Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Multitronic w A4 B8 2.0TDI szarpie


zetton

Rekomendowane odpowiedzi

multitronic z 2009 roku .miałem problem z dynamicznym ruszaniem np.z pod świateł. potem całkiem przypadkiem odkryłem że pod górkę z miejsca nie mogę ruszyć, w obu przypadkach po dodaniu gazu następowało szarpanie. jednak na prostej drodze powoli ruszał płynnie i reszta jazdy ok nawet na ostro . okazało się że miałem przytarte tarcze sprzęgłowe do jazdy w przód. skrzynia rozebrana w drobny mak wymiana tarcz nowe filtry nowy olej nowe oprogramowanie, adaptacja i RADOŚĆ Z JAZDY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego bobii a gdzie wymieniałeś tarcze sprzęgłowe i jaki był koszt całej tej operacji?

Edytowane przez Darek62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.05.2015 o 21:42, Sidos napisał:

Witam,

mam bardzo podobnie na wstecznym, sporo luzu i muszę co chwile więcej gazu dodawać żeby jechał bo zwalnia jedzie jak chce, nie lubi cofać oj nie..

 

Dnia 9.06.2015 o 09:23, QaDo napisał:

Szuranie nigdy nie jest związane z dwumasem nie w multitronicu.

Pierwszy temat olej to może rozwiązać problemy "dzwiękowe" i przedłużyć życie skrzyni.

Druga sprawa czyli szarpnięcia przy zmianie lewarka temat bym olał zbyt drogi a nie wpływa na eksploatacje czy komfort podróżowania i z tego co mówi mi moje doświadczenie nie pogorszy się, bynajmniej nie szybko

Witam, u mnie zauważyłem,że po postoju (noc) rano po wrzuceniu R auto lekko szarpnie,takie jakby stuknięcie,jak mocno wcisnę hamulec to tego nie ma,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam identyczne objawy jak kolega zzeton opisał w pierwszym poście. Czy ktoś poleci dobry zakład na Śląsku który zajmuje się diagnozą tych skrzyń?

 

Edit: chyba ten sam problem na inne rozwiązania, u mnie koszt naprawy z wymianą oleju wyniósł 500-600 zł, auto rusza bez szarpnięć nawet przy gazie w podłodze na światłach. Aczkolwiek nadal ma opóźnienia, ale to chyba urok tej skrzyni...

Edytowane przez Lisuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, jeśli temperatura na zewnątrz jest większa niż 29 ° C, to mam problem z multitronic. Nie wiem, czy jest to problem, czy prawidłowe zachowanie, ale jeśli stoję na korkach, to multitronic ma powolne reakcje, podważam pedał hamulca, a jeśli dodam gazu, jest mały warkot. Jeśli stoję na wzgórzu, samochód nie ma problemu i stoi bez przerw. Ten "problem" mam tylko wtedy, gdy na zewnątrz jest gorąco. Olej został zmieniony przed 5000 km. Samochód ma 240 000 km.
Przepraszam za mój język Jestem z Słowacji i napisałem ten post w języku angielskim. Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.04.2017 o 21:32, Darek62 napisał:

Kolego bobii a gdzie wymieniałeś tarcze sprzęgłowe i jaki był koszt całej tej operacji?

Dowiedziałeś się może? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana tarcz, nowe filtry, nowy olej, nowe oprogramowanie, adaptacja i RADOŚĆ Z JAZDY. Orientacyjny koszt całej operacji ok. 4 tysie w zależności od serwisu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja umówiłem się do SService do Jana Sopy. Objawy te same - szarpie przy ruszaniu i problemy pod górkę. Będę informował co dalej. 

Długo myślałem nad swapem do manuala. Zniechęciły mnie ceny, fakt, że przy swapach wszystko wkładają używane (sprzęgło i dwumasa też) i to, że po prostu lubię multitronica. Mam nadzieję, że nie będę żałował 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie siedzę w Sserwis w Czernicy. Zrobili test na glikol w oleju skrzyni. Jeśli ktoś ma jakiekolwiek problemy ze skrzynią - niech zacznie od tego. Poczytałem trochę o tym - włos się jeży na głowie. Można wysłać nawet sam olej na testy. Są firmy, które się tym zajmują. 

