Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd kolektora ssącego P201500


xskoti

Rekomendowane odpowiedzi

Umnie się okazało że zawór regulacji ciśnienia stracił ustawienia serwis bosch  poradził sobie z tym i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś potrzebował mam do sprzedania ogranicznik nastawnika "zestaw naprawczy" do kolektora plastikowego. 40zl 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Karex5 napisał:

Gdyby ktoś potrzebował mam do sprzedania ogranicznik nastawnika "zestaw naprawczy" do kolektora plastikowego. 40zl 

Ogranicznik nie pomógł, że sprzedajesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mazur1990 napisał:

Ogranicznik nie pomógł, że sprzedajesz?

U mnie nie pomogło. Nawet wymiana nastawnik na nowy. Nadal wychodził poza zakres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz ten patent.

A plstikowe mechanizmy między kolektorem, a nastawieniem też wymienił?

Mi po niedzieli ma przyjść ogranicznik zobaczymy czy u mnie zdziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry szanownym kolegom na Forum.

Czy ktoś może wypowiedzieć się na temat ogranicznika nastawnika wykonanego:

-  z aluminium ( obróbka CNC), 

ALLEGRO.PL

 

 

- z jakiegoś czarnego tworzywa, 

ALLEGRO.PL

 

- z nierdzewnej tłoczonej blaszki  

ALLEGRO.PL

 

Wszystkie oferowane są na alledrogo. 

Pytanie: który z ww wymienionych zapewnia najlepszą dokładność i zapewnienie właściwego położenia nastawnika.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten pierwszy z aluminium kupiony za parę groszy. Jakość wykonania jak dla mnie spoko. Brak błędu od pół roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2022 o 14:36, slawek_wkc napisał:

Ja mam ten pierwszy z aluminium kupiony za parę groszy. Jakość wykonania jak dla mnie spoko. Brak błędu od pół roku

Natomiast ja, w drodze próby, założyłem ten z blaszki za 25 zł i też pomógł - ku mojemu zdziwieniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Błąd 7859 - Czujnik położenia klapy w kolektorze ssącym (zespół 1)
P2015 00 [040] - niezrozumiały sygnał

Było różnicy ok 1-2mm wychylenia nadstawnika po za zakres i błąd się pojawiał. Po zamontowaniu ogranicznika za 30zł problem znikł. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.07.2022 o 20:54, mrarturko napisał(a):

Daj znać kiedy sie pojawi ponownie

Minęłko kilka miesięcy od zamontowania ogranicznika i obecnie jest ok problem rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, w silnikach 2.0 TDI o jakich oznaczeniach i z których lat występuje problem z klapami w kolektorze? 
Mam jeszcze jedno pytanie,czy lepiej się tym zająć profilaktycznie,czy czekać na błąd ,ewentualnie czy jest graniczny przebieg przy którym zaczynaja się problemy  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg chyba tu nie ma znaczenia. U mnie wyskoczyło czy ok 340tys. 2.0TDI 143KM CAGA. Najlepiej czekaj aż wyskoczy tak to nie ma sensu naciągąć się na koszta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i mnie dopadl blad p2015   A4 b8 2.0 tdi caha  2010rok

problem polega na tym ze nastawnik klap nie chce sam ruszyc trzeba mu pomoc palcem i wtedy dziala.

Chcialbym go rozebrac wyczyscic i moze nasmarowac, a jako ze mam kolektor plastikowy musze rozebrac calosc. i teraz prosba i kilka pytan

Jaki jest numer uszczeli pod kolektor plastikowy

Z jakim Nm dokrecac sruby kolektora

Odpowietrzanie ukl paliwa- nie mam vcds-czy da sie to jakos zrobic bez kom-np.wlaczajac kilka razy zaplon? gdzies widzialm filmik idpalanie auta bez podpietych wtyczek wtryskow< nie rozkoduje wtryskow czy cos?>Czy jest jakis inny sposob bez komp

Pozdrawiam i z gory dzieki za wszelka pomoc

Edytowane przez ckakme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 B8 2009r 2.0TDI wersja 136koni silnik CAGB wyrzuciło takie błędy:

 

oczywiście świeci check

40816114e1be8.jpg

 

20230318-153906.jpg

 

20230318-154553.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy montował z Was ktoś może kolektor dolotowy Febiego? Czy daje radę? Też wywaliło mi błąd P2015 i zastanawiam się nad wymianą całego kolektora z uwagi na to że mam zamiar jeszcze dobrych parę lat pojeździć. Zastanawiałem się nad ogranicznikiem, ale i tak wypadałoby zwalić kolektor i obejrzeć stan klapek oraz go wyczyścić. Jak mam się tak bawić to logiczne wydaje mi się wjechać z nowym kolektorem. Zwłaszcza że koszt Febiego to poniżej 400 zł. O oryginale nie mówię, bo wiadomo co by się bardziej opłacało 😉.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2023 o 16:18, ckakme napisał(a):

 

Odpowietrzanie ukl paliwa- nie mam vcds-czy da sie to jakos zrobic bez kom-np.wlaczajac kilka razy zaplon? gdzies widzialm filmik idpalanie auta bez podpietych wtyczek wtryskow< nie rozkoduje wtryskow czy cos?>Czy jest jakis inny sposob bez komp

Pozdrawiam i z gory dzieki za wszelka pomoc

Powinien samoczynnie się odpowietrzyć bez kompa przy próbie odpalenia, jeśli mówimy tylko o odkręceniu samych przelewek z szyny paliwowej pod odkręcenie kolektora, aczkolwiek jeśli dbasz o auto to nie polecam tej metody. Tak samo jak za każdym razem odpowietrzac z kompa po wymianie filtra paliwa. Raczej bezpiecznej innej metody nie ma. Chyba że ktoś Ci podpowie jak wysterować pompkę bez komputera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest potrzebna adaptacja klap po wymianie kolektora? Wali mi teraz cały czas błędem klapki otwarte w pozycji otwartej ze względów bezpieczeństwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując monolog, jeśli kogoś to by zainteresowało i miałby podobny problem to adaptacja klap wirowych z Vcds pomogła i błędu już nie ma. Klapki też wyglądają na to że działają. Zastanawia mnie tylko brak możliwości wykonania testu klap. Pojawia się komunikat zatrzymano ze względów bezpieczeństwa. Może jakieś warunki muszą być spełnione np. nie zaadaptowały się jeszcze klapki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...