Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wymiana oleju w skrzyni biegów manual


Magicbattle

Rekomendowane odpowiedzi

Nic nie zaszkodzi, a nawet będzie lepiej. Wypadało by wymienić ze względu na opilki które na 100% są. Wymienilbym tez korek oleju ponieważ jest w nim magnez i wszystkie opilki ze skrzyni przybierają do niego.

to mialo byc nastepne moje pytanie bo kolega wyzej chyba nie dostal odpowiedzi

dzieki wielkie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.Podopne sie pof temat.Dzis biore sie za wymiane oleju w skrzyni poniewaz biegi a szvzegolnie 3 i 4 dziwnie wchodza.Olej pewnie od nowosci nie byl zmieniany.Auto A4 1.9 tdi 90km AHU. Moze ktos sie orientuje ile mam zakupic oleju? Co powiecie na Castrol? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego?

Motul do dobry olej do skrzyni.

W trzecim juz aucie mam właśnie Motula i zawsze byłem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.Podopne sie pof temat.Dzis biore sie za wymiane oleju w skrzyni poniewaz biegi a szvzegolnie 3 i 4 dziwnie wchodza.Olej pewnie od nowosci nie byl zmieniany.Auto A4 1.9 tdi 90km AHU. Moze ktos sie orientuje ile mam zakupic oleju? Co powiecie na Castrol? Pozdrawiam

Co do oleju to Koledzy zalewają Castrolem (syntetykiem ) Ja jednak polecam ori drogi ale przecież nie wymienia się go często...

Ale czy to pomoże w Twoim przypadku ?? to nie wiem ...ale nie zaszkodzi....

A co do ilości to wchodzi do skrzyni około 2,2L więc musisz kupić 2,5 L co najmniej

Aaaaa patrzyłeś na śrubę spustową jaką masz? Czy dasz rade spuścić? bo czasem potrzebny jest specjalny klucz ....

To tyle z mojej strony... ;) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wymieniałem olej, biegi 2 i 3 z rana po odpaleniu auta wchodziły z lekkim oporem. Zastanawiałem się nad ori (około 120zł/l) w sumie co to za pieniądze z uwagi na to że nie wymienia się tego często ale przypadkiem trafiłem na znajomego pracownika salonu, i powiedział "jaki jest sens żeby kupować ori olej płacisz wyłącznie za butelkę i za to że kupujesz go w ASO, przecież AUDI nie robi olejów ! - producent to Castrol oraz Shell"

W sumie ani chwili dłużej się nie zastanawiałem i kupiłem taki http://allegro.pl/castrol-75w90-syntrans-transaxle-75w-90-1l-taf-x-i5035364121.html

Do tej pory czytałem i zastanawiałem się jakie z tego będą korzyści bo różne opinie na forum i nie tylko ale teraz mogę śmiało napisać, że różnica jest bardzo odczuwalna zupełnie inna bajka zmiana biegów płynna nic nie wchodzi siłowo. Przynajmniej u mnie poprawa jest wielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kam2 jakie miales objawy przed wymiana oleju?

No przecież napisał na samym początku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko wbijające biegi ustępowały po przejechaniu +/- 10km.

Wczoraj miałem okazję być przy wymianie oleju przekładniowego w B5 (motor 2.8) przed wymianą biegi ciężko wchodziły, przy zmianie z 3 na 4 bieg czasami pojawiał się delikatny zgrzyt wielu mówiło że synchro do wymiany i że skrzynka pomału się kończy (przebieg auta 279km) nie mniej jednak właściciel zdecydował że wymieni olej czy przyniesie to poprawę czy nie (następna skrzynia już czekała).

Zalany został również Castrolem ST i co? niby serwisówka i ASO mówią że nie przewiduje się wymiany ( a po jakiego grzyba są korki wlewu i spustowy, po co ASO ma ten olej w sprzedaży ?!) przecież po tych 200km w skrzyni jest bagno a nie olej fakt że przy zlewaniu nie był brudny ale opiłki było widać jak na dłoni.

Sam osobiście przejechałem się po wymianie właściciel był wniebowzięty bo póki co wymiana skrzyni nie jest konieczna a poprawa 100 %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że olej żeby się sprawował na mrozie dobrze musi mieć normę VW 501.50 GL5

Ja wlalem Motula i on chyba nie ma normy 501.50 ale olej Febi i Castrol ma te normy na opakowaniach.

Cóż polak mądry po szkodzie. Mi Motul sprawia problemy na mrozie. Mam skrzynie po remoncie ale zanim się wszystko dopasuje to prędko nie nastąpi ale jak się Motul rozgrzeje to biegi wchodzą idealnie.

send from HTC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze trzeba dostosowywac zamiennik do norm (oznaczeń) producenta inaczej sa problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normy to jedno a praktyka drugie. Kiedyś wlałem millersa do subaru i na mrozie było różnie. Od kiedy zacząłem stosować wyłącznie Motul wszystko jest w najlepszym porządku. (a i jeden i drugi miały dokładnie te same aprobaty i spec. co ori)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wlany Motul Motylgear i jest za gęsty na mrozie...

send from HTC

Edytowane przez A4-Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek następnym razem zalej ten http://www.motul-oleje.pl/product/index-id-29.html

\ jeśli chodzi o te dwa kumpel miał podobnie jak Ty po zmianie była poprawa.

Edytowane przez kam2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę spawdzic oznaczenia na opakowaniu Motylgear tego co mam ale chyba miałem GL4 a GL5 jest rzadszy więc chyba trzeba patrzeć wyłącznie za normą GL5 i normą VW 501.50

send from HTC

Jaki rozmiar splina jest potrzebny do odkrecenia korka spustowego? U mnie zauważyłem na środku lba śruby jest taki bolec więc podejrzewam że potrzebuję splina z otworem na środku chyba że da radę zwykłym odkręcić.

Bo wlewowy to potrzebny imbus 17 bo takiego uzywalem.

send from HTC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeśli korek jest na splina atakuje go młotkiem i odkrecam krokodylem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie tylko w innym poście pisałem.... Jadąc skoczyly mi się biegi mam tylko 1ke i 2ke a reszta zniknęła. Sprzęgło i masa wymieniłem rok temu więc to nie sprzęgło....tyle mechaników na forum a nikt nie wie co to jest przyczyną?????!! Czekam na sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz mechanizm od zmiany begów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam wymienić olej w skrzyni. Dzwonie dzisiaj do ASO aby zamówić potrzebny olej, chłop mnie pyta o VIN, sprawdza i podaje mi że muszę wlać olej G052911A2 który kosztuje 130zł brutto za 1L potrzeba niby 2.25L czemu on jest taki drogi ? mogę go zamienić na RAVENOLA ?

Edytowane przez radi88PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sluchaj naciagacza, olej do skrzyni musi spełniac norma GL-4, wiele osób na tym forum poleca Motula Gear 300 75W90 cena za litr ok 45zł potrzeba ok 2,4L czyli 3 butelki. Sam zalewałem taki do siebie i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...