Glikolu w skrzyni na szczęście nie było. Niestety niewiele to zmienia - skrzynia jeździła na przepalonym oleju :(

To skrzynia LLA, która wychodziła tylko 2 lata. Nie ma do niej nowych części zamiennych.  Reasumując: oni się jej naprawy nie podejmują, bo mogliby to zrobić tylko na używanych częściach, a na to nie mogą dać gwarancji. Propozycja: wymiana na inną, używaną, w dobrym stanie. Koszt 7,5tyś

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tomasz Krajewski napisał:

Właśnie siedzę w Sserwis w Czernicy. Zrobili test na glikol w oleju skrzyni. Jeśli ktoś ma jakiekolwiek problemy ze skrzynią - niech zacznie od tego. Poczytałem trochę o tym - włos się jeży na głowie. Można wysłać nawet sam olej na testy. Są firmy, które się tym zajmują. 

Glikolu w skrzyni na szczęście nie było. Niestety niewiele to zmienia - skrzynia jeździła na przepalonym oleju :(

To skrzynia LLA, która wychodziła tylko 2 lata. Nie ma do niej nowych części zamiennych.  Reasumując: oni się jej naprawy nie podejmują, bo mogliby to zrobić tylko na używanych częściach, a na to nie mogą dać gwarancji. Propozycja: wymiana na inną, używaną, w dobrym stanie. Koszt 7,5tyś

 

Tomek przy jakim przebiegu ta skrzynia zaczęła szarpać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rabbi napisał:

Tomek przy jakim przebiegu ta skrzynia zaczęła szarpać?

Od początku, gdy tylko kupiłem tj. 160 tyś. Sprawdza się stare porzekadło: "największym wrogiem Audi jest jej poprzedni właściciel". 

Jeśli myślisz o zakupie auta z tą skrzynią pamiętaj, że Multitronic jest niebezpieczny. Koszt manualnej skrzyni to 1000 zł. Zastanów się, czy warto jeździć w stresie i co chwila ściszać radio, żeby nasłuchiwać, czy coś przypadkiem nie pracuje inaczej niż wczoraj. Drugi raz nie kupiłbym auta z multi... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety..

a tyle fajnych audi z multitronicami jest w ogłoszeniach..ale naprawdę strach to kupować. chyba ze  w cenie uwzgledniającej ewentualna wymianę skrzyni..

a jakąś gwarancję dawali na tą skrzynie ? 

Tomek a jakbyś na przykład miał jakiś inny model multitronica to pytałeś ile by kosztowała naprawa ? 

czy oni wiedzą w jakich latach jakie multi wychodziły ? 

czy są w miarę kontaktowi i mają czas porozmawiać z klientem przez telefon ? 

sorki za tak wiele pytań...))

Edytowane przez leszekmw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już jeżdżę w manualu. Krótki opis tego co i jak w moim wątku (link w podpisie). 

26 minut temu, leszekmw napisał:

a jakąś gwarancję dawali na tą skrzynie ? 

 

Ja spytałem jaką gwarancję mi na nią dadzą, przy założeniu, że zmodyfikuje program. Żadną. To mnie przekonało do wymiany na manuala. Jeśli nie będziesz motał z programem to gwarancja chyba pół roku. Ale po 5 tyś wymiana oleju u nich (1200 zł), po kolejnych 20 tyś chyba znowu (1200 zł). Więc całościowo koszt ok 10 tyś, nie licząc jazdy do nich i ew. noclegów

27 minut temu, leszekmw napisał:

czy oni wiedzą w jakich latach jakie multi wychodziły ? 

Ponoć 2009 tylko ten mój (LLA). Oznaczenie skrzyni masz na wlepie. 

 

28 minut temu, leszekmw napisał:

czy są w miarę kontaktowi i mają czas porozmawiać z klientem przez telefon ? 

 

Są kontaktowi, rozmawiają, ale nic rzeczowego. Kod skrzyni mogłem im podać przez tel. To, że jest uszkodzona też. Tylko za to by nie wzięli kasy. Dla odniesienia, nasz forumowy spec od automatów (Bart-S) bez jechania powiedział, że tego nie robi. Nie musiałem do niego jechać i płacić za ekspertyzę. 

Poza tym: po co sprawdzali glikol w oleju, skoro i tak wiedzieli, że nie będą jej robić? 

30 minut temu, leszekmw napisał:

sorki za tak wiele pytań...))

