Skocz do zawartości
IGNOROWANY

00858 - connection radio zf output to antenna amplifier 011 - open circuit


Quattro B6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po wymianie radia Concert II na nawigację RNS-E wyskakuje mi błąd " 00858 - connection radio zf output to antenna amplifier 011 - open circuit ".

Choć nie mam pewności czy przed wymianą tego błędu nie było ?

Jeśli ktoś już spotkał się z tym problemem proszę o info...bo nie wiem czego szukać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo;/ i radio nie gra...

Edyta:

Znalazłem rozwiązanie problemu. Wszystkiemu winny jest jeden (żółty)kablek w wtyczce D11(sygnał mute) - radio dostaje sygnał i się wycisza... Należy wypiąć ten pin z czarnej kostki 8 pinowej( to ta na której znajduje się stały plus i masa), można go wpiąć w dowolne pustę miejsce w kostce. Jak coś to wieczorem dam fotki bo teraz jestem poza domem

Edytowane przez C4_KAWON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym że u mnie radio gra normalnie, nie widzę żeby było coś nie tak ? :)

Poza tym wyskakującym błędem którego nie można skasować :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie ten błąd też jest, ale radio gra normalnie, także tego...

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RNSE ma podwójne wejście do anteny zobacz czy masz w instalacji takie,jak masz podpięte tylko na jedną to w drugim wykrywa obieg otwarty i wywala błąd,nic to nie przeszkadza,radio i na jednej będzie działać normalnie.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki :)

A po co mu dwa wejścia antenowe :huh:

żeby poprawić odbiór fal z pomocą Audi Diversity czyli 4-ech dodatkowych anten, które masz w bocznych szybach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widziałem u mnie jakiś innych kabli antenowych, chociaż odłączałem od concerta jakiś jeszcze kabel taki musztardowy kolor. Tak się zastanawiałem od czego on jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja całe życie myślałem że te szyby są podgrzewane i u mnie są zepsute bo szron nie puszczał...

Tak jest to musztardowa wtyczka.

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ja też tak myślałem :grin:

Czyli muszę zmienić przejściówkę na dwa wejścia, znalazłem na allegro coś takiego http://allegro.pl/adapter-antenowy-fm-rns-e-rnse-audi-diversity-i4718167847.html


czy tą wtyczkę musztardową Diversity mogę wpiąć bezpośrednio do RNS-E ? Czy muszę mieć tą przejściówkę co wspomniałem wcześniej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta brązową wtyczka w instalacji auta ma inaczej wycięte ząbki i nie podejdzie do rns bez przejsciowki...

Ta z aukcji bd ok

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez C4_KAWON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie że można bez przejściówki diversity. Jeśli przejściówka antenowa, którą masz, jest od strony radia podwójna, to wystarczy że rozbierzesz obie wtyczki (musztardowa i biała-ta od przejściówki) i włożysz do białej końcówkę od anteny Diversity.

Z tego co wiem to w avancie są 3 anteny, na tylnej szybie i na bocznych, nie wiem skąd kolega wyżej wziął info o 4 dodatkowych antenach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zapytam inaczej, bo mnie ciekawi temat Diversity. Mam w B6 dodatkowe anteny w tylnych bocznych szybach, ale za radiem nie znalazłem przewodu, Skąd mam go wziąć? Muszę ciągnąć z tyłu auta, czy jest gdzieś upchany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz ori radio? Możesz sprawdzić jaki masz wzmacniacz antenowy w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie radio masz? Jak od nowości było ori to drugi kabel antenowy powinien być za radiem, tak mi się wydaje.

Tak trzeba ściągnąć boczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szeryf ma racje można bez przejściówki :) i tak właśnie zrobiłem wszystko hula :banan: Z tym że mam jeszcze jeden błąd :kwasny:

" 02454 02454 - Microphone Unit (in Front Roof Module) (R164) 011 - Open Circuit " Miałem zamontowany oryginalny telefon czy to ma coś z tym wspólnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...