Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż aktywnego układu wydechowego w A4 B8


Jano1

Rekomendowane odpowiedzi

do POLIFTA znalazłem schemat :)

zadna filozofia , CANY zasilanie 12 V masa oraz dwa kabelki do modułu akustycznego

sound.png

innego schematu nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, przy dzisiejszej cenie euro, w PL (w ASO) może być taniej.

ASO Polska cena wynosi ok 9,7 tyś zł komplet ma się to nijak do 1400 euro ( 6188 zł ) + 30 euro koszt wysyłki do PL :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuu.... To faktycznie lepiej kupić w Niemczech.

---------------------

Drążę temat. :)

Z instrukcji Audi wywnioskowałem, że zasilanie idzie do ST4/3 i masy w schowku po prawej. A w gatewayu do pinów 6 i 16.

Edytowane przez Hohe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko jutro bede demontować tylnią Czesc audi sq5 (przód spalony tak do konsoli) i mam pytanie czy wydechy i wszystkie sterowniki beda pasować do audi a5 cabrio 3,0 tdi ? Co mam wykręcać ? I czy sterownik kamery cofania oraz tuner tv bedzie pasować ? W sq5 jest mmi 3G + a u mnie 3G hdd. Byłbym wdzięczny za szybka odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wroce z wyjazdu porobie zdjecia

Porób zdjęcia wiązki od wydechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W połowie lub pod koniec tyg bede mogl zrobic

A ten sterownik bedzie pasować do a5 cabrio modelowo 2010

http://allegro.pl/sterownik-wydechu-8k0-8k0907159-audi-a4-a5-q5-i5937177712.html#thumb/1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten sterownik jest odpowiedzialny za głośnik w podszybiu a nie za sterowanie wydechem, tak ... czy się mylę ??


Ja mam zamówione w ASO sterownik do A4, odbieram za około tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten sterownik jest odpowiedzialny za głośnik w podszybiu a nie za sterowanie wydechem, tak ... czy się mylę ??

tak zgadza sie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

to zaraz, żebym ja nie nakupił sterowników i modułów.

Idą do mnie tłumiki z głośnikami, więc teraz rozumiem, że potrzebuję moduł o nr 8T0071953A i wiązkę elektryczną i tyle?

A ten moduł o nr 8K0907159 co idzie do sterowania do głośnika w podszybiu jest potrzebny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten moduł o nr 8K0907159 co idzie do sterowania do głośnika w podszybiu jest potrzebny?

ten jest do POLIFTA ktory daje dzwieki pod maską :)

Idą do mnie tłumiki z głośnikami, więc teraz rozumiem, że potrzebuję moduł o nr 8T0071953A i wiązkę elektryczną i tyle?

tak zgadza sie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8eda1220a5fba20emed.jpg

7f12bb748e657633med.jpg

cb84e6a281c036fdmed.jpg

o takie zdjecia chodzily ?? jak cos moge zrobic jeszcze.

Czy moglby ktos opisac co i jak w audi przed liftem? jest opis ale chcialbym byc pewny :).

Jezeli mam ta wiazke to dalej musze przy gateway wypinac te piny 6/16 i wpinac do 1/2. Czy ta wiazke co mam wpiac sie od razu w 1/2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ma ktoś zestaw aktywnego wydechu do A4 Avant ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś może podpowiedzieć mi, czy oprócz podłączenia kabelkologii trzeba coś jeszcze kodować?

Problem mam tego typu, że wszystko podłączone (wg instrukcji audi) moduł kupiony o takim nr. 8T0071953A ale system nie "gra".

Nie wiem może trzeba coś zmienić w zielonym menu, czy gdzieś.

Po zmianie trybów na ADS nic się nie dzieje (fakt, że tylko na postoju dodawałem gazu, ale to raczej nie ma znaczenia, czy auto jedzie czy stoi)

Ps. kable sprawdzone i ok!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8eda1220a5fba20emed.jpg

7f12bb748e657633med.jpg

cb84e6a281c036fdmed.jpg

o takie zdjecia chodzily ?? jak cos moge zrobic jeszcze.

Czy moglby ktos opisac co i jak w audi przed liftem? jest opis ale chcialbym byc pewny :).

Jezeli mam ta wiazke to dalej musze przy gateway wypinac te piny 6/16 i wpinac do 1/2. Czy ta wiazke co mam wpiac sie od razu w 1/2?

A mógłbyś posprawdzać, które piny gdzie idą w tej instalacji? Bo na zdjęciach nie bardzo widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś może podpowiedzieć mi, czy oprócz podłączenia kabelkologii trzeba coś jeszcze kodować?

niby skad ma wiedziec auto co tam sobie dołozyłes :)

jakis scan z auta ? błedy sa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś może podpowiedzieć mi, czy oprócz podłączenia kabelkologii trzeba coś jeszcze kodować?

niby skad ma wiedziec auto co tam sobie dołozyłes :)

jakis scan z auta ? błedy sa ?

No cholera, myślałem, że autko samo zatrybi, że jego właściciel robi z klekota rs`a ;)

A tak na serio, to błędów nie ma żadnych na kompie i nie wiem co może być nie tak.

Grzesiek, Ty nie znasz nikogo kto ma założony ten aktywny wydech w a4 przedliftem.

Podłączam się do prośby Marcina (hohe) do emotskal26, czy możesz rozpisać pinologię z modułu dzwięku(piny od 1 do 8)?

Rozmawiałem z Marcinem-s4 i on coś mówił, że koleś, który montował mu cały układ niby coś w zielonym menu robił, Gateway on nie zmieniał i zostawił swój przedliftowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...