Spoko, rozumiem. Temat trudny, ważny i drogi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem podobny problem z multitronic ( moje A4 B8 2009r skrzynia LLA ) naprawa razem z całkowitą wymianą oleju czyszczeniem skrzyni kosztowała mnie 1600 zł a kilka warsztatów podawało mi cenę minimalną 3500 zł a w jednym warsztacie usłyszałem że jeżeli diagnoza będzie wymagała wyjęcia i rozebrania skrzyni to minimum 4000 tyś. Auto jeździ świetnie. Jeszcze jedna sprawa podobno te skrzynie wytrzymują około 200 tyś i wymagają wymiany lub kosztownego remontu moja A$ ma 370 tyś przebiegu regularnie serwisowana a po rozebraniu mechanik nie stwierdził większych śladów zużycia i daje jej jeszcze minimum 100 tyś.

Mechanik działa w okolicach Lublina jest powolny ale bardzo dokładny.

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.09.2017 o 09:08, Tomasz Krajewski napisał:

Właśnie siedzę w Sserwis w Czernicy. Zrobili test na glikol w oleju skrzyni. Jeśli ktoś ma jakiekolwiek problemy ze skrzynią - niech zacznie od tego. Poczytałem trochę o tym - włos się jeży na głowie. Można wysłać nawet sam olej na testy. Są firmy, które się tym zajmują. 

Glikolu w skrzyni na szczęście nie było. Niestety niewiele to zmienia - skrzynia jeździła na przepalonym oleju :(

To skrzynia LLA, która wychodziła tylko 2 lata. Nie ma do niej nowych części zamiennych.  Reasumując: oni się jej naprawy nie podejmują, bo mogliby to zrobić tylko na używanych częściach, a na to nie mogą dać gwarancji. Propozycja: wymiana na inną, używaną, w dobrym stanie. Koszt 7,5tyś

 

http://allegro.pl/multitronic-8-audi-ltz-kss-lla-lky-a4-a5-0aw-i6135775049.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2017 o 20:22, toplich napisał:

Witam

Miałem podobny problem z multitronic ( moje A4 B8 2009r skrzynia LLA ) naprawa razem z całkowitą wymianą oleju czyszczeniem skrzyni kosztowała mnie 1600 zł a kilka warsztatów podawało mi cenę minimalną 3500 zł a w jednym warsztacie usłyszałem że jeżeli diagnoza będzie wymagała wyjęcia i rozebrania skrzyni to minimum 4000 tyś. Auto jeździ świetnie. Jeszcze jedna sprawa podobno te skrzynie wytrzymują około 200 tyś i wymagają wymiany lub kosztownego remontu moja A$ ma 370 tyś przebiegu regularnie serwisowana a po rozebraniu mechanik nie stwierdził większych śladów zużycia i daje jej jeszcze minimum 100 tyś.

Mechanik działa w okolicach Lublina jest powolny ale bardzo dokładny.

 

Puxozdrawiam.

 

Kolego daj namiar na tego mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam Multitronika 8 biegów z 2009. Przebieg 227 tyś.

Większość z  Was opisuje szarpanie. U mnie to wygląda nieco inaczej. Po zwolnieniu hamulca zaczyna pełzać ale po pewnym czasie , nie od razu. Jeśli jest wzniesienie muszę dłużej poczekać, czasem nawet 3-4 sek (zaczynają na mnie trąbić). Na ostrych wzniesieniach w ogóle nie chce ruszyć a czasem nawet zaczyna się staczać do tyłu. Jeśli na dużym wzniesieniu puszczę hamulec i nie ma reakcji po 3-4 sekundach to dodaję gazu. Wtedy obroty rosną a auto nie jedzie albo rusza ale jak by miało tira ciągnąć. Po chwili szarpnie i pojedzie. To szarpnięcie wygląda tak jakby ktoś mający manuala puścił za szybko sprzęgło. Przy jeździe do tyłu prawie ten problem nie występuje. Skręcenie kół nawet na niewielkich wzniesieniach bardzo pogarsza sytuację. Wymieniłem olej metodą dynamiczną. Przed tym skrzynia została umyta detergentem. Został wymieniony filtr i zrobiona adaptacja. 1500PLN, i gówno to pomogło.

Możecie coś doradzić ?????????????????

P.S. Jeśli nie będę odpisywał tzn że nie mam dostępu do neta. Nie ma mnie teraz w kraju i to może potrwać nawet kilka miesięcy. Nie myślcie że zlekceważyłem temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...