Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi Concert i Chorus z Bluetooth, AUX, USB, SD i wyeliminowany problem płynnej regulacji głośności


Fazii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Szukając rozwiązania na wadę mojego Audi Concert I (brak płynnej regulacji głośności) natrafiłem na gościa, który dzięki swojemu patentowi eliminuje na zawsze tą wadę fabryczną, dodatkowo poszerzając jego zakres funkcji o gniazdo AUX.
Jest również możliwość dołożenia modułu Bluetooth dzięki czemu można odtwarzać bezprzewodowo muzykę z telefonu lub innego urządzenia na fabrycznym Audi Concert I. Radia można używać także jako zestaw głośno mówiący. Oprócz tego wykonuję regenerację wszystkich klawiszy oraz impulsatora (pokrętła) aby nie było z nimi problemów w późniejszym czasie.

Ja zdecydowałem się na AUX + Bluetooth. Dzisiaj radyjko odebrałem i przetestowałem. Naprawdę fajna rzecz i porządna robota.

Dokładny opis i szczegółowe informacje oraz namiary znajdziecie tu --> http://www.maxelectronics.republika.pl/












NOWOŚĆ

Edytowane przez Fazii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam adapter volume +aux to koszt 140zł plus 30zł robocizna(jak ktoś ma minimalną wiedzę o elektronice to sam ogarnie przeróbkę mając gotowy moduł ).

Adapter volume +aux+moduł Bluetooth to koszt około 450zł. Dodatkowo wykonuję regenerację wszystkich klawiszy oraz impulsatora (pokrętła) aby nie było z nimi problemów w późniejszym czasie.

Robota warta ceny.

Za samo Audi Concert II trzeba dać 400 zł gdzie można jedynie odtwarzać płyty Audio CD więc myślę, że pod tym względem cena za adapter volume+AUX+ Bluetooth jest adekwatna do tego co otrzymujemy ;)

Edytowane przez Fazii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zastanawiam się nad takim dorobieniem wejścia aux czy może lepiej kupić po prostu adapter ,który się wpina pod wejscie do zmieniarki?

http://allegro.pl/adapter-aux-jack-mfd-skoda-vw-audi-seat-ford-i4696960192.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz "Concert I Plus" to bierz adapter, który podałeś w linku

Jeżeli masz chorusa lub zwykłego Concerta to polecam rozwiązanie, które opisałem. Po pierwsze aux wygląda jakby był fabrycznie zamontowany po drugie na zawsze wyeliminowany jest problem ze zgłaśnianiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie jak kolega wysłałem radio do tego gościa i musze szczerze powiedzieć ze "chodzi" jak nówka, za niecałe 200 zł mam wejście AUX, wyeliminowany problem głosności, naprawiony impulsator( płynna regulacja) i poprawiony wyświetlacz ( z lewej strony nie świecił jak należy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy do radia Chorus też można założyc aux czy tylko naprawa głośnosci w chorusie nie przycisku mode

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy do radia Chorus też można założyc aux czy tylko naprawa głośnosci w chorusie nie przycisku mode

Adapter volume+AUX

Na auxa przyciskiem mode przełączasz się przy przeróbce na BT. Przy samej przeróbce na Volume+AUX auxa włączasz przyciskiem wyjmowania kaset.

Obejrzyj filmik tam jest wszystko pokazane .

PS. Uzupełnij profil ;)

Edytowane przez Fazii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że ten moduł BT zagra z moim symfony?

Wysłane z mojego LG-P710

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie bo pewnie w środku nie będzie miejsca, żeby go wcisnąć i symphony raczej ma zupełnie inną elektronikę. Napisz do tego gościa i zobaczysz co Ci odpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie obejrzałem filmiki i pewnie nie da rady, jest zupełnie inne sterowanie, ale napiszę i zobaczymy

Wysłane z mojego LG-P710

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podepnę się pod ten temat. Czy mógłby ktoś przesłać zdjęcie jak powinna wyglądać dobrze podpięta kostka iso od zasilania(tzn jaki kolor kabla w jakie miejsce) do ori radia? Bo poprzedni magik tak namieszał, ze radio działa tylko przez przelotke do nieori radia.. normalnie bym to tak zostawil, ale nie działa całe podświetlenie, tzn nie świecą małe diody w radiu concert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy ze stajni Audi.
Mam pytanie, czy da się zamontować AUX i czytnik SD w radiu chorus 1. Przy okazji zagubiona została kartka z kodem radia. Czy po jego wyjęciu i ewentualnej przeróbce da się jakoś je potem podłączyć?
Jeśli jest ktoś w stanie coś takiego zrobić. Prosiłbym o kontakt i jakieś namiary,
Serdecznie pozdrawiam i czekam na odpowiedz i cenę :)
9852590600_1348824817.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź i namiary w pierwszym poście.

Kod do radia raczej też Ci ogarnie.


NOWOŚĆ! Film informacyjny na temat modułu
Audi GOLD 2015
MP3 USB SDHC Bluetooth AUX Pilot dla radia Audi Concert I - Audi Chorus I
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem wczoraj do Pana Andrzeja swoje radyjko Chorus I na montaż najbogatszej wersji Audi GOLD, napiszę jak radyjko wróci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu się doczekałem radio odebrane zamontowane i działa wyśmienicie. Bluetooth chodzi płynnie steruje telefonem jestem zachwycony jakość dźwięku na najwyższym poziomie polecam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu się doczekałem radio odebrane zamontowane i działa wyśmienicie. Bluetooth chodzi płynnie steruje telefonem jestem zachwycony jakość dźwięku na najwyższym poziomie polecam!!!

Można wiedzieć ile wyniosła Cie ta przyjemność ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...