Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie otwierają się spryskiwacze reflektorów


Lukas90

Rekomendowane odpowiedzi

Niemożliwe, że zły płyn może takie coś powodować. Musiałby być bardzo gęsty.

Przyczyną może być ciśnienie, które jest cały czas w wężach. Sprawdź czy ktoś nie założył jakiegoś zaworka zwrotnego. Po odpięciu węża płyn powinien swobodnie wypływać ze zbiornika.

Edytowane przez mateusz233
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

Leci mi ze sprysku prawa strona, chce wymienić na nowy. Czy ten będzie pasił http://allegro.pl/dysza-spryskiwacza-reflektora-lewa-audi-a4-b6-i6600658489.html

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło Panie jaka cena tego ;) pogżało gościa chyba, albo to taka świąteczna promocja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne się pomylił o jedno zero.

Też mam zamiennik i działa jak należy.

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

Leci mi ze sprysku prawa strona, chce wymienić na nowy. Czy ten będzie pasił http://allegro.pl/dysza-spryskiwacza-reflektora-lewa-audi-a4-b6-i6600658489.html

Cześć, od siebie mogę Ci napisać, że wymieniałem tak samo spryskiwacz na taki zamiennik, bo u mnie dysza pękła. Żeby oszczędzić Ci nerwów od razu napiszę, co i jak. Taki zamiennik tracił ciśnienie tuż przy samym wyjściu płynu, otwierała się dysza ale brak płynu. Jak to naprawiłem? Jak wyjąłem swoją ori dyszę, to ściągnąłem samą główkę, jest tam taka zawleczka metalowa. Jak ściągniesz tę główkę to między łączeniem główki a siłownikiem jest taki mały gumowy oring. Jeśli już się domyślasz, właśnie ten gumowy oring w zamienniku przepuszczał ciśnienie, zamieniłem je miejscami ori->zamiennik i wszystko działa bez problemu. Straciłem na to 2h, ale działa. Za swój zapłaciłem 55zł. Oczywiście Twój egzemplarz może działać bezproblemowo, jednak jeśli będzie taki sam problem jak u mnie to masz tutaj rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedź. Na pewno z korzystam jak będzie coś nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

podłacze sie pod temat sprysków lamp.

Czy mozna regulować elektronicznie przy pomocy vag/vcds czas po jakim te spryski mają zadziałac po pociągnieciu dzwigni wycieraczek w stosunku do spryskow szyby?

Chcialbym wydłuzyc ten czas.

Czy jest to w ogóle w B6 możliwe - robił to ktos?

dajce znać

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem pompkę na ORI, bo była padnięta - podłączałem na krótko - i jak nie psikało tak nie psika...
Ciekaw jestem, co może być przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Emejcz napisał:

Ja wymieniłem pompkę na ORI, bo była padnięta - podłączałem na krótko - i jak nie psikało tak nie psika...
Ciekaw jestem, co może być przyczyną.

zgniła ze starosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dev napisał:

zgniła ze starosci

Napisałem, że nową ori wsadziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Emejcz napisał:

Napisałem, że nową ori wsadziłem.

napisałem Ci przyczyne  usterki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Dev napisał:

napisałem Ci przyczyne  usterki

Przyczyną tego, że nie działają mi spryski jest to, że nowa pompka jest zgnita? No chyba nie bardzo. 

Stara była, a i owszem. 

Edytowane przez Emejcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Emejcz napisał:

Przyczyną tego, że nie działają mi spryski jest to, że nowa pompka jest zgnita? No chyba nie bardzo. 

Stara była, a i owszem. 

sprawdź drożność przewodów od pompki do sprysków, podnieś spryski ręcznie i pryskaj płyn zobacz czy zadziałają ,nieraz jest tak że trzeba im pomóc jak dojdzie do nich płyn będą działać normalnie,oczywiście zapłon włączony i pryskasz na włączonych światłach , płynu w zbiorniku jest dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już rozwiązałem.

Problemem było to, że płyn jeszcze nie doszedł do sprysków po wymianie pompki :)

Niby psikałem długo aby doszedł, ale jednak trzeba było jeszcze więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Emejcz napisał:

Już rozwiązałem.

Problemem było to, że płyn jeszcze nie doszedł do sprysków po wymianie pompki :)

Niby psikałem długo aby doszedł, ale jednak trzeba było jeszcze więcej.

No właśnie jak je wyjmiesz to chwila i pryska, bo nie ma oporu, no ale najważniejsze że działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.11.2014 o 13:04, mario911 napisał:

Sprawdź sobie w takim razie włącznik. Możesz go wyciągnąć i sprawdzić nr ale najprościej rozpoznasz go po podświetleniu. Z B6 jest całe czerwone, z B7 pozycyjne świecą na zielono. Zacznij od tego bo ja podobnie jak Ty, rozbierałem pół auta, wyciągałem pompki, sprawdzałem spryskiwacze a przyczyna była bardzo prosta :)

Ja mam wlasnie wlacznim w B6 z B7. Zielone podswietlenie pozycji. Spryski nie dzialaja. Ktos wie co trzeba przerobic we wtyczce zeby zaczelo dzialac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupował ktoś zamienniki spryski reflektorów z alle....

AUDI-A4-B6-SPRYSKIWACZ-REFLEKTORA-PRAWY-
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 65 zł - AUDI A4 B6 SPRYSKIWACZ REFLEKTORA PRAWY 8E0955102 (8269136475). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...