykły gumowy kondon

http://c1552172.r72.cf0.rackcdn.com/376899_x800.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu wymieniasz olej jesli mozna wiedziec?

Panowie każdy układ mechaniczny potrzebuje smarowania.

Nie wiem jak można nie wymieniać oleju nawet w manualu.

Wysłane z mojego GT-I9100

A chociażby dlatego że 20 letni olej na pewno nie spełnia swoich właściwości. Biegi nie raz wchodzą ciężej a druga sprawa że szkoda skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP, dokładnie.

Ale panuje zwyczaj że oleju w manualu się nie rusza... ciekaw jestem skąd się to wzięło?

W automacie to wiadomo że się wymienia a co manual nie ma "trybików"?... tam olej się nie zużywa?

Dobrze że ludziska chociaż olej w silniku wymieniają :D

Wysłane z mojego GT-I9100

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grunt żeby na tym oleju nie oszczędzać jak już się wymienia. Bo wlać najtańszy syf z Tesco to nie sztuka, potem nie ma co się dziwić że skrzynia się sypie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jak zdecyduje się na zmianę to tylko i wyłącznie olej z ASO. Stary zleję do butelki, choć jak sprawdzałem przed zimą jego poziom, to po odkręceniu bocznego korka zaczął się wylewać i był czyściutki. Korek był nieco obrobiony więc wnioskuję że poprzedni właściciel dokonał wymiany.

Edytowane przez Tommy Gun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam podobny problem ze czasem biegi wchodza ciezej czasem lżej... Chyba tez czas wymienic olej w skrzyni lepsze to niz potem skrzynie robic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jak zdecyduje się na zmianę to tylko i wyłącznie olej z ASO. Stary zleję do butelki, choć jak sprawdzałem przed zimą jego poziom, to po odkręceniu bocznego korka zaczął się wylewać i był czyściutki. Korek był nieco obrobiony więc wnioskuję że poprzedni właściciel dokonał wymiany.

Przecież olej w skrzyni nie zmieni koloru bo jak? może najwyżej odcień. Jedynie opiłki się w nim zbierają i jak się zleje olej ze skrzni to mieni się jak lakier metalic na słońcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy tutaj tez jest taki patent jak arlach? Ze w korku oleju do skrzyni był magnes i wszystkie opilki się do niego przyczepialy. Coś w rodzaju filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co pany wymieniac olej? Biegi wchodza bez słyszalnego zgrzyta alee.. pod reka czuć opór czasem biwg wpada na 2 razy czasem wchodzi jak w maslo takze bez zadnego schematu. Ale wydaje mi się że im zimniej tym gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana nie zaszkodzi.

Lepiej wymienić prawie 20 letni olej, no chyba że kiedyś poprzedni własciciel zrobił taką wymianę.

Wysłane z mojego GT-I9100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak skrzynia biegów jest bardzo precyzyjna pomiędzy 1 a 2 biegiem przesuwka rusza się 2,5 mm wiec jaki kolwiek luz ( linki, zurzyta kaseta biegów) powodują że biegi nie wchodzą precyzyjnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytalem calosc i mam takie pytanie..... czy wymieniac olej u siebie? nie ma problemow z biegami. wszystko chodzi normalnie alew wiem ze od nowosci olej nie byl zmieniany, 8 lat temu jak chcialem zmienic olej to mechanik sprawdzil tylko stan i powiedzial ze jest oki i nie ruszac tego..... ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zaszkodzi, a nawet będzie lepiej. Wypadało by wymienić ze względu na opilki które na 100% są. Wymienilbym tez korek oleju ponieważ jest w nim magnez i wszystkie opilki ze skrzyni przybierają do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chcialem zaoszczędzić na oleju bo nie warto ale sądziłem że Motul będzie dobrym rozwiązaniem. Ale jednak nie jest i to wkurza...

send from HTC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...