Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instrukcja wymiany pompy wtryskowej 1.9 tdi 110km afn


lordmani

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z wyszukaniem w necie instrukcji wymiany pompy a mianowicie moja pompeczka nadmiernie juz cieknie od kolegi z forum nie dlugo zamowie pompe ale nie moge nigdzie istrukcji i stoje narazie w miejscu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm nie wiem czy taką ową też znajdziesz .. ale na twoim miejscu bym zaprowadził gdzieś do szpeców co się tym zajmują .. sam tak zrobiłem cieklo mi z jednej uszczelki lecz wszystko działało poprawnie tyle że ciekło mechanik polecił mi założyć cały zestaw naprawczy uszczelek gdyż jak jedna póściła reszta zapewne też nie jest w lepszym stanie po 3 dniach odebrałem auto z przeczyszczoną pompą i nowym zestawem uszczelek na niej została od nowa ustawiona i wszystko cyka do dziś nic nie cieknie dobrze idzie i wgl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm nie wiem czy taką ową też znajdziesz .. ale na twoim miejscu bym zaprowadził gdzieś do szpeców co się tym zajmują .. sam tak zrobiłem cieklo mi z jednej uszczelki lecz wszystko działało poprawnie tyle że ciekło mechanik polecił mi założyć cały zestaw naprawczy uszczelek gdyż jak jedna póściła reszta zapewne też nie jest w lepszym stanie po 3 dniach odebrałem auto z przeczyszczoną pompą i nowym zestawem uszczelek na niej została od nowa ustawiona i wszystko cyka do dziś nic nie cieknie dobrze idzie i wgl

Jaki jest koszt regeneracji pompy wtryskowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzenie pompy to koszt średnio 200zł.

Przerobienie pompy 10mm ktora jest w np. AFN na 11mm w serwisie bosha to koszt 1400-1600zł

Jest to kompletna regeneracja z gwarancją.

Regeneracja pompy bez przeróbki bedzie sięgał 1000zł? Tutaj musiałby napisać kto się w tym orientuje.

Wysłane z mojego GT-I9100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wyciek to trochę słaby powód na wymianę pompy, lepiej się przyłożyć i ją wyposażyć w nowe uszczelnienia. Ta "nowa" pompa też ci się za miesiąc może "rozciec".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompe mozna uszczelnic za grosze. Uszczelki boscha koszyuja jakies 30-50 zl zalezy gdzie kupujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobienie pompy 10mm ktora jest w np. AFN na 11mm w serwisie bosha to koszt 1400-1600zł

1600 zł ? Za co? Ten tłoczek 11 mm kupisz za 150 zł. Jak można brac takie pieniadze za odkrecenie 7 śrubek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby tłoczek wymienić trzeba pompę wyjąć.

@lordmani
Nie kupuj nowej pompy, uszczelnij swoją. Jak chcesz to przyślij ją do mnie a ja Ci ją zrobię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli macie jakiś problem z wyjęciem pompy w AFN to pytajcie. Robiłem to kilka dni temu sam, za jej uszczelnienie zapłaciłem 150zł :D robota łatwa i przyjemna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli macie jakiś problem z wyjęciem pompy w AFN to pytajcie. Robiłem to kilka dni temu sam, za jej uszczelnienie zapłaciłem 150zł :D robota łatwa i przyjemna

A jak ustawiles pompę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wyjęciem zaznaczyłem jej położenie, następnie założyłem i poprawiłem za pomocą VAG-COMa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...