Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie otwierają się spryskiwacze reflektorów


Lukas90

Rekomendowane odpowiedzi

Na moje w pierwszej kolejości trzeba sprawdzić czy wogóle spryski są podłączone pod zbiorniczek, dziwne że masz zwykłe lampy i są spryski jakoś się z tym prędzej nie spotkałem chociaż może się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, ksenony są i klapki spryskiwaczy nie otwierają, jak włączam spryskiwacze, słychać silniczek i na przednią szybę podaje płyn ale spryski reflektorów ani drgną, nie sprawdzałem dokładnie czy gdzieś jakiś płyn się nie wylewa ale zaraz się za to zabieram :)


Pytanko: pompka spryskiwaczy reflektorów jest tylko jedna przy małym zbiorniczku na płyn ? Czy gdzieś znajduje się jeszcze jedna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie znajduje się druga ? Coś zauważyłem rozbieżności :) w tym manualu piszę o jednej :)http://a4-klub.pl/index.php?/topic/119469-montaz-ukladu-mycia-spryskiwaczy-lamp/

Edytowane przez lukaszq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga także znajduje się przy zbiorniczku spryskiwacza.

audi-a4-b6-zbiorniczek-spryskiwaczy-ksen

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to mam zupełnie inny zbiorniczek, mam jakby jeden główny i wsuwany do niego drugi mniejszy.

img5575f.jpg

update: Wymieniłem pompke spryski się otwierają i zamykają elegancko, ale.. :)

Powstał problem, mianowicie:

1. Czy da się dokupić jedną z dwóch dysz jakie są bezpośrednio przymocowane do wysuwającego się spryskiwacza? Zauważyłem że w jednym brakuje jakby takiej dyszy przez co rozrzut płynu jest bardzo duży! Spokojnie mam cały dach umyty :)

2. Czy da się jakoś wyregulować kierunek i kąt pryskania płynu na lampę ? Wiem jak je przyblokować i coś pogrzebać przy nich.

Proszę forumowiczów którzy już coś z tymi robili o podpowiedz :)

Edytowane przez lukaszq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 Nie dokupisz samych dysz

Ad.2 Tak,da się wyregulować ich kierunek spryskiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy piszą to dziwne ze sa spryski a nie ma xenona. Ciśnienie generowane przez pompke wysuwa i spryskuje. Wiec jeśli wysowa a nie pryska to najprawdopodobniej robi zbyt male ciśnienie. Ale trzeba by to przejżec na spkojnie od a do z zwłaszcza ze wygląda to na doróbke. Nie wiadomo co ktos juz przy tym robił. Np nie dawno kupiłem a4 b6 s-line dla brata i też nie wysówały sie spryski. myslalem ze pompka ale nie, mechanik (bardzo dobry mechanik) sprawdzał na krótko i działały wiec zaczeło się sprawdzanie po instalacji. Pół dnia spedził nad tym ze schematami w rekach bo prąd gdzieś ginoł a okazało sie że w progu kierowcy jest jakaś kostka i jakiś cebrzyk tam grzebał i nie zapioł!!!!! Ręce opadają jakich Bozia ma lokatorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 Nie dokupisz samych dysz

Ad.2 Tak,da się wyregulować ich kierunek spryskiwania.

Ad. 1 Można zdemontować dyszę np. z uszkodzonego spryskiwacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, są wciskane.

Sam tak przekładałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, są wciskane.

Sam tak przekładałem.

A też miałeś tak, ze po zmianie dyszy, spryskiwacz działa tak jakby z opóźnieniem ( tzn. dopiero za drugim trzecim razem spryskiwał lampę)?

U mnie tak się dzieje i zastanawiam się czy po takim zabiegu trzeba coś odpowietrzać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie trzeba odpowietrzać.

Pompka sama wypchnie powietrze z układu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie dokupiliście same dysze do spryskiwaczy ? Cały nowy sprysk to koszt ok. 60-70zł a zauważyłem że trochę ta dysza mi przepuszcza płynu i chciałbym ją reanimować :)


Można, są wciskane.

Sam tak przekładałem.

A też miałeś tak, ze po zmianie dyszy, spryskiwacz działa tak jakby z opóźnieniem ( tzn. dopiero za drugim trzecim razem spryskiwał lampę)?

U mnie tak się dzieje i zastanawiam się czy po takim zabiegu trzeba coś odpowietrzać?

Odpowietrzać nie trzeba ale skoro masz taki objaw to wyspikaj dość dużo płynu i sprawdz cały układ czy jest szczelny tzn. czy nigdzie nie wylewa się płyn np. w okolicach nadkola od strony kierowcy aż do samych spryskiwaczy w zderzaku, spryski są wysuwane ciśnieniowo więc jeśli jakiś działa w opoznieniem to albo wina nieszczelnego układu albo już spryskiwacz do wymiany, ponieważ często się rozszczelniają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samych dysz nie dokupisz.

Jedynie razem ze spryskiem.

Szukać na szrocie używek, to najlepsze rozwiązanie i przełożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszym dniu nie mam już siły do tych sprysków. Założyłem nowiutką pompkę VDO siemens i dalej nie jest tak jak być powinno. Otwierają się i lekko rzucą płynem, a niekiedy wogóle nie prysną. Przedmuchiwałem kompresorem i ładnie pryskały.

Wychodzi na to że jest za słabe ciśnienie. Wina pompki? A może prąd za mały czy coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany ktos założył na wężu złączke która miała tylko 2-3 mm średnicy w środku. Wyrzuciłem to i spryskiwacz działa pięknie.

Edytowane przez mateusz233
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam a ja mam inny problem u mnie spryskiwacze dzialają ale sie nie chowaja, trzeba długo pojezdzic zeby sie schowały a w dodatku nie zawsze sie schowaja do konca , na jakiej to zasadzie dziala i jak to naprawic zeby sie chowaly

Edytowane przez Crosby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiego płynu używasz ?

Najtańszy ?

Spróbuj Sonax, mi po nim się teraz ładnie chowają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ma jakies znaczenie jaki plyn jest zalany, no chyba nie bